piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Co składa się na nowoczesną i dobrze zaprojektowaną kuchnię?
Comitor

Co składa się na nowoczesną i dobrze zaprojektowaną kuchnię?

KUCHNIA / Akcesoria kuchenne / 2019-05-13 15:24:18

W jaki sposób urządzenia mogą ułatwić nam życie a przy tym poprawić jakość środowiska? O trendach w kwestii wyposażenia kuchni i technologiach „decydujących za nas”  opowiada Magdalena Wrońska – Shohag, Wiceprezes Zarządu firmy Comitor.

Polecane sklepy

allegro

Jakie trendy cieszą się ostatnio największym zainteresowaniem wśród Klientów?

Obecnie modne są eleganckie, a zarazem stonowane wnętrza. Wciąż popularne są kuchnie w stylu industrialnym lub rustykalnym. Modny jest również beton. Gdy wykorzystuje się go na ścianach, wówczas ciekawie komponuje się ze stalowymi elementami. COMITOR ma w swojej ofercie zlewozmywaki Blanco z materiału Silgranit®PuraDur®II właśnie w optyce betonu. Takie surowe wyposażenie z pewnością nadaje pomieszczeniom unikatowego charakteru. Jednocześnie jest wystarczająco minimalistyczne, by łączyć je z różnorodnymi oryginalnymi dodatkami. Innym, wiodącym obecnie trendem jest estetyka vintage nawiązując a do przeszłości. W takich wnętrzach sprawdza się na przykład tradycyjna forma, wysokie baterie w kształcie litery „J”, czy mosiądz. Poza mosiądzem królują inne matowe powierzchnie, ciepłe barwy oraz czerń.

Co wyróżnia COMITOR na tle innych marek z branży?

Przede wszystkim jest to jedyny w Polsce  importer kontraktowy zlewozmywaków oraz licznych akcesoriów, baterii kuchennych i systemów sortowania odpadków niemieckiej marki BLANCO. Ponadto jesteśmy autorem Programu „Studia pod Patronatem BLANCO”, którym obejmujemy około 100 wybranych studiów meblowych o wysokim poziomie doradztwa i pomocy klientom.

W swojej ofercie posiadamy również rozdrabniacze odpadków. W wielu krajach są już one standardem, jednak w Polsce dopiero zaczynają zdobywać popularność. Dzięki tym urządzeniom można rozdrobnić większe kawałki odpadków i uniknąć zatkania kanalizacji. Dysponujemy głównie młynkami firmy INSINKERATOR.

Możemy także pochwalić się współpracą z marką Küppersbusch, która od ponad 140 lat oferuje nowoczesny i niezawodny sprzęt AGD w klasie premium. Firma stawia na innowacyjność, funkcjonalność i profesjonalne wymagania, które idą w parze z wielokrotnie nagradzaną jakością wzorniczą.

W starannie wyselekcjonowanej przez nas ofercie, znajdują się również produkty belgijskiej firmy NOVY. Powstała ona w 1908 roku, zaś od 1965 roku produkuje wysokiej jakości okapy kuchenne. Celem marki było wprowadzenie na rynek wyjątkowo cichych urządzeń, które jednocześnie  skutecznie wyciągają wszelkie opary. Novy pozostawia do wyboru: modele przykuwające uwagę lub dyskretne –  schowane w suficie lub szafkach. Każde urządzenie wykonywane jest z materiałów najwyższej jakości materiałów i wykańczane z dbałością o najdrobniejsze detale.

Czy COMITOR wprowadził jakieś działania związane z ekologią?

Współpracujemy z markami, które oferują produkty ułatwiające dbałość o środowisko. Można tu wymienić chociażby baterię SOLENTA-S Senso marki BLANCO. Zastosowano w niej nowoczesną technologię sensoryczną z funkcją start-stop. W ramieniu wylewki umieszczono, obracający się wraz z nią czujnik ruchu. Wypływ strumienia wody można uruchomić lub zatrzymać sprawnie i bezdotykowo, po ustawieniu dźwigni mieszacza w pozycji otwartej. Inny przykład to bateria Evol-S Volume – model z filtrem, który pozwoli nam zrezygnować z kupowania butelek wody w plastikowych opakowaniach. Umożliwia ona również automatyczne dozowanie wody, dzięki czemu nie zmarnujemy żadnej cennej kropli.

Ułatwiamy także segregowanie odpadów za pomocą selektorów kuchennych. Dzięki temu, że wyposażone są w nowoczesne mechanizmy wysuwania i wyjmowania pojemników, łatwo się je użytkuje. Stanowią idealny dodatek do szafek dolnych pod zlewem. Pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Charakteryzują się funkcjonalnym wzornictwem i możliwością indywidualnej konfiguracji.

Jakie nowe technologie są wykorzystywane w produktach oferowanych przez COMITOR?

Nowością są m. in. specjalne funkcje i programy automatyczne w urządzeniach Küppersbusch. Wystarczy określić typ potrawy, np. (pieczeń, warzywa, czy ciasto), wagę oraz tryb obróbki. Na tej podstawie piekarnik sam dobiera odpowiednią funkcję i czas pieczenia. Ponadto dostosowuje się do indywidualnych przyzwyczajeń użytkownika, zapamiętując jego ulubione programy i funkcje.

W jakich wnętrzach produkty z oferty COMITOR znajdą zastosowanie?

Mamy bardzo różnorodne produkty, choć wszystkie łączy wspólna cecha – najwyższa jakość. Oferta jest jednak wystarczająco zróżnicowana, by znaleźć elementy wyposażenia dopasowane do wymarzonego wnętrza. Zarówno osoby gustujące w klasyce i prostocie oraz te, które chętniej eksperymentują, z pewnością znajdą coś dla siebie.

COMITOR jest obecny na rynku już od 25 lat. A jakie są plany na przyszłość?

Przywiązujemy dużą wagę do tego, aby oferowane przez nas produkty zawsze były zgodne z aktualnym zapotrzebowaniem użytkowników. Odpowiadamy też na problemy cywilizacyjne. Jednym z nich jest smog. Zespół badania rozwoju firmy NOVY pracuje nad nową generacją okapów, które polepszą jakość powietrza, jakim oddychamy. Specjalne sensory poinformują nas o wilgotności, poziomie dwutlenku węgla oraz innych parametrach. Tym samym okapy otrzymają nową rolę i będą ułatwiały dbanie o zdrowie.

Więcej inspiracji na: https://comitor.pl/

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe