piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Blachodachówka na drewnianym domu
Galeco

Blachodachówka na drewnianym domu

WYKOŃCZENIE / Dach i elewacja / 2022-02-09 15:28:30

Domy drewniane wielu Polakom wciąż kojarzą się przede wszystkim z domkami letniskowymi czy góralskimi chałupami. Tymczasem w krajach skandynawskich, Niemczech i Kanadzie budynki o konstrukcji drewnianej stanowią istotny procent powstających tam domów jednorodzinnych. W Niemczech co szósty jest zbudowany w tej technologii. Jakie pokrycie wybrać do domu drewnianego? Bardzo dobrze sprawdza się blachodachówka.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Drewniany i nowoczesny

Kolejne powszechne skojarzenie dotyczące domów drewnianych to ich wygląd - w powszechnej opinii nawiązujący do tradycyjnej architektury. Nic bardziej mylnego!

- Domy w konstrukcji drewnianej i z elewacją wykończoną drewnem przybierają bardzo nowoczesne formy, w tym popularnych ostatnio stodół – mówi Magdalena Buryło, specjalista ds. promocji w firmie Galeco. - Na takich budynkach szczególnie dobrze prezentują się dachy wykonane z blachodachówki modułowej w ciemnych kolorach, które często kontrastują z jasnym tynkiem lub ścianą wykończoną drewnem.

Uniwersalne pokrycie

Dlaczego warto wybrać to rozwiązanie? Blachodachówka to pokrycie posiadające wiele zalet, dlatego trudno dziwić się jej popularności. Jest stosunkowo tania, lekka i dostępna w wielu kolorach. Można ją montować na dachach o różnym stopniu nachylenia i dobrze sprawdza się w rejonach o wymagającej pogodzie, np. gdzie występują częste i obfite opady śniegu. Ogromną zaletą jest możliwość łatwego dopasowania jej do architektury domu oraz charakteru posesji.

 - Doskonałym przykładem takiego produktu jest blachodachówka modułowa Galeco IZI - nowoczesna, wyposażona w innowacyjne rozwiązania technologiczne, a także dopracowana pod względem estetyki – podpowiada ekspertka.

Innowacyjna i ekonomiczna

Galeco IZI posiada idealnie płaską i gładką powierzchnię, która nadaje dachom elegancki charakter. Jej minimalistyczna forma pozwala stosować ją zarówno na obiektach o klasycznej bryle, jak i tych nowoczesnych. Produkowana jest w formie niewielkich arkuszy blachy, jedno- lub dwumodułowych. Fakt, że nie zabierają wiele miejsca ułatwia i przyśpiesza zarówno transport, jak i montaż.  

- Przy tworzeniu Galeco IZI wykorzystano innowacyjne rozwiązania technologiczne – podkreśla Magdalena Buryło. - Jednym z nich jest przełomowy sposób profilowania blachy z wykorzystaniem przetłoczenia typu „Z”. Powoduje ono powstanie głębokich cieni pomiędzy poszczególnymi modułami. Dzięki temu mniej widoczne stają się wkręty i poziome łączenie arkuszy. Rozwiązanie poprawia więc estetykę pokrycia dachowego.

Dla idealnego mocowania

Konstruktorzy odpowiedzialni za stworzenie blachodachówek modułowych opracowali też system precyzyjnie ukształtowanych zagłębień montażowych, w optymalnych do instalacji mocowań punktach arkusza, który nazwali IZI®ANTI-WAVE. Jego zalety to m.in. redukcja naprężenia i falowania płaskiej powierzchni oraz wyeliminowanie konieczności heblowania łat do spadu dachu.  - W celu uniknięcia efektu wypychania nakładających się blach w miejscu łączenia trzech arkuszy, projektanci zastosowali rozwiązanie pod nazwą IZI®LINK – dodaje specjalistka Galeco. - Terminem tym określone zostało specjalne wycięcie w rogu dolnego przetłoczenia, które sprawia, że powierzchnia pokrycia pozostaje idealnie płaska, także w punkcie styku kilku warstw materiału.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe