piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Biuro… które doda Ci skrzydeł
Fot. Nate Cook Photography

Biuro… które doda Ci skrzydeł

DESIGN / Projektanci / 2021-08-11 11:12:36

Wyjątkowe biuro zaprojektowane przez MXCF Architekci zachwyca swoją funkcjonalnością oraz nowatorskimi rozwiązaniami architektonicznymi. Halę przemysłową, którą wzniesiono wewnątrz Fortu Mokotów w latach 70-tych, zaadaptowano na cele biurowe i komercyjne.  Przeszło 1700 m2 powierzchni, na trzech kondygnacjach, zaaranżowano z myślą o stworzeniu wielofunkcyjnej przestrzeni biurowej, łączącej stanowiska pracy, miejsca działań kreatywnych, odpoczynku oraz aktywności socjalnych.

Polecane sklepy

allegroKameleon Projektowaniekoszela.plemiliaindelak.plZawickaIDDom DekorityPogotowie wnętrzarskieEkskluzywne wnętrzearcy ProjektOne DesignArtEfektCossma Designkropka projektDekor DesignModiquaMelaniaDesignJachalskaap.studioElite DesignAneks StudioMotivNidiaEverteFaltus&SerafinInfini Design

Praca projektantów z biura MXCF Architekci, Marty Chrzanowskiej i Marcina Ferenca wraz z zespołem - Julią Białoszyńską, Martyną Sarną oraz Natalią Woźniak, to wnętrza siedziby głównej polskiego oddziału marki Red Bull. Projekt łączy klasyczny design z wygodnym, funkcjonalnym i bezpretensjonalnym wystrojem. Podczas realizacji koncepcji architekci zdecydowali się na otwarcie przestrzeni hali tak, aby połączyć strefy funkcjonalne, wyeksponować prefabrykowaną konstrukcję żelbetową budynku oraz doświetlić jego środkowy trakt. Zapewniło to wszystkim użytkownikom biura widoki przez wysokie loftowe okna na zieleń skarpy umocnień Fortu, a jednocześnie pozwoliło na zachowanie właściwej dynamiki wnętrza oraz podkreślenie jego powściągliwego, przemysłowego charakteru.

Cross working w nowoczesnym wydaniu

Projekt biura został poprzedzony dogłębną analizą potrzeb i oczekiwań firmy Red Bull. Wysoka, naturalnie doświetlona przestrzeń biurowa typu open space, została podzielona na półotwarte strefy dające użytkownikom poczucie komfortu, a równocześnie umożliwiające swobodny kontakt pomiędzy członkami poszczególnych zespołów. Znalazły się tutaj sale spotkań o zróżnicowanej wielkości, kabiny przeznaczone do rozmów telefonicznych oraz ogólnodostępne gabinety, zlokalizowane równomiernie między pracowniczymi częściami biura. Pomieszczenia te przeznaczone są do pracy cichej lub w grupach i są dostępne dla wszystkich pracowników. Architekci podkreślają ponadto, że liczba różnorodnych stanowisk umożliwia cross working, czyli elastyczne i kreatywne korzystanie z miejsca pracy w zależności od typu aktywności.

Estetyka w parze z wygodą

W aranżacji dominuje wysublimowane połączenie drewna i gładkich powierzchni podłogowych, cieszące się niesłabnącym uznaniem wśród miłośników praktycznych i estetycznych rozwiązań architektonicznych. Posadzki wykonano z białego terazzo, a wybrane ściany z listew dębowych oraz z drewna palonego metodą shou sugi ban. Naturalne drewno ociepla wnętrze, podkreślając industrialne elementy przestrzeni. Ponadto, zestawione z zabudowami z czarnego nanolaminatu, nadaje miejscu nowoczesnego, stylowego charakteru.

W projekcie wybrano meble biurowe Forma 5, klasyki designu Vitra, jak również ponadczasowe sofy polskiej marki Nobonobo. Wygodne meble konferencyjne i wypoczynkowe współgrają kolorystycznie z przestrzenią i naturalnie ją dopełniają.

Monochromatyczne barwy, które dominują w projekcie – ponadczasowe połączenie bieli z czernią, ciepłe szarości oraz odcienie niebieskiego – pięknie współgrają z dużą otwartą przestrzenią, przemysłową czarną ślusarką okien, oraz naturalnymi materiałami posadzki, ścian i zabudów  meblowych. Całość dopełniają dobrane z dbałością detale – domowe dywany, loftowe i akustyczne lampy. ,,Dobór wyposażenia opiera się na połączeniu bezpretensjonalnych mebli biurowych oraz wyselekcjonowanych klasyków designu’’, twierdzi arch. Marta Chrzanowska.

Przerwa na fali energii

Niewątpliwym atutem projektu adaptacji jest troska, z jaką zadbano o odpowiednią akustykę w biurze. Architekci zachowali widoczne żebrowanie stropów poprawiając akustykę przestrzeni pomiędzy żebrami w niewidoczny sposób, w biurze na piętrze zastosowano wyspowe sufity podwieszone. W salach konferencyjnych i gabinetach zastosowano indywidualnie projektowane ścienne panele akustyczne, zdecydowano się na dywany oraz oprawy akustyczne w strefach spotkań. Uwagę zwraca także dobór oświetlenia wewnątrz biura, naśladujący zmienne parametry naturalnego światła. To inteligentne rozwiązanie dostosowuje się do rytmu dobowego człowieka, co przekłada się na zdrowie i wypoczynek pracowników.

Interesującą ozdobą projektu jest znajdująca się w strefie wejściowej, intensywnie czerwona instalacja przestrzenna – fala energii. To centrum życia społecznego, toczącego się w biurze – zaprojektowano tu m.in. przestrzeń eventową, gdzie zespół może się integrować.

Całość stanowi spójne, harmonijne i sprzyjające pracy twórczej środowisko pracy. Dzięki imponującemu metrażowi powierzchni wspólnych, pięknemu widokowi na Fort Mokotów oraz niezwykłej dbałości o stylowe detale – ściany i meble wypoczynkowe w intensywnych, energetycznych barwach – biuro urzeka nie tylko dobrze zaplanowaną przestrzenią, zapewniającą komfortowe miejsce do pracy kreatywnej, lecz także wysmakowanym wystrojem.

Realizacja: MXCF Architekci  Fotograf: Nate Cook Photography

www.mxcf.pl

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe