piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Aquaform: Łazienka dla dużej rodziny

Aquaform: Łazienka dla dużej rodziny

AKCESORIA / Wyposażenie / 2015-09-24 14:24:00

Moda na małe przestrzenie, kawalerki czy mikro apartamenty dla singli trwa w najlepsze, stąd też duża popularność pomysłów na aranżację takiej łazienki. A co z dużymi łazienkami w mieszkaniach lub domach wielopokoleniowych, z których często korzystają dzieci, rodzice oraz dziadkowie? Aranżację takiej przestrzeni należy dobrze zaplanować, aby swobodnie mogły z niej korzystać trzy pokolenia. Na co zwrócić uwagę przy urządzaniu dużej łazienki?

Polecane sklepy

allegro

Według danych ponad połowa Polaków mieszka w domach jednorodzinnych , gdzie łazienka służy dzieciom, rodzicom i często również dziadkom. Urządzanie takiej łazienki dobrze drobiazgowo zaplanować z uwzględnieniem potrzeb wszystkich domowników, aby każdy czuł się w niej dobrze i komfortowo. Co ważne, wbrew popularnej opinii, taka łazienka przy zachowaniu uniwersalnego stylu, wcale nie musi być pozbawiona charakteru. Idealnym rozwiązaniem są dwie łazienki w domu, jednak to wciąż mało popularne rozwiązanie, dlatego też przy urządzeniu łazienki wielopokoleniowej warto postawić na kilka sprawdzonych pomysłów.

Przestrzeń kąpielowa

Idealnym rozwiązaniem, które zadowoli wszystkich domowników będzie montaż zarówno wanny, jak i kabiny prysznicowej, co pozwoli na szybki prysznic w upalne dni, ale też relaksującą i rozgrzewającą kąpiel podczas długich, jesienno-zimowych wieczorów. Dorośli i dzieci z pewnością docenią wannę, którą przy odpowiedniej aranżacji można ciekawie zabudować, wydzielając tym samym specjalną przestrzeń na kąpiel. W ofercie Aquaform znajdują się wanny, które zostały zaprojektowane ze specjalnymi półkami, które mogą służyć jako dodatkowa półeczka na kosmetyki czy książkę podczas kąpieli dorosłych lub siedzisko, gdy kąpiemy dziecko. Kabina prysznicowa to ukłon w stronę osób starszych, które często mają problemy ze sprawnym poruszaniem, w związku z czym korzystanie z wanny jest bardziej kłopotliwe. W ofercie marki Aquaform znajdują się kabiny z głębokim brodzikiem (24 cm), który może być dodatkowo wyposażony w wygodne siedzisko, idealne dla potrzeb seniora. Dla osób, które mają duże problemy z chodzeniem, warto postawić na kabiny typu walk-in, czyli takie, gdzie nie ma brodzika. Korzystanie z takiej kabiny nie wymaga przekraczania żadnego progu. Co ważne, przy jednoczesnym montażu wanny i kabiny prysznicowej w łazience, należy zwrócić uwagę na to, aby drzwi kabiny były nieprzeźroczyste, wypełnione np. szkłem satynowanym jak w kabinie Nigra, marki Aquaform.

[[[zdjecie,7228,duze]]]

Poranne kolejki

Golenie, mycie zębów czy twarzy, każdy z nas poświęca rano chwilę na te czynności. Czemu nie robić tego wspólnie? Zaoszczędzimy dużo czasu i z pewnością zmniejszymy poranny problem kolejki do toalety. Ale nie chodzi o ściskanie się przy jednej umywalce, dlatego, jeśli pozwalają na to warunki warto postawić na dwie. To optymalne rozwiązanie, dzięki któremu dwie osoby będą mogły jednocześnie korzystać z łazienki, przy zachowaniu indywidualnej przestrzeni. Umywalki instaluje się wtedy najczęściej w jednym ciągu roboczym, na długiej konsoli czy szafce. Należy pamiętać o zachowaniu odpowiednio dużej przestrzeni między nimi tak, aby każdy mógł komfortowo wykonać toaletę. Przy takim rozwiązaniu można zamontować jedno duże wspólne lustro lub dwa oddzielne.

Przechowywanie

Kiedy z łazienki korzysta cała rodzina, bardzo ważna jest dobra organizacja miejsca na przechowywanie akcesoriów codziennej higieny. Ergonomiczne zaplanowanie takiego miejsca pozwoli na przechowywanie w łazience zarówno kosmetyków, środków czystości, jak i ręczników czy kosza na bieliznę. Warto postawić na takie rozwiązania jak szafki wiszące z lustrem, które łączą funkcje lustra z przestrzenią, na trzymanie kosmetyków i akcesoriów higieny osobistej. Aquaform oferuje takie szafki w ramach kolekcji mebli Amsterdam i Dallas. Kolejnym pomysłem jest szafka podumywalkowa, to popularny mebel, gdzie większość z nas przechowuje np. ręczniki, kosmetyki, ale często również środki czystości przeznaczone do sprzątania. Jeśli mamy miejsce, dobrze sprawdzą się pojemne szuflady, w przypadku jego braku postawmy na zwykłe półki i koszyczki lub pojemniki pomagające w utrzymaniu organizacji i porządku. W zależności od upodobań, szafkę można powiesić na ścianie lub postawić na podłodze. Każda kolekcja mebli Aquaform oferuje przynajmniej jeden model szafki pod umywalkę. W każdej łazience z pewnością przyda się też wysoka szafka, która zajmuje niewiele miejsca, a jest bardzo funkcjonalna, ponieważ mieści w sobie całkiem sporą przestrzeń do przechowywania. Rożne sposoby otwierania i ustawienia sprawią, że bez problemu dobierzemy mebel do możliwości aranżacyjnych pomieszczenia. Aquaform oferuje różne modele szafek pionowych, popularnie nazywanych „słupkami”, zarówno w wersji stojącej na nóżkach na posadzce, jak i podwieszanej.

[[[zdjecie,7229,duze]]]

Duża rodzina - duże pranie

Kosz na bieliznę to standardowe wyposażenie każdej łazienki, a w przypadku dużej rodziny jest on niezbędny. Najczęściej kosz stoi oddzielnie, zajmując dodatkową przestrzeń. Dlaczego więc go nie schować? Aquaform proponuje specjalne szafki z pojemnym i wygodnym w użyciu koszem na bieliznę. Szafki z koszem otwierają się nie na zasadzie szuflady, ale odchylanego pojemnika, do którego z łatwością wrzucimy i sprawnie wyjmiemy rzeczy.

źródło: aquaform/pięknydom24.pl

 

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe