piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
DLH Poland: Naturalny akcent w Twojej łazience

DLH Poland: Naturalny akcent w Twojej łazience

MEBLE / Inne meble / 2013-12-19 15:11:00

Urządzenie funkcjonalnej łazienki, która jednocześnie będzie zachwycać modernistycznym designem i perfekcyjnym dopasowaniem elementów aranżacyjnych to nie lada wyzwanie. Istotny jest nie tylko dobór barw, ale również odpowiednie łączenie materiałów i faktur. Zastosowanie drewna w projekcie stworzy wyjątkowy klimat salonu kąpielowego.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Aby łazienka stała się pomieszczeniem, w którym będziemy mogli zrelaksować się i wypocząć w prawdziwie domowej atmosferze dobrze jest zastosować naturalne akcenty i detale. Drewniane blaty, półki czy wykończenia z powodzeniem ocieplą zimną biel ceramiki czy metaliczny chłód armatury. Wyjątkowego charakteru naszej łazience doda drewno egzotyczne, które dzięki różnorodnym odcieniom, niezwykłej strukturze i dużo wyższej trwałości niż krajowe gatunki, stworzy niepowtarzalne wnętrze w klimacie odprężającego, domowego SPA.

[[[zdjecie,3307,duze]]]

Drewniana spójność
Konsekwencja i wyważenie w łączeniu nowoczesnych elementów wyposażenia z klasycznym urokiem drewna to sekret udanej aranżacji łazienkowej. Wnętrze powinno być przemyślane, a nie chaotyczne, dlatego nie można przesadzić z nadmierną ilością kolorów i faktur. Aby uzyskać aranżacyjną spójność najlepiej wybrać konkretny gatunek drewna egzotycznego, na przykład trwały i odporny na wilgoć Teak z oferty firmy DLH Poland. Drewno Teakowe charakteryzuje się żywą, złotawą barwą, która dodatkowo maskuje ewentualne zabrudzenia, a także bardzo dużą stabilnością wymiarową. Z powodzeniem można zastosować je jako blat okalający umywalkę, wannę i panel ścienny. Drewniane zabudowy wspaniale uwydatnią designerskie formy elementów wyposażenia łazienkowego. Istotną rolę pełnią także drewniane półki klejone, które są nie tylko funkcjonalne, ale także stanowią ciekawy detal, który domyka aranżacyjną koncepcję.

Ekskluzywny kontrast

Zestawienie ciemnej kolorystyki drewna z bielą i metalem pozostałych elementów wyposażenia tworzy harmonijną przestrzeń w lekko industrialnym charakterze. Silniejszym kontrastem dla łazienkowej bieli będzie drewno Merbau o głębokiej, brązowej barwie rozjaśnionej złotymi cętkami. Drewno Merbau, podobnie jak Teak, perfekcyjnie spełnia warunki, które stawia przed nami aranżacja łazienki, charakteryzując się trwałością i odpornością na wilgoć czy zarysowania. Gatunek ten z pewnością podkreśli dostojność i ekskluzywność miejsca, doskonale współgrając z nowoczesnym wyposażeniem. Opływowe kształty umywalek czy piękne formy wanien będą pięknie wyeksponowane i podkreślone dzięki naturalnej obudowie z drewna Merbau. Dodatkowo twardość i wyjątkowa stabilność wymiarowa drewna egzotycznego pozwala cieszyć się ponadprzeciętną estetyką w łazience przez wiele lat.

[[[zdjecie,3306,duze]]]

źródło: dlhpoland/pięknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe