piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Black is back, czyli jak wykorzystać czerń w nowoczesnej łazience

Black is back, czyli jak wykorzystać czerń w nowoczesnej łazience

AKCESORIA / Wyposażenie / 2021-03-17 14:17:44

Łazienka to zwykle niewielkie pomieszczenie, które z jednej strony chcemy optycznie powiększać, a z drugiej utrzymać w panujących trendach. Kolor czarny, choć ponadczasowy, jest przez niektórych odrzucany ze względu na właściwości zmniejszające wnętrza. Nie trzeba jednak całkowicie rezygnować z czerni i efektu wizualnego, jaki możemy dzięki niej uzyskać, by stworzyć łazienkę przestronną. Podpowiadamy jak wykorzystać czerń, by cieszyć się modną i ponadczasową aranżacją.   

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Łazienka, która tonie w czerni 

Ciemne wnętrza uchodzą za bardzo eleganckie i tajemnicze. Dla niektórych aranżacje oparte na takich odcieniach są przytulne i wyciszające. O ile w dużych pomieszczeniach kolor ten sprawdzi się znakomicie, o tyle na mniejszych metrażach z ilością zastosowania go trzeba bardzo uważać. Szczególna ostrożność zalecana jest w łazienkach, w których oprócz niewielkiej przestrzeni, brakuje okna, przez które wpadałoby nieco dziennego światła. Monochromatyczne aranżacje, w których czerń istnieje zarówno na podłodze, jak i na ścianach, mogą przytłoczyć i wizualnie zmniejszyć i tak małe już pomieszczenia. Aby jednak zapobiec takiemu wrażeniu warto zachować umiar w wykorzystaniu tego ciemnego koloru. W niewielkich łazienkach idealnie sprawdzą się czarne akcenty np. w postaci armatury sanitarnej, kubeczka na szczoteczki do zębów, czy  chociażby niezwykle atrakcyjnego gresu lub płytek w odcieniu czerni na jednej ze ścian. Musimy pamiętać jednak, że takie elementy wyposażenia warto zestawić z bielą, szarością lub drewnem, które skutecznie ocieplą i rozjaśnią całą aranżację.  

Czarne akcenty  

Kompromisem między czernią a niewielką łazienką jest wprowadzenie do niej jedynie detali w tym odcieniu. Idealnie sprawdzi się czarna rama lustra, uchwyty meblowe czy uchwyt na papier toaletowy. W ten sposób możemy swobodnie dekorować wnętrze bez obaw o jego optyczne zmniejszenie. - Oprócz elementów tzw. ruchomych możemy zdecydować się również na czerń w elementach stałych. Czarna armatura, profile kabiny prysznicowej, przycisk spłukujący – wszystko to stworzy spójną i harmonijną aranżację. Skupiając się jednak na czarnych detalach strefy prysznicowej naszej uwadze nie może umknąć odpływ liniowy, które zwykle występuje jedynie w chromie. Aby dopełnić stylizacji warto zaopatrzyć się w czarny odpływ odprowadzający wodę, który występuje zarówno w wersji przygotowanej do zabudowy płytkami, jak i w wersji z maskownicą z anodowanego aluminium. Maskownica w odcieniu czarnym sprawia, że element ten jest wyraźnie widoczny w przestrzeni prysznicowej i podkreśla spójność stylistyczną całej aranżacji. Czarny, matowy odpływ liniowy oferowany przez nas jest całkowicie polskiej produkcji, niezwykle wytrzymały i wydajny – radzi Piotr Fuhrmann, ekspert marki Schedpol, polskiego producenta brodzików, wanien, odpływów liniowych i nośników stabilizujących.  

Spójna strefa prysznicowa  

Czarny odpływ liniowy to rozwiązanie, na które czekali wielbiciele czarnej armatury sanitarnej. Niedostępność dobrych jakościowo odwodnień w ciemnym odcieniu sprawiała, że decydowano się na odpływy pokryte chromem, przedkładając jakość nad dopasowaniem kolorystycznym. Rozterki te można uznać już za przeszłość. Teraz decydując się na baterie w odcieniu czarnym możemy zadbać o całościowe dopasowanie kolorystyczne strefy prysznica, łącznie z odpływem liniowym, tworząc przemyślaną i spójną aranżację. Możliwość tę doceni wyczulone na detale oko, dla którego to starannie dopracowane szczegóły składają się na efekt końcowy całego wnętrza. Czarne odpływy liniowe to must have nadchodzących sezonów!

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe