Barwy natury - duet zieleni i brązu
Uniwersalne połączenie kolorystyczne, które bezpośrednio nawiązuje do barw ziemi i lasów. Duet zieleni i brązu pomoże stworzyć komfortową domową przestrzeń.
Strefa relaksu
Według psychologii kolorów zieleń i brąz mają podobne właściwości. Odprężają i wyciszają, niczym wycieczka do lasu, czy piknik w parku. Zielony dodaje życia i świeżości. Kolor brązowy ociepla każde wnętrze, kojarzy się z bezpieczeństwem i stabilnością
Modna zieleń na ścianie
Jak widać ten duet kolorystyczny to świetny pomysł na aranżację przytulnego salonu lub sypialni. Choć nie tylko. Zieleń i brąz to niezwykle uniwersalne kolory, które oferują bogactwo odcieni. Sprawdzą się w każdym zakątku domu. W wydaniu pastelowym w pokoju dziecięcym, energetycznym - w kuchni, orzeźwiającym w łazience, czy leśnym w sypialni.
Zieleń z powodzeniem można zastosować na ścianie, gdyż ten kolor działa kojąco na nasz wzrok. Kto z uwagą śledzi trendy wnętrzarskie, wie, że soczysta zieleń to najmodniejszy kolor roku. − W przypadku Greenery lub innych żywych odcieni zieleni jak limonkowy lub kolor paproci, możemy pomalować tylko jedną ścianę. To świetny pomysł na ożywienie salonu utrzymanego w bieli i beżu. Uzupełnią je dodatki w kolorze jasnobrązowym lub orzechowym, a także pastele i żywe barwy np. żółty, błękit lub fuksja - radzi Bartłomiej Cholewa z Lakma SAT, producenta farb i mas dekoracyjnych.
W barwach kawy i jesiennych liści
Wiosenny ogród to jeden z wielu pomysłów na wystrój zielono-brązowego wnętrza. Soczysta zieleń liści i trawy można również zestawić z cytrynowym i ciepłym kawowym brązem, aranżując salon utrzymany w kolorystyce plantacji kawy. Przytulny wystrój pokoju dziennego i sypialni możemy również stworzyć, zestawiając zgaszoną zieleń np. oliwkę, khaki z innymi kolorami jesieni jak miedź, kasztanowy czy musztardowy. Jeśli jednocześnie postawimy na minimalistyczne formy mebli i uzupełnimy je błyskiem cyny lub miedzi, otrzymamy wyrafinowany wystrój w stylu lat 50. i 60. Brąz oferuje wiele „smacznych” odcieni − kawy i czekolady, które można zastosować w kuchni, na ścianie lub w dodatkach i uzupełnić je o zielenią khaki, ciepłymi żółcieniami i kolorem piasku. To dobry przepis na stonowaną kuchnie we wschodnim stylu.
Miętowy, ziołowy zakątek
- Farbą w zgaszonych pudrowych odcieniach zieleni jak mięta, pistacja czy sage (szaro-zielony, kolor szałwii) z powodzeniem można pokryć wszystkie ściany w pokoju. Jasny odcień optycznie powiększy przestrzeń, a dodatkowo ją odświeży - radzi Bartłomiej Cholewa. Jasne odcienie zieleni z powodzeniem połączymy z czernią i bielą. Niezwykle efektownie prezentuje się miętowa ściana zestawiona z ciemnym czekoladowym brązem, starym złotem i pudrowym różem. Możemy również łączyć ze sobą różne odcienie zieleni i brązów - np. zestawiając ze sobą różne rodzaje i kolory drewna lub akcesoria w kolorze brązu i zieleni. Niebanalnym rozwiązaniem może być również ściana z efektem ombre, którą uzyskamy, łącząc ze sobą trzy odcienie zielonej farby.
źrodło: lakma/pięknydom24.pl