piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Czy warto kupić ubezpieczenie mieszkania online?

Czy warto kupić ubezpieczenie mieszkania online?

WYKOŃCZENIE / Drzwi i okna / 2023-02-01 12:23:14

Jesteś właścicielem nieruchomości mieszkalnej, a dokładnie mieszkania w bloku? Pamiętaj, że odpowiednie zabezpieczenie lokum na wypadek nieprzewidzianych sytuacji jest bardzo ważne – inaczej możesz narazić się na naprawdę wysokie koszty. Nie czekaj i sprawdź, jak w prosty sposób wykupisz ubezpieczenie mieszkania online.

Ubezpieczenie mieszkania – jakie zdarzenia obejmuje polisa ubezpieczeniowa?

Wybierając ubezpieczenie mieszkania online, koniecznie dowiedz się, co obejmuje polisa. To zawsze powinien być najważniejszy czynnik, który sprawia, że decydujesz się na konkretną jedną ofertę. Zestawienie zakresu ochrony oraz ceny pozwala określić, czy dana polisa jest atrakcyjna dla Twojego lokum. Standardowy zakres ubezpieczenia mieszkania gwarantuje wypłatę świadczenia odszkodowawczego w takich sytuacjach, jak:

●      pożar,

●      wybuch np. w razie nieszczelności instalacji gazowej,

●      zalanie,

●      pękanie ścian w wyniku oddziaływania mrozu.

Warto też zaznaczyć, że podobny zakres obejmuje ubezpieczenie domu. Przez internet możesz wygodnie dopełnić formalności, a dodatkowo zyskać ochronę na wypadek: upadku drzew na nieruchomość, zerwania poszycia dachowego przez wiatr, uszkodzenia budynku w wyniku oddziaływania gradu czy deszczu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie mieszkania online?

Kiedy zdecydujesz się na podpisanie umowy na ubezpieczenie domu online, koniecznie weź pod uwagę 3 podstawowe czynniki. Chcesz dowiedzieć się, co jest ważne, jeśli chodzi o ubezpieczenie mieszkania? Porównywarka internetowa pomoże Ci wybrać jak najkorzystniejszą ofertę z uwzględnieniem takich elementów, jak:

●      Zakres ochrony w ramach polisy – zawsze wybieraj ofertę towarzystwa ubezpieczeniowego, które proponuje jak najszerszą ochronę nieruchomości.

●      Całkowite koszty ubezpieczenia mieszkania online – cena nie powinna być jedynym wyznacznikiem, ale jest bardzo ważne w odniesieniu do opłacalności podpisania umowy.

●      Dostęp do usług dodatkowych – mowa tu głównie o możliwości ubezpieczenia wyposażenia mieszkania, np. sprzętu RTV i AGD.

Jakie dane są potrzebne do podpisania umowy ubezpieczenia mieszkania online?

Chcesz podpisać umowę na ubezpieczenie domu przez internet? Na etapie wnioskowania musisz podać kilka ważnych informacji:

●      wartość nieruchomości,

●      liczba mieszkańców,

●      lokalizacja i metraż,

●      liczba szkód w poprzednich latach,

●      typ konstrukcji budynku.

Jeśli znasz te dane, śmiało możesz sięgnąć po ubezpieczenie mieszkania –  porównywarka ubezpieczeń Punkta, pomoże Ci znaleźć w kilka minut oferty od różnych towarzystw. Nie musisz przeskakiwać po różnych stronach – wystarczy, że uzupełnisz jeden formularz, a kalkulator samodzielnie zestawi dla Ciebie kilkanaście różnych ofert. Tobie pozostaje wybrać najatrakcyjniejszą.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe