piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Aquaform: Obalamy mity na temat wanien

Aquaform: Obalamy mity na temat wanien

AKCESORIA / Kabiny / wanny / 2016-11-21 11:12:00

Mylne przeświadczenia dotyczące funkcjonalności wanien są częstym powodem, dla którego rezygnujemy z tego elementu wyposażenia. Tymczasem, odpowiednio dobrany model może znacząco zwiększyć komfort codziennych czynności pielęgnacyjnych, bez negatywnego wpływu na ergonomię łazienkowego pomieszczenia.

Polecane sklepy

allegro

Coraz częściej, szczególnie w niewielkich łazienkach, wannę zastępuje mniejsza gabarytowo kabina prysznicowa. Dzieje się tak ze względu na fakt przypisywania drugiemu z rozwiązań przewag w zakresie wygody użytkowania. Jednak większość z obiegowych opinii na temat braku ergonomii wanien nie jest uzasadniona. Szeroka oferta modeli o różnych kształtach, rozmiarach i funkcjonalnościach pozwala dziś na dobranie wariantu, który nie tylko zwiększy komfort i bezpieczeństwo kąpieli, ale i z łatwością dopasuje się do warunków architektonicznych i rozkładu pomieszczenia. Obalamy argumenty przeciwników wanien.

Mit 1: Wanna to rozwiązanie dla dużych łazienek

Producenci rozwiązań łazienkowych coraz częściej uwzględniają w swoich ofertach warianty zaprojektowane z myślą o niewielkich powierzchniach - również w przypadku wanien. Wyróżniają się tu modele asymetryczne, dopasowane konstrukcyjnie do ustawienia w kątach ścian lub we wnękach. Decydując się na zakup takiego rozwiązania, warto zastanowić się nad wyborem tych o szerokości od 70-95 cm i długości do 140-150 cm. Dzięki takim wymiarom, znajdą one zastosowanie w niewielkiej strefie kąpielowej i jednocześnie - zapewnią niezbędny komfort czynności pielęgnacyjnych. Ciekawą, ergonomiczną alternatywą są wanny o jednym zwężonym boku o długości ok. 40 cm - o połowę krótszej od standardowych, kwadratowych brodzików prysznicowych o wymiarach 80x80 cm.

Mit 2: Kąpiel w wannie wymusza konieczność zużycia dużej ilości wody

Powszechnie twierdzi się, że kąpiel w wannie trwa dłużej, a ilość wody potrzebna do jej przeprowadzenia może być nawet dwu- lub trzykrotnie większa niż w przypadku kabiny. Warto jednak pamiętać, że użytkowanie tego typu wyposażenia stosunkowo rzadko wiąże się z koniecznością napełniania komory do pełna. Oszczędności wody pomoże wypracować nam także odpowiednia armatura z napowietrzaczem lub wariant termostatyczny, skracający czas regulacji temperatury strumienia. Ciekawym uzupełnieniem wanny będzie również natrysk przesuwny oraz składany parawan harmonijkowy, dzięki którym szybko przekształcimy ją w komfortową strefę prysznicową.

Mit 3: Wanna nie jest komfortowa dla osób starszych

Aranżując przestrzeń dla seniorów lub osób starszych, często dążymy do wyboru rozwiązań, które do minimum ograniczą konieczność wykonywania trudnych ruchów, jak np. przekraczanie wysokich progów. Decydując się na zakup wanny, warto zadbać o to, by jej górna krawędź sięgała ok. 50-60 cm, co zapewni wygodne wchodzenie i wychodzenie po kąpieli. Dodatkowym ułatwieniem będzie zamontowanie uchwytów ściennych, które pomogą zachować równowagę. - W przypadku łazienek, z których będą korzystać domownicy mający problemy z samodzielnym poruszaniem się, dobrze sprawdzą się wanny wyposażone w wyprofilowane siedzisko - podpowiada Katarzyna Choniawko, ekspert marki Aquaform. - Rozwiązanie to umożliwia komfortowe przeprowadzenie czynności higienicznych w wygodnej i bezpiecznej pozycji, bez konieczności angażowania drugiej osoby - dodaje ekspert.  [[[zdjecie,10315,duze]]]

Mit 4: Kabina prysznicowa jest bezpieczniejsza dla małych dzieci

Wybierając wyposażenie, z którego będą korzystać dzieci, bezpieczeństwo wychodzi na pierwszy plan. W przypadku małych domowników, którzy potrzebują jeszcze pomocy przy przeprowadzaniu czynności higienicznych, wanna będzie rozwiązaniem zapewniającym wysoki poziom komfortu. Szeroka komora pozwoli na wygodną kąpiel, mieszcząc jednocześnie ulubione zabawki dziecka. - Wybierającwyposażenie do domu, w którym mieszkają dzieci, warto poświęcić uwagę materiałowi, z którego jest ono wykonane - tłumaczy Katarzyna Choniawko. - Wysoki poziom bezpieczeństwa zapewniają wanny z akrylu, cechującego się antypoślizgowymi właściwościami. Nawet po zastosowaniu płynów do kąpieli, powierzchnia nie staje się śliska - dodaje ekspert marki Aqauform. Dodatkową zaletą modeli akrylowych jest fakt, że pozostają one ciepłe w dotyku, utrzymując temperaturę otoczenia. Nie dochodzi wiec do wychłodzenia ich powierzchni, co mogłoby negatywnie wpłynąć na komfort użytkowników.

Mit 5: Czyszczenie wanny z uwagi na rozmiar jest niełatwym zadaniem

Szczególnie w przypadku szerokich i asymetrycznych wanien, trudne może wydawać się ich czyszczenie. Warto jednak zwrócić uwagę, że zadanie to ułatwiają właściwości materiału, z jakiego wytwarzane są nowoczesne wanny. Akryl - bo o nim mowa - nie wchodzi w reakcje ze środkami chemicznymi i nie jest podatny na powstawanie osadów powodowanych twardą wodą. Powierzchnia modeli wykonanych z tego tworzywa pozostaje gładka, dzięki czemu ograniczane jest ryzyko osiadania mikrozanieczyszczeń. Do usunięcia zabrudzeń wystarczy roztwór wody z płynem do naczyń i miękka szmatka. Dysponując rączką natryskową, z łatwością spłuczemy pozostałości detergentu ze ścianek wanny.

źrodło: aquaform/pięknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe