TechniStone®, Gobi Urban Matt
Dlaczego warto wybrać matowe wykończenie konglomeratu kamiennego?
Podczas projektowania wnętrz, koncentrujemy się zarówno na ich funkcjonalności jak i niepowtarzalności. Coraz częściej w celu osiągniecia niebanalnego projektu zamiast wielu akcesoriów sięgamy po materiały o piękniej fakturze i wysokiej jakości. Takim materiałem jest z pewnością konglomerat kamienny o matowej powierzchni od TechniStone®.
DLACZEGO MAT?
Po długim okresie popularności połysku przyszedł czas na zmianę. Matowe powierzchnie zdecydowanie bardziej podobają się klientom indywidulanym i są uznawane za doskonałe uzupełnienie rodzinnych wnętrz. Do tego trzeba dodać, iż mat jest niesamowicie uniwersalny i stanowi wspaniałe tło – z nim nie musimy obawiać się przemijającej mody, ponieważ w łatwy sposób dostosuje się do zmiany trendów, jeśli wokół niego podmienimy tylko parę detali.
KONGLOMERAT O MATOWYM WYKOŃCZENIU
Matowe powierzchnie oferuje obecnie większość producentów materiałów wykończeniowych.
Z pomocą projektantom przychodzą też matowe wzory kamienia utwardzanego od TechniStone®. To nowoczesne rozwiązanie z charakterystycznym niewielkim połyskiem. Kamień utwardzony, w odróżnieniu od naturalnego jest ciepły w dotyku, niemalże „skórzany”, a co najważniejsze posiada o wiele lepsze właściwości w kwestii wytrzymałości, twardości i higieniczności. Matowe wykończenie konglomeratu kamiennego nie wymaga żadnej impregnacji. Producent posiada w swojej ofercie 9 matowych wzorów: Gobi Urban i Noble Concete Grey wchodzące w skład kolekcji Trend, Tauzus Terazzo White, Tauzus Terazzo Dark, Tauzus Terazzo Grey, Tauzus Terazzo Black z kolekcji Terazzo, Poetic Black z kolekcji Serenity i Noble Arco z kolekcji Nobel. Wzorem cieszącym się największą popularnością jest Noble Concrete Grey, czyli odcień, który czerpie inspirację z surowego i modnego obecnie betonu.
POSADZKA Z KONGLOMERATU KWARCYTOWEGO
Płytki ceramiczne to jeden z najczęstszych wyborów klientów w kwestii wykończenia podłóg. Niestety, w trakcie montażu są problematyczne ze względu na kruchość, która naraża je na pęknięcia i uszkodzenia. Alternatywą dla nich z pewnością może być konglomerat kwarcytowy. W odróżnieniu od płytek jest odporny na stłuczenia czy uszkodzenia, osiąga aż 7/10 punktów
w skali twardości Mohsa, więc nada się zarówno do wykorzystania w przestrzeni domowej jak i publicznej, takiej jak kino czy galeria handlowa. Konglomerat kwarcytowy zastosowany w domowych wnętrzach zostanie doceniony za efekt materiału „ciepłego w dotyku” co przekłada się na wyższy komfort użytkowania na przykład w pokoju kąpielowym. Niewątpliwą zaletą wykończenia przy użyciu konglomeratu kwarcytowego jest też brak spoin, które są charakterystyczne dla płytek ceramicznych oraz powodują osadzanie się na nich kurzu i brudu.
GDZIE STOSOWAĆ MATOWE POWIERZCHNIE?
Matowe powierzchnie zwykle stosujemy w projektach indywidulanych. Wykończenie sprawdzi się we wnętrzach, których nie zmienia się zbyt często, a które zostają z klientem na wiele lat, czyli na przykład w kuchni lub łazience – na blatach, stołach, barkach, czy jako okładzinę kominków. Matowe powierzchnie konglomeratu kamiennego nie wymagają impregnacji, wyjątkiem są rowki odpływowe obok zlewu, które impregnuje się w celu dodatkowego zabezpieczenia powierzchni. Podczas procesu projektowego warto pamiętać, że w przypadku, gdy planujemy blat kuchenny ze zintegrowanym zlewem w tym samym kolorze, poleca się wybór powierzchni polerowanej. Matowe wzory nie są rekomendowane do wykańczania powierzchni podłogowych w dużych obiektach komercyjnych, na przykład w centrach handlowych czy na lotniskach.
JAK ZADBAĆ O MATOWĄ POWIERZCHNIĘ?
Codzienne dbanie o konglomerat kamienny jest naprawdę proste. Materiał jest bardziej plamoodporny i posiada niższą nasiąkliwością powierzchni w porównaniu z kamieniem naturalnym. Do usuwania zwykłych plam z kawy, czerwonego wina, sosu czy soku z cytryny będziemy potrzebowali tylko wody z mydłem. Ze względu na fakturę wykończenia i fakt, iż wraz ze wzrostem lub pogłębianiem struktury powłoki wzrasta trudność jej czyszczenia, utrzymanie czystości będzie najłatwiejsze w przypadku powierzchni polerowanej, a następnie matowej. Najtrudniejsze do wyczyszczenia będą zwykle wykończenia typu rain i terra.
źródło: pieknydom24.pl