Brawo Domy Pasywne z kolejnymi certyfikatami Saint-Gobain
Na początku lutego br. w domu modelowym w Stawigudzie Fabrice Didier, dyrektor marketingu Saint-Gobain wręczył właścicielowi Grupy Brawo, arch. inż. Jackowi Roćko dokumenty potwierdzające parametry i komforty dwóch kolejnych domów jednorodzinnych. Mowa o skrajnie różnych realizacjach, które jednak doskonale pokazują ogrom możliwości, jakie oferuje inwestorom budownictwo energooszczędne i prefabrykowane.
- Cztery lata temu w Stawigudzie otwieraliśmy pierwszy dom modelowy w standardzie MULTICOMFORT Saint-Gobain. Dziś architektom Brawo Domy Pasywne przekazujemy atesty dla dwóch wyjątkowych realizacji. To ogromny zaszczyt, że nasz program habitatowy ma partnera, który świadomie wdraża założenia innowacyjnego budownictwa - mówił Piotr Dąbkowski, Krajowy Menadżer Sprzedaży PREFAB & MULTICOMFORT.
Tylko dla dwojga
Inwestorzy z Bartąga kierując się troską o niskie opłaty eksploatacyjne, postanowili zamienić większe mieszkanie na dom o mniejszej powierzchni. Pragnęli wybudować budynek, który zapewni im pełny komfort na emeryturze. Co to oznacza? Z pewnością niskie rachunki, bezproblemowe ogrzewanie, bezpieczeństwo oraz łatwy dostęp do wszystkich pomieszczeń. Z uwagi na krótki czas budowy, klienci zdecydowali się na technologię prefabrykatów w szkielecie drewnianym. Aby zapewnić sobie gwarancję wszystkich korzyści, postawiono na kompleksowy proces certyfikacji Saint-Gobain z udziałem Krajowej Agencji Poszanowania Energii. Projektanci Brawo Domy Pasywne wybiegając niejako w przyszłość, zaproponowali projekt dopasowany do wszystkich potrzeb inwestorów. W efekcie powstał parterowy dom dla dwojga o wyjątkowej, prostej bryle. Nowoczesny charakter budynku tworzą panoramiczne okna, dach bez okapu oraz ciekawa elewacja w kontrastowych kolorach. Dom wyposażony jest w łatwe w obsłudze i ekologiczne ogrzewanie gazowe bazujące na gazie butli. Gwarantem zatrzymania energii cieplnej jest solidna i szczelna bryła doposażona w trzyszybowe okna oraz energooszczędne drzwi. W tej kwestii główną rolę odegrały produkty ISOVER, WEBER, RIGIPS oraz Glassolutions. Z racji tego, że budynek zużywa poniżej 40 kWh/m²rok, ogrzewanie domu jest tańsze, niż w budownictwie standardowym.
Podziw i… zazdrość!
Imponująca powierzchnia, przestronne wnętrza oraz niespotykane, panoramiczne okna, za którymi rozciąga się przepiękny widok na jezioro Wulpińskie - realizacja Brawo Domy Pasywne w Tomaszkowie to spełnienie wszystkich marzeń o domu. I co najważniejsze - energooszczędnym! Projekt zajmuje dumne miejsce w portfolio partnera programu Saint-Gobain i nie ukrywajmy - jest z pewnością powodem zazdrości sąsiadów. Nic dziwnego - pomimo dużych rozmiarów piętrowej bryły i skomplikowania wielopołaciowego dachu udało się w tym budynku osiągnąć niskie zużycie energii na poziomie poniżej 40 kWh/m²rok. Rozłożystą bryłę domu ogrzewa instalacja gazowa zasilana gazem ziemnym. Tym samym połączono wizję budownictwa energooszczędnego z marzeniem o naprawdę dużym domu dla wielopokoleniowej rodziny. Sekretem realizacji z Tomaszkowa jest bryła zaprojektowana według ściśle określonych wymogów oraz profesjonalne wykonawstwo zgodnie z zachowaniem wszystkich etapów procesu certyfikacji Saint-Gobain. Zapewnienie czterech komfortów i wynikających z nich niskich kosztów eksploatacji jest gwarancją dla inwestorów, że ten duży dom w przyszłości nie stanie się tzw. skarbonką bez dna, ale będzie generować oszczędności. Co więcej, powodem do dumy - tak dla firmy, jak i właścicieli - jest fakt, że budynek w najmniejszym nawet stopniu nie przyczyni się do zanieczyszczenia warmińskiej przyrody, której piękny krajobraz widać z panoramicznych okien na parterze i piętrze.
źródło: pieknydom24.pl