Domowy MacGyver - skompletuj narzędziowy niezbędnik
Naprawa kabla w suszarce, zepsutego żyrandola, usterki w aucie, czy budowa ścianki działowej - z odpowiednim sprzętem to żadne wyzwanie. Prezentujemy narzędziowy niezbędnik, który uczyni z ciebie domowego MacGyvera.
Widzisz usterkę, łapiesz za narzędzia i robisz wszystko żeby uratować sytuację. I choć nie zbudujesz helikoptera z zapałek i spinacza, od razu czujesz się jak Angus MacGyver. Oto narzędziowy niezbędnik, który pozwoli każdemu zostać bohaterem domu.
Wiertarko-wkrętarka Panasonic
Gdyby serialowy bohater dysponował wiertarko-wkrętarką PA EY 74A2 LJ3G z serii Carbon, jesteśmy przekonani, że zbudowałby nawet rakietę. Wyposażona w innowacyjny, bezszczotkowy silnik generuje większą moc i zapewnia najwyższą wydajność pracy. Urządzenie standardowo zasilane akumulatorem 5,0 Ah może również współpracować z akumulatorami o mniejszych pojemnościach np. 3,0 Ah. Model oferuje do 1580 obrotów na minutę i moment obrotowy na poziomie 50 Nm. Urządzenie wyposażone jest w funkcję „Speed Control”, która pozwala na wybranie jednego z trzech ustawień prędkości obrotowych, co przydaje się, gdy chcemy skorzystać z otwornic. Co jeszcze? - Dzięki systemowi Dual Votage model umożliwia pracę z tą samą wydajnością na napięciu 18,0 V, jak i 14,4 V. System automatycznie wykrywa typ akumulatora i dobiera do niego parametry - mówi Marcin Salata, menadżer produktu w Lange Łukaszuk i ekspert ds. narzędzi akumulatorowych. Dzięki temu niezależnie czy skręcasz nowe meble, czy wiercisz dziury pod nowy żyrandol, pracujesz z taką samą efektywnością nawet na mniejszej (i lżejszej) baterii. Do tego 18 stopni ustawienia sprzęgła, tryb wiercenia, system „Tough Tool” z normą IP56, „łagodny start”, trwały uchwyt narzędziowy firmy Jacobs oraz designerski wygląd w stylu „Carbon design”. Ten sprzęt sprawia, że z miejsca stajesz się profesjonalistą - nawet jeśli nie ukończyłeś fikcyjnej Western Tech.
Wkrętaki Felo Ergonic 400
Śrubki, więcej śrubek i perspektywa całego dnia wkręcania i wykręcania. Normalnie zaplanowałbyś budowę czołgu, ale żona uparła się na skręcanie nowej kuchni - jak na złość nie wszędzie dotrzesz z wkrętarką. Co robić? Tutaj doskonale sprawdzają się wkrętaki Felo Ergonic z serii 400. Produkty niemieckiej marki słyną z przenoszenia najwyższych momentów obrotowych - dokręcasz mocniej, nie męczysz ręki i zyskujesz pewność, że telewizor nie odpadnie nagle od uchwytu na ścianie. Wkrętaki Felo są wykonane z maksymalną precyzją, a ich największym atutem jest rewolucyjna rękojeść. - Ta sama dopasowuje się do kształtu dłoni użytkownika, czyniąc pracę maksymalnie wygodną - mówi Michał Ostrowski, ekspert marki Felo i specjalistę ds. narzędzi ręcznych. Wkrętaki są przy tym niezwykle trwałe - wykonane ze stali chromowo-molibdenowo-wanadowej narzędzia objęto 15-letnią gwarancją na wady materiałowe.
Klucze z grzechotką Proxxon
Praca w trudno dostępnych miejscach? Przy działaniach montażowych doskonale sprawdza się 6-częściowy zestaw kluczy z grzechotką SPEEDER marki Proxxon. Producent wziął sobie do serca słowa o „niemieckiej precyzji” i stworzył narzędzia łączące lekką wagę i niezwykłą wytrzymałość, świetne do długich śrub gwintowanych. Klucze wykorzystują mechanizm grzechotkowy (pozwalający na szybkie odkręcanie i przykręcanie bez konieczności przekładania klucza) z pierścieniem wewnętrznym z niezwykle trwałej stali chromowo-wanadowej. Na uwagę zasługuje również umieszczenie zestawu w wygodnej i trwałej metalowej skrzynce z miejscem na mniejsze elementy i zatrzaskiem pokrywy.
Kombinerki NWS
Kształtowanie, wyginanie, odkręcanie. Robota pali się w rękach? Trzeba kombinować - i wybierać narzędzia uniwersalne, jak kombinerki NWS. Narzędzia ręczne niemieckiej marki charakteryzuje wielozadaniowość - doskonale sprawdzają się przy przełamywaniu różnych przedmiotów, zaginaniu blachy, gięciu czy cięciu - na przykład kabli w wymagających napraw żyrandolach, suszarkach czy przedłużaczach. - Wśród podstawowych modeli warto zwrócić uwagę na kombinerki NWS 165 z dodatkową możliwością odkręcania śrub M8, M9 i M10. Model wyposażono w trójskładnikową rękojeść, zapewniającą skuteczny i mocy chwyt - mówi Michał Ostrowski. Jak dodaje, gdy planujemy prace z napięciem elektrycznym, warto wybrać modele z dodatkowym oznaczeniem VDE - co oznacza, że spełniają surowe niemieckie normy bezpieczeństwa.
Miara zwijana Sola
W narzędziowym niezbędniku nie może zabraknąć sprzętu na miarę najlepszego konstruktora showbiznesu - zwijanej miary austriackiej Soli, marki słynącej z wyjątkowo trwałych i odpornych narzędzi pomiarowych. Uwagę zwraca model Tri-Matic 5 - miara zwijana, stworzona z tworzywa sztucznego ABS, zapewnia odporność na uderzenia, w której wzmocniony początek taśmy zapewnia precyzję i ochronę przed jej uszkodzeniem. Przyrząd cechuje najwyższa klasa dokładności pomiaru. Sama taśma została stworzona z wysokogatunkowej stali, a dzięki wyposażeniu w system buforujący, miara zapewnia łagodne hamowanie taśmy. Eliminacja uderzenia, precyzja odczytu i kompaktowy kształt obudowy - z takim sprzętem można mierzyć się z każdym zadaniem.
źródło: pieknydom24.pl