piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Dlaczego warto postawić na podświetlany numer domu?

Dlaczego warto postawić na podświetlany numer domu?

WYKOŃCZENIE / Drzwi i okna / 2022-04-26 18:02:17

Znajdujący się na elewacji budynku numer domu, według przepisów polskiego prawa, powinien być widoczny nie tylko w dzień, ale także po zmroku. Z tej właśnie przyczyny zarówno cyfry i litery na dom, jak i tabliczki z adresem, muszą być montowane w takich miejscach na ścianie budynku, by były jak najlepiej widoczne przez całą noc i cały dzień. Nierzadko zdarza się, że właściciele budynków montują tablice z adresem w okolicy miejskich latarni. Wówczas spada z nich poniekąd obowiązek oświetlenia tablicy. Jest ona widoczna dzięki ulicznym latarniom. Jeśli jednak w okolicy Waszego domu nie ma takowych, koniecznie zostańcie z nami do końca i przekonajcie się, dlaczego oznaczając budynek, warto wybrać podświetlany numer domu.

Oświetlenie numeru domu to nasz obowiązek

Według polskiego prawa, znajdujący się na elewacji / ogrodzeniu numer domu musi być perfekcyjnie widoczny w dzień oraz w nocy, by w każdym momencie można było zweryfikować naszą nieruchomość. Wydaje się to być całkiem logiczne. Wyobraźcie sobie pierwszą lepszą sytuację, gdy wzywamy pomoc (pogotowie, policję, straż pożarną), a przez brak oświetlenia numeru naszego domu nie są oni w stanie znaleźć naszej nieruchomości. W sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, gdy każda sekunda może uratować komuś życie, podświetlany numer domu jest na przysłowiową wagę złota.

Oczywiście jest on także przydatny w mniej stresujących i nerwowych sytuacjach, jak pierwsze odwiedziny znajomych, wizyta kuriera czy dostawcy pizzy. I mimo, że w wymienionych przed momentem sytuacjach nie zachodzi żadne niebezpieczeństwo, dobrze oświetlony numer nieruchomości okazuje się być bardzo przydatny.

By odjąć sobie obowiązków, właściciele nieruchomości montują zwykle numery domu na ścianie budynku w okolicy której znajduje się przydrożna latarnia i – potocznie mówiąc – mają problem z głowy. Tablica z adresem jest wówczas świetnie doświetlona. Niestety, nie zawsze istnieje możliwość wykorzystania latarni. Zdarza się, że jest ona zbyt daleko, jest odgrodzona od domu drzewami lub w ogóle jej nie ma.

               

Podświetlany numer domu LED – postaw na nowoczesne rozwiązanie

W takiej sytuacji najlepszym wyjściem jest podświetlany numer domu. Jeszcze jakiś czas temu popularne były zewnętrzne kinkiety, montowane na elewacji budynku nad tabliczką adresową. Z czasem jednak pojawiły się na rynku bardziej nowoczesne technologie, a razem z nimi ciekawsze, bardziej innowacyjne rozwiązania, jak podświetlany numer domu LED z czujnikiem zmierzchu. Znakowanie nieruchomości w ten sposób - poza tym, że wygodne i bezobsługowe - jest również świetnie widoczne przez całą dobę, stylowe i efektywne. Warto w tym miejscu podkreślić, że jest to także energooszczędna forma znakowania budynku, co z pewnością jest dla wielu osób ważne w czasach ogromnej inflacji, z jaką mamy obecnie do czynienia. Jeśli więc można nieco zaoszczędzić na nietaniej dziś energii, dlaczego mielibyśmy tego nie zrobić.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe