piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Czym należy się kierować przy wyborze mebli garażowych

Czym należy się kierować przy wyborze mebli garażowych

DESIGN / Ogród / 2020-12-22 10:30:33

Zakup mebli garażowych może być sporym wyzwaniem dla kogoś, kto pierwszy raz urządza i wyposaża dom. Pomieszczenie trzeba rozplanować tak, by zmieścił się tam samochód oraz wszystkie inne rzeczy, które w garażu chcemy przechowywać, a jednocześnie należy zostawić w nim nieco przestrzeni, by móc się swobodnie poruszać, wsiadać i wysiadać z samochodu, wyprowadzać rowery i korzystać z narzędzi pochowanych w skrzynkach i szufladach. Jak rozplanować garaż i jakie meble wybrać, by użytkowanie garażu nie powodowało nadmiernej frustracji?

Narzędzia zawsze pod ręką

Warto zadbać o wygodę! Podczas prac warsztatowych i majsterkowania będą Ci przede wszystkim potrzebne specjalistyczne narzędzia. Urządzając kącik warsztatowy w garażu z pewnością kupisz też wiele wkrętaków, śrubek, młotków, pił, pilników, wiertarek i innych rzeczy, które będą ci potrzebne do majsterkowania. Aby zachować porządek w garażu powinieneś zainwestować również w tablicę narzędziową albo odpowiednią skrzynkę czy gablotę, dzięki której do każdego z narzędzi będziesz mieć swobodny dostęp. Aby zadbać o plecy, warto kupić również krzesło warsztatowe, które jest dostosowane do długotrwałego siedzenia i nachylania się nad blatem. Odciąży ono kręgosłup i niweluje dolegliwości związane z długotrwałym przebywaniem w nienaturalnej pozycji.

Cena nie jest wszystkim

Choć kupująć meble do garażu możesz chcieć zaoszczędzić, nie warto. Na pierwszy rzut oka możesz odnieść wrażenie, że do garażu nie będziesz zapraszał gości ani też nie będziesz spędzał tam zbyt wiele czasu, więc możesz kupić tam meble brzydsze i gorszej jakości, nie troszcząc się o ich wygląd ani materiał z którego są wykonane tak bardzo, jak w przypadku mebli kupowanych do salonu. Jednak nawet na meblach garażowych nie warto oszczędzać. Choć nie będą one na widoku i mało kto zauważy, że nie pasują kolorystycznie do ścian czy podłogi, to ty sam będziesz się złościł, kiedy słabe meble szybko zaczną się psuć i rozpadać. Garaż może nie być tak dobrze izolowany jak pomieszczenia mieszkalne, a to może spowodować znaczne skoki temperatury, których wiele mebli nie znosi zbyt dobrze. Podobnie z wilgocią - choćby błoto zawleczone do garażu na oponach auta sprawi, że wilgoci będzie w garażu więcej niż w jakimkolwiek innym pomieszczeniu - i to wliczając łazienkę. Ze względu na te trudne warunki meble garażowe muszą być gotowe, by znieść praktycznie wszystko - gorzej mają chyba tylko meble zewnętrzne.

Postaw na jakość

Wybierając meble warsztatowe koniecznie zwróć uwagę na to, z jakiego materiału są wykonane i czy są przystosowane do garażu. Najlepiej sprawdzą się szafki i półki metalowe i z tworzyw sztucznych: nie odkształcają się pod wpływem wilgoci, a przy okazji będą  jednocześnie lekkie i wytrzymałe. To ważne, żeby meble garażowe mogły udźwignąć duże ciężary - czasem chcemy w szafkach schować leciutkie bombki i łańcuchy choinkowe, jednak czasem chodzi o cięższe narzędzia i maszyny, takie jak piła lub kosiarka. Słabsze półki mogą się najzwyczajniej w świecie załamać.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe