piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Czy drewniane żaluzje do kuchni to dobry pomysł?

Czy drewniane żaluzje do kuchni to dobry pomysł?

DESIGN / Aranżacje / 2024-01-23 13:09:31

Jesteś na etapie wyboru osłon okiennych do kuchni? Zastanawiasz się, jaki model sprawdzi się w takim wnętrzu? W tym poradniku na tapet bierzemy żaluzje drewniane. Dowiedz się, czym się wyróżniają i do jakich stylów aranżacyjnych pasują tego rodzaju osłony.

Drewniane żaluzje, czyli jakie?

Żaluzje drewniane, jak sama nazwa wskazuje, wykonane są z różnego rodzaju drewna: w zależności od modelu, może to być jeden gatunek litego drewna lub połączenie kilku z nich. Największą popularnością cieszą się rolety bambusowe, dębowe, sosnowe, bukowe oraz lipowe. Wszystkie je łączy podobna konstrukcja składająca się z poziomych lameli, które zamocowane są na sznurkach bądź taśmach. Natomiast dzięki specjalnemu mechanizmowi, w które są wyposażone, możesz regulować kąt nachylenia listew, a co za tym idzie – ilość światła przenikającego do pomieszczenia.

Drewniane żaluzje do kuchni – tak czy nie?

Zastanawiasz się, czy drewniane żaluzje do kuchni to dobry pomysł? Rolety tego typu sprawdzą się w różnego rodzaju wnętrzach, także w tych o podwyższonej wilgotności. Pamiętaj jednak, że takie warunki mogą niekorzystnie działać na drewniane lamele i powodować ich zdeformowanie. Dlatego montując drewniane żaluzje do kuchni, zadbaj o dobrą wentylację pomieszczenia. Pamiętaj, że dobrym pomysłem jest wybór rolet, które są odpowiednio zaimpregnowane, a przez to odporniejsze na wilgoć.

Drewniane żaluzje do kuchni – zalety takiego rozwiązania

Żaluzje drewniane warto zamontować w kuchni co najmniej z kilku powodów. Oto one:

  • Uniwersalność – takie rolety pasują do kuchni urządzonych w różnych stylach. Drewno podkreśli charakter wnętrza scandi, ale dobrze wpisze się też w nieco surową, nowoczesną aranżację.
  • Funkcjonalność – drewniane żaluzje chronią przed nagrzewaniem się pomieszczenia, regulują ilość światła w kuchni i jednocześnie są oryginalną dekoracją wnętrza.
  • Łatwość utrzymania w czystości – by żaluzje drewniane na długo zachowały swój pierwotny wygląd, wystarczy, że będziesz regularnie przecierać je lekko wilgotną lub suchą szmatką.
  • Estetyka – drewniane żaluzje sprawią, że Twoja kuchnia zyska na przytulności, a przestrzeń będzie wyglądać bardziej naturalnie.

Jakie żaluzje drewniane wybrać do wnętrz kuchennych?

Kupując drewniane żaluzje do kuchni, zwróć uwagę na takie kwestie jak:

  • Montaż – sprawdź, w jaki sposób mogą być zamontowane wybrane przez Ciebie żaluzje drewniane. Niektóre modele mocowane są do ramy okna, inne należy zamontować w ścianie, suficie lub wnęce okiennej.
  • Wymiar – pamiętaj, że drewniane żaluzje do kuchni powinny mieć odpowiedni rozmiar. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest zamówienie osłon wykonanych na podany przez Ciebie wymiar.
  • Kolor – dopasuj kolor rolet do reszty aranżacji kuchni. Możesz wybrać osłony w odcieniu stolarki okiennej.

Drewniane żaluzje do kuchni i nie tylko!

Po przeczytaniu naszego poradnika wiesz, że drewniane żaluzje do kuchni to dobry pomysł. Takie osłony są funkcjonalne i pasują do różnych stylów aranżacyjnych. Ponadto utrzymanie ich w czystości nie jest problematyczne, co jest szczególnie ważne w intensywnie użytkowanej kuchni.

Pamiętaj, że drewniane żaluzje sprawdzą się jako osłony okienne także w innych wnętrzach. Możesz uzupełnić nimi aranżację salonu, jadalni, sypialni, pokoju dziecka, a nawet łazienki. Jeśli planujesz zakup tego rodzaju rolet, sprawdź ofertę sklepu internetowego: Familyrollo.pl.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe