Czym kierować się przy wyborze dobrej gofrownicy?
Każdy, kto z rozrzewnieniem wspomina wypoczynek nad morzem, z pewnością kojarzy pyszny smak gofrów. Wielu z nas nigdy nie zapomina zapachu i smaku pysznej przekąski, dla której jesteśmy w stanie wydać ostatnie pieniądze. Smak ten jednak może pozostać z nami na dłużej, dzięki gofrownicy, z którą pyszne gofry przygotujemy każdego dnia.
Gofrownica to bardzo popularne urządzenie z grupy urządzeń małego AGD, jednak by poczuć pełnię satysfakcji z przyrządzania gofrów, sprawdźmy, na co zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu.
Moc urządzenia
Moc urządzenia to parametr, na który warto zwrócić uwagę na samym początku. W końcu to od niej zależy, jak szybko uda nam się przyrządzić naszego gofra. Najsłabsze urządzenia, o mocy 750 W każą nam czekać dość długo na przyrządzenie pysznego gofra. Im większa moc, tym gofry będą pyszne i chrupiące w krótszym czasie. Najmocniejsze urządzenia o wartości nawet 1700 W są wykorzystywane w profesjonalnych restauracjach i innych punktach, gdzie szybkość przygotowania gofra ma największe znaczenie.
Rodzaj gofrownicy
Choć gofrownica okazuje się bardzo praktycznych urządzeniem w kuchni, to jednak wiele osób rezygnuje z jej zakupu ze względu na brak miejsca do przechowywania. Dlatego też, jeśli zależy nam na funkcjonalności gofrownicy, możemy z powodzeniem znaleźć takie urządzenia, które posiadają wymienne płytki, które naszą gofrownice szybko zamienią na opiekacz do kanapek. Takie modele są rzecz jasna nieco droższe, jednak ich uniwersalne zastosowanie pozwala na wykorzystanie go w wielu przypadkach.
Wielkość urządzenia
Od wielkości naszej gofrownicy zależy, jak duże gofry będą przygotowywane. Na rynku mamy dostęp do wielu różnych typów gofrownic — klasycznych, które umożliwiają przygotowanie prostokątnych lub kwadratowych gofrów, lub te, które pozwolą nam przygotować wymyślne gofry w kształcie serca. Nie bez znaczenia jest również materiał, z jakiego wykonane są płytki do gofrownicy.
Przede wszystkim powinien być to materiał nieprzywierający. Powłoka teflonowa to strzał w dziesiątkę, jeśli chcemy zminimalizować ryzyko żmudnego szorowania płytek z pozostałości po cieście do gofrów. Oczywiście z powodzeniem możemy również wyposażyć się w gofrownicę z powłoką żeliwną, która jest bardzo wytrzymała, lub powłoką ceramiczną, która charakteryzuje się bardzo szybkim tempem nagrzewania.
Design i poręczność gofrownicy
Gofrownica to jak najbardziej przydatny sprzęt, który jednak prawdopodobnie nie będzie przez nas wykorzystywany każdego dnia. Dlatego warto zadbać o to, by była ona w kompaktowym rozmiarze, ułatwiającym nam łatwe schowanie w jednej z szafek.
Niektóre z modeli charakteryzują się jednak nadzwyczaj estetycznym designem, co sprawia, że gofrownica widoczna na blacie stanowi bardzo ciekawy element wystroju. Gofrownica powinna mieć dostatecznie długi kabel, który umożliwi nam przygotowanie gofrów nawet w pewnej odległości od najbliższego kontaktu.
Więcej informacji znajdziesz na http://testoria.pl/rankingi/rankingi-agd/najlepsza-gofrownica-ranking-2021/
źródło: pieknydom24.pl