piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Baterie nablatowe do nowoczesnych łazienek
FERRO

Baterie nablatowe do nowoczesnych łazienek

AKCESORIA / Baterie łazienkowe / 2024-07-01 11:27:53

Łazienki – podobnie, jak inne części domu – podlegają ciągłym transformacjom. Zmieniają się kolory, faktury, kształty, a do wnętrz coraz częściej zapraszana jest zaawansowana technologia. Dotyczy to także urządzania strefy umywalki. Czy baterie nablatowe pasują do nowoczesnej łazienki?

Polecane sklepy

allegro

Nowoczesna łazienka dla wielu z nas to nie tylko estetyka. Nierzadko rozumiemy ją także jako przestrzeń urządzoną zgodnie z potrzebami wszystkich domowników i funkcjonującą według idei zrównoważonego rozwoju. Dlatego wybierając armaturę do łazienki staramy się, by posiadała ona właśnie te cechy.

Baterie umywalkowe nablatowe stają się coraz bardziej popularnym wyborem w nowoczesnych łazienkach. Ich główną cechą wyróżniającą jest montaż na blacie obok umywalki, a także znacznie wyższy korpus w porównaniu z modelami stawianymi na rancie. Nablatówki wprowadzają elegancję i funkcjonalność, które doskonale komponują się ze współczesnym designem wnętrz, a dla wielu projektantów oznaczają także większą swobodę w aranżowaniu łazienkowej przestrzeni. 

Baterie nablatowe – biżuteryjna różnorodność

Jednym z głównych atutów baterii nablatowych jest ich wysoka estetyka. Dzięki różnorodnym kształtom, wykończeniom i materiałom, baterie te mogą stanowić ciekawy element każdej łazienki. Tym bardziej, że zazwyczaj towarzyszy im efektowna misa umywalkowa. Te ostatnie mogą posiadać nie tylko oryginalne kształty, ale coraz częściej również zróżnicowane kolory, które w połączeniu z baterią mogą tworzyć wyjątkowo widowiskowy duet. Dostępna dziś szeroka gama wykończeń pozwala na dopasowanie armatury do stylu wnętrza – od aranżacji minimalistycznych, przez industrialne, aż po glamour. Ciekawym przykładem takiej baterii będzie nablatowy model z linii Algeo Black. Miękko wyprofilowane kształty uchwytu sterującego i wylewki nadają tej kolekcji wyjątkową subtelność. Aksamitna, matowa czerń wykończenia podkreśla natomiast jej elegancką formę.

Wyjątkowa funkcjonalność

Funkcjonalność baterii nablatowych to kolejny aspekt, który powinien skupić uwagę poszukujących odpowiedniej armatury do swojej łazienki. Wysoko umieszczona wylewka pozostawia zdecydowanie więcej przestrzeni nad umywalką, co ułatwia mycie rąk czy twarzy. Dodatkowo, taki układ pozwala na montaż większych i bardziej stylowych umywalek nablatowych, które same w sobie mogą być dekoracyjnym elementem łazienki.

W nowoczesnych łazienkach, gdzie funkcjonalność idzie w parze z designem, baterie nablatowe oferują również zaawansowane technologie, takie jak oszczędność wody czy możliwość precyzyjnego ustawienia temperatury. Takie rozwiązania możemy znaleźć w bateriach z linii VerdeLine. Każdy z dostępnych w niej modeli ma możliwość efektywnego ograniczania ilości zużywanej wody, dzięki rozwiązaniom takim, jak perlator FerroAirMix, wbudowany ogranicznik przepływu oraz regulator ceramiczny. W efekcie możliwe jest zaoszczędzenie nawet do 50% zużywanej wody. Nablatową baterię umywalkową Vitto Black VerdeLine wyróżnia masywny, idealnie wyprofilowany kształt korpusu i mocno zaznaczona rączka uchwytu. Charakteru dodaje zaś kolor aksamitnej czerni. To propozycja wyjątkowo efektowna, jak i ekologiczna.

Łatwość montażu i konserwacji to kolejne zalety armatury nablatowej. Instalacja na blacie jest stosunkowo prosta i nie wymaga skomplikowanych prac hydraulicznych. Dodatkowo, w przypadku potrzeby serwisowania, dostęp do baterii jest zazwyczaj bezproblemowy.

Baterie umywalkowe nablatowe to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących nowoczesny design, funkcjonalność oraz elegancję. Dzięki nim, każda łazienka może zyskać na estetyce i wygodzie, stając się przestrzenią nie tylko praktyczną, ale i wizualnie atrakcyjną.

www.ferro.pl

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe