Dobrze się składa - urządzamy wnętrza z wykorzystaniem mebli modułowych
„Regał stanie tutaj, sofę położymy w tym miejscu, a w rogu będzie komoda… i wszystko się zgadza”. Planowanie wnętrz stało się o wiele prostsze, dzięki funkcjonalnym rozwiązaniom, dopasowanym do naszych potrzeb. Jednym z nich są meble modułowe.
Czym są meble modułowe? Najprościej mówiąc to elementy, które możemy w łatwy sposób komponować ze sobą, tworząc w efekcie swój własny, oryginalny zestaw. Takie rozwiązania na pewno znajdą odbiorców wśród miłośników designu stawiających na indywidualny charakter aranżacji. Jednak nie tylko styl ma tutaj znaczenie. Równie ważna jest funkcjonalność. Decydując się na meble modułowe, możemy wybrać te części, które uważamy za potrzebne, a w późniejszym czasie dokupić brakujące elementy. Jest to rozwiązanie zarazem praktyczne, jak i ekonomiczne.
W każdym miejscu
Meble modułowe z powodzeniem znajdą zastosowanie we wszystkich rodzajach pomieszczeń. W kuchni wpasują się dobrze we wszelkie narożniki, skosy i trudne do urządzenia wnęki. Dzięki możliwości łączenia elementów o różnych rozmiarach i funkcjonalności, możemy stworzyć przestrzeń kuchenną dopasowaną do naszych potrzeb. Podobnie sytuacja wygląda w salonie. Tutaj oprócz użyteczności, bardzo ważne jest nadanie indywidualnego charakteru wnętrzu. Meble modułowe zdecydowanie spełnią taką rolę, a co ważne mogą one przybierać nowe oblicze razem ze zmianą naszego gustu. - Przy wykorzystaniu tego typu rozwiązań, w prosty sposób możemy nadać salonowi nowego charakteru. Wystarczy np. dokupić odpowiedni moduł i z ulubionej sofy stworzyć narożnik lub szezlong. - opowiada Katarzyna Jakubowska z firmy SITS, producenta mebli w stylu skandynawskim.
Wolność wyboru
Specyfika mebli modułowych daje możliwość zabawy z formą. Wykorzystajmy to i spróbujmy połączyć różne kolekcje. Zdecydujmy się np. na proste i funkcjonalne modele (najlepiej w stonowanym kolorze): komody, półki w kształcie prostopadłościanów, które można układać jak klocki jeden na drugim i ażurowe regały z możliwością dokładania odpowiednich przegródek (koszy, półek etc.). Dodajmy do nich bogatsze w swojej formie, fotele, sofę, narożnik czy też pufy obite w tkaniny o wyrazistej strukturze i w mocnym kolorze (kanarkowym, butelkowym). Dzięki rozwiązaniom systemowym, mamy dużą swobodę dokonywania zmian w stworzonych aranżacjach. Nie bójmy się zatem z tego korzystać, bo w tym właśnie tkwi największa „zabawa”.
źródło: sits/pieknydom24.pl