piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
BoConcept wprowadza na rynek kolekcję "Nawabari"
Mat. BoConcept

BoConcept wprowadza na rynek kolekcję "Nawabari"

MEBLE / Meble wypoczynkowe / 2024-02-02 15:03:56

Mając wspólną duńską tradycję wzornictwa i ambicję jego demokratyzacji, BoConcept nawiązał współpracę z globalnym studiem architektonicznym BIG - Bjarke Ingels Group - i wprowadza na rynek unikatową kolekcję "Nawabari". 

Polecane sklepy

allegro

Koncepcja kolekcji, kierowana przez szefa BIG Products Jakoba Lange, została zainspirowana japońską formą sztuki wiązania linami, mającą na celu nawiązywanie międzyludzkich więzi. "Nawa" oznacza po japońsku linę, a termin "Nawabari" w przekładzie tłumaczy się jako rozciąganie liny.

Inspiracja

"Rozpoczynając pracę nad kolekcją, szukaliśmy nowego sposobu wyrażenia i przedstawienia form mebli" – mówi Lange. "Interesowały nas linie, które powstają, gdy materiał jest związany liną. Rezultatem są rzeźbiarskie, organiczne kształty, które stanowią rdzeń dla całej rodziny mebli".

Przekształcanie przestrzeni wspólnych 

Łącząc prostotę i elegancję BoConcept z estetyką przyszłości BIG i poczuciem projektowania dla konkretnego celu, Nawabari została zaprojektowana, aby łączyć ludzi i przekształcać wspólne przestrzenie. BIG zawsze bada powiązania między pracą, życiem i zabawą, co oznacza, że ich współczesne projekty są równie efektowne w hotelowym lobby, galerii sztuki, jak i w domu lub miejscu pracy.

Kolekcja

Nawabari składa się z dwóch rozmiarów sofy, fotela, dwóch stolików kawowych i dwóch rozmiarów puf. Kolekcja może być ustawiana pojedynczo jako wyróżniające się elementy lub grupowana, aby stworzyć samodzielną, spójną przestrzeń.

Kolekcja może być dostosowana do potrzeb każdego projektu. Poza pełną gamą ekskluzywnych tkanin BoConcept dostępna będzie także w tapicerce Blend* grupy Gabriel: z efektem wełny w sześciu predefiniowanych kolorach, które pięknie podkreślają zmysłowy design.

Zrównoważony rozwój przede wszystkim

Względy i rozważania na temat zrównoważonego rozwoju są iście wbudowane w projekt Nawabari. Sofy, fotel i pufy posiadają certyfikat Greenguard w przypadku tkaniny Blend (dostępnej wkrótce). Certyfikat ten gwarantuje, że produkty mają niską emisję chemikaliów i niewielki wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniach. Tkanina Blend posiada również oznakowanie ekologiczne UE I certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX®, co oznacza, że każdy jej składnik został przebadany pod kątem istnienia szkodliwych substancji.

Debiut w BIG HQ

Udowadniając atrakcyjność kolekcji, Ingels wybrał Nawabari do zaprezentowania go na kilku piętrach nowej, flagowej siedziby BIG w porcie Nordhavn w Kopenhadze. Ogromna przestrzeń przemysłowa, symbolizująca siłę projektową miasta, była również scenerią dla globalnej kampanii zdjęciowej BoConcept x BIG.

Kolekcja Nawabari pojawi się w salonach BoConcept w Warszawie i Poznaniu już w marcu tego roku. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: https://www.boconcept.com/big 

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe