piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Domalux: Zmiana połysku podłogi dzięki środkom do konserwacji

Domalux: Zmiana połysku podłogi dzięki środkom do konserwacji

WYKOŃCZENIE / Chemia budowlana / 2014-10-08 11:22:00

Środki do konserwacji posadzek lakierowanych mają za zadanie wydłużyć czas ich użytkowania i zniwelować niewielkie zarysowania na powierzchni. Mało kto jednak wie, że dzięki innowacyjnym wyrobom marki Domalux Professional, możliwa jest również trwała zmiana aspektu połysku podłogi. Radzimy jak przeprowadzić prace, aby uzyskać zadowalający i szybki efekt.

Polecane sklepy

PraktikerBricomanLeroy MerlinCastoramaBrico Depotallegro

Dotychczas, aby uzyskać zamierzony wygląd lakierowanej powierzchni drewnianej, tj. parkietu lub desek, stosowano lakier nawierzchniowy gwarantujący konkretny efekt. W konsekwencji aspekty: połysk oraz półmat, osiągano dzięki zastosowaniu lakieru w wybranym aspekcie połysku. Przed naniesieniem powłoki, w celu uzyskania wysokiej estetyki, należało zmatowić powierzchnię siatką lub papierem ściernym o granulacji ok. 120-150 dla wersji półmat i 180-240 dla wersji w połysku. Po odpyleniu podłogi i naniesieniu ostatniej warstwy trzeba było odczekać od 6 do nawet 20 godzin, aby lakier wysechł. Dzięki środkom do konserwacji możliwa jest łatwa i trwała zmiana efektu połysku podłogi w krótszym czasie.

Efekt i czas

- Dzięki Środkowi do konserwacji podłóg lakierowanych marki Domalux Professional można w prosty sposób zmienić finalny aspekt powłoki. Stosując środek konserwujący w aspekcie półmat na podłodze o wysokim połysku osiągniemy półmat lub odwrotnie - wykorzystując środek w połysku na powierzchni w półmacie uzyskamy podłogę w połysku - tłumaczy Ernest Wesołowski, specjalista ds. lakierów parkietowych i Szef Zespołu Serwisu i Aplikacji, z Akademii Technik Malarskich Dekoral Professional. - Mając taką alternatywę, można w łatwy sposób, bez konieczności wykonywania dodatkowego lakierowania, uzyskać odpowiedni stopień połysku chronionej posadzki. Wykonawca dzięki takim właściwościom środków zaoszczędzi swój cenny czas, który musiałby poświęcić na matowienie oraz oczekiwanie na utwardzenie się powierzchni lakierowanej. Ponadto parkieciarz będzie miał pewność, że w pełni zadowoli swojego klienta, co nie pozostaje bez znaczenia gdy ten po lakierowaniu zmieni decyzję o finalnym efekcie. Z doświadczenia wiem, że takie sytuacje się zdarzają - dodaje Ernest Wesołowski.

Aplikacja i użytkowanie

W celu zmiany aspektu połysku nawierzchni, Środek do konserwacji podłóg Domalux Professional nanosimy na gotową, polakierowaną i utwardzoną podłogę, czyli po 7 dniach od ostatniego malowania. Wymieszany, nierozcieńczony środek nakładamy na czystą powierzchnię za pomocą mopa z miękkiej microfibry lub „łasiczki”. Zaleca się położenie 1-2 cienkich warstw w odstępie około godziny (1 w-wa łasiczką, 2 w-wy mopem). Powierzchnię można użytkować po około 8 godzinach. Tak przygotowana powierzchnia ma nie tylko wysokie walory estetyczne, lecz jest też dodatkowo zabezpieczona przed zabrudzeniami. Przy użyciu Środka do konserwacji Domalux Professional możliwe jest uzyskanie dwóch efektów: połysku i półmatu. Środek do konserwacji odświeża i pielęgnuje lakierowane podłogi z drewna. Tworzy na podłodze warstwę ochronną i wydłuża czas jej użytkowania. Zastosowanie środków do konserwacji na starych, lakierowanych posadzkach przywróci im dawny blask. Wcześniej jednak należy dokładnie wyczyścić posadzkę za pomocą Środka do gruntownego czyszczenia podłóg lakierowanych Domalux Professional. Środek do konserwacji uzupełni niewielkie rysy, ponieważ posiada w swoim składzie żywice akrylowe.

Warto dodać, że środek w aspekcie połysku/półmatu użyty na podłodze wykończonej zgodnie z przeznaczeniem produktu utrwali i zabezpieczy oryginalną powłokę lakierniczą przed zużyciem. Podczas nakładania środka należy unikać silnego nasłonecznienia i przeciągów, a także wyłączyć ogrzewanie podłogowe.

źródło: domalux/pięknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe