piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Bezpieczna łazienka dla każdego - różne osoby, różne potrzeby, jeden SANPLAST
Sanplast

Bezpieczna łazienka dla każdego - różne osoby, różne potrzeby, jeden SANPLAST

AKCESORIA / Kabiny / wanny / 2024-05-29 14:38:42

Łazienka to miejsce, które pełni wiele funkcji – od codziennej higieny po relaks i odpoczynek. Najważniejsze jednak, aby łazienka była funkcjonalna i w pełni bezpieczna dla wszystkich domowników. Dzięki produktom SANPLAST SA, stworzenie nowoczesnej, stylowej i przyjaznej łazienki jest niezwykle proste.

Polecane sklepy

allegro

Idealna łazienka dostosowana do potrzeb

Podczas aranżacji łazienki jednym z dylematów jest wybór między wanną a kabiną prysznicową, bowiem nie w każdej przestrzeni uda nam się zamontować jedno i drugie. Tutaj warto wziąć pod uwagę potrzeby wszystkich naszych domowników. Przykładowo dla osób starszych, z ograniczeniami ruchowymi czy też będącej w ciągłym biegu młodzieży, bardziej praktyczna może być kabina prysznicowa. Warto rozważyć kabiny typu Walk-In lub modele bez dolnego profilu, które ułatwiają wejście do strefy prysznicowej. Dodatkowo wybierając ultrapłaski brodzik o grubości 1,5 cm i montując go na równi z podłogą, uzyskamy efekt bezbarierowego wejścia.

„Ile osób, tyle opinii i inne potrzeby. W naszym asortymencie znajdziemy wiele modeli kabin prysznicowych, które doskonale sprawdzą się w łazience. Odpowiedzią na potrzeby płynące z rynku jest seria Freezone. Dzięki usunięciu profilu dolnego uzyskaliśmy bezprogowe wejście do kabiny, co znacznie poprawia komfort kąpieli, nie tylko dla osób starszych czy niepełnosprawnych, ale dla każdego.” – podkreśla Małgorzata Hulisz Kierownik Działu Marketingu SANPLAST SA.

Ultrapłaskie brodziki

Ultrapłaskie brodziki to rozwiązanie idealne do każdej łazienki. Zapewniają one wygodę i nadają wnętrzu nowoczesny, przestronny wygląd. Dzięki szerokiej ofercie dostępnych modeli, takich jak brodziki Space Mineral, można łatwo dopasować je do indywidualnych potrzeb. Dla dodatkowego bezpieczeństwa, warto wybrać brodzik z powłoką antypoślizgową Pro Safe System, która jest trwała, łatwa do utrzymania w czystości i maksymalnie bezpieczna.

„Ultrapłaskie brodziki są bardzo popularne, ponieważ zapewniają bezpieczną i przyjemną kąpiel. Dostępne w różnych liniach produktowych, takich jak Space Mineral, Open Mineral doskonale sprawdzą się w łazience. Dodatkowo możemy wybierać spośród płaskich brodzikiów strukturalnych: Structure Mineral i Open Structure Mineral, które sprawiają, ze nasze miejsce kąpielowe jest bardziej komfortowe i bezpieczne.” – dodaje Małgorzata Hulisz.

Bezpieczna i komfortowa łazienka

Łazienka dla wszystkich użytkowników to przestrzeń zaprojektowana z myślą o zapewnieniu maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa. Projektując ją musimy, uwzględnić różnorodne potrzeby i wymagania wszystkich jej użytkowników.

Dlatego też tak ważne jest przemyślane planowanie i inwestycja w odpowiednie materiały oraz wyposażenie. Aby łazienka była jeszcze bardziej bezpieczna i komfortowa, warto zlikwidować progi,

stopnie oraz inne przeszkody. Na podłodze najlepiej zastosować antypoślizgowe materiały, takie jak gres czy drewno. Dodatkowe uchwyty i poręcze także przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa i ułatwią korzystanie z łazienki. Równie istotną kwestą jest odpowiednie oświetlenie pomieszczenia. Jasne, równomiernie umiesczone punkty światła są niezbędne, aby zapewnić dobrą widoczność w całej łazience. Oświetlenie punktowe, takie jak lampy nad lustrem lub oświetlenie w kabinie prysznicowej, pomaga dokładnie oświetlić kluczowe obszary.

Dzięki dostępnym na rynku produktom, każda łazienka może stać się miejscem bezpiecznym i komfortowym dla wszystkich domowników, bez względu na ich wiek i potrzeby.

Więcej inspiracji znajdziesz na www.sanplast.pl

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe