piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
AkzoNobel poszerza ofertę marki Dulux Professional o produkty do elewacji

AkzoNobel poszerza ofertę marki Dulux Professional o produkty do elewacji

WYKOŃCZENIE / Dach i elewacja / 2021-03-22 16:55:58

Dulux Professional Facade Protect to kolejne produkty AkzoNobel dedykowane wykonawcom. Farby oraz grunty z tej serii mają zapewnić profesjonalną ochronę elewacji m.in. przed działaniem promieni UV czy zabrudzeniami, a także zagwarantować odpowiednią paroprzepuszczalność. Farby fasadowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej z systemu mieszalnika.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Wygląd elewacji jest wizytówką zarówno właścicieli budynku, jak i firmy, która odpowiadała za jej wykończenie. AkzoNobel przygotował więc produkty, które zabezpieczają fasady przez działaniem czynników zewnętrznych, a jednocześnie spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów – profesjonalnych wykonawców. – Farby Dulux Professional Facade Protect są wydajne, zapewniają najlepszy poziom krycia i łatwo je aplikować zarówno ręcznie, jak i natryskowo. Ponadto, specjalistyczne technologie Anti-UV, Pro Clean lub Hydro Active zapewniają trwałość uzyskiwanych powłok i ich piękny wygląd na lata – mówi Magdalena Piotrowska, Brand Manager AkzoNobel. – Stanowią doskonałą bazę do sytemu mieszalnikowego, dzięki czemu dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej.

Dulux Professional Facade Protect to przede wszystkim trzy rodzaje farb elewacyjnych:

Acrylic Anti-UV – akrylowa farba fasadowa. Tworzy elastyczne powłoki pracujące z podłożem, odporne na mikropęknięcia. Zastosowane w niej najwyższej jakości żywice akrylowe i pigmenty chronią przez niszczącym działaniem promieniowania UV i łuszczeniem się powłoki, zapewniając doskonałą ochronę koloru. Odporna na porost grzybów i alg. W połączeniu z Dulux Professional Facade Protect Grunt Stabilizujący tworzy system zabezpieczenia elewacji przed mikropęknięciami i porostami objęty 20-letnią gwarancją producenta. Produkt szczególnie polecany do stosowania w zmiennych warunkach pogodowych – już po 30 minutach od aplikacji jest odporny na niewielkie opady deszczu.

 

Kolory: biała oraz kolory w systemie mieszania farb

Wykończenie: mat

Pojemność: 4,44l; 9l

Wydajność: do 6m2/l

Czas schnięcia: 4h

Rozcieńczalnik: woda

 

Silicone Pro Clean – silikonowa farba elewacyjna. Dzięki technologii Stay Clean i optymalnej kombinacji żywic zapewnia odporność na zabrudzenia – brud i kurz łatwo spłukać z niej wodą. Chroni przed porostem grzybów i alg. Tworzy powłoki zdolne do regulacji wilgotności oraz do optymalnej przepuszczalności pary wodnej, dzięki czemu malowane powierzchnie są odporne na działanie czynników atmosferycznych i nie przepuszczają wody pochodzącej z opadów deszczu czy śniegu. Charakteryzuje się bardzo wysoką siłą krycia.

Kolory: biała oraz kolory w systemie mieszania farb

Wykończenie: mat

Pojemność: 4,44l; 9l

Wydajność: do 6m2/l

Czas schnięcia: 12h

Rozcieńczalnik: woda

 

Silicate Hydro Active – silikatowa farba do stosowania na zewnątrz, ale również we wnętrzach. Cechuje ją najwyższa paroprzepuszczalność (V1) i niska nasiąkliwość powierzchniowa (W3). Szczególnie polecana na budynki zabytkowe i pomniki. Może być stosowana na podłoża mineralne o podwyższonej wilgotności, jak np. piwnice i garaże. Ma wysoką alkaliczność, co w sposób naturalny uniemożliwia porastanie elewacji algami i porostami. Nie powoduje naprężeń, bardzo dobrze kryje. Nadaje powierzchniom matowe, mineralne wykończenie. Krótki czas schnięcia umożliwia naniesienie dwóch warstw w ciągu jednego dnia.

Kolory: biała oraz kolory w systemie mieszania farb

Wykończenie: mat

Pojemność: 4,44l; 9l

Wydajność: do 6m2/l

Czas schnięcia: 4-5h

Rozcieńczalnik: Facade Protect Grunt Silikatowy

 

W gamie produktów dedykowanych do fasad dostępne są również kompatybilne z farbami grunty:

Grunt Stabilizujący – gotowy do użycia podkład akrylowy. Wzmacnia i stabilizuje podłoże. Zapewnia przyczepność farb nawierzchniowych. Dzięki delikatnej białej barwie umożliwia kontrolę równomierności zagruntowania podłoża. Zalecany do stosowania razem z produktami Facade Protect Acrylic Anti-UV lub Facade Protect Silicone Pro Clean.

Kolory: mleczny, przezroczysty

Pojemność: 5l

Wydajność: do 8m2/l

Czas schnięcia: 24h

Rozcieńczalnik: woda

 

Grunt Silikatowy – silikatowy podkład do podłoży mineralnych. Zapewnia wysoką paroprzepuszczalność, wzmacnia podłoże i redukuje jego chłonność. Służy również do rozcieńczania farb Facade Protect Silicate Hydro Active.

Kolory: mleczny, przezroczysty

Pojemność: 5l

Wydajność: do 6m2/l

Czas schnięcia: 6-8h

Rozcieńczalnik: woda

 

Producent wspiera również rozwój kompetencji wykonawców, oferując porady techniczne, filmy instruktażowe oraz szkolenia doskonalące ich umiejętności. Zapewnia także praktyczne narzędzia i porady biznesowe, sprawdzone i uznane przez profesjonalistów korzystających ze specjalistycznych marek AkzoNobel.

Dodatkowo, w pod koniec ubiegłego roku uruchomiony został konkurs „PRO Malarz” dla właścicieli i pracowników firm malarskich, premiujący zakup produktów z serii Dulux Professional.

Więcej na temat produktów skierowanych do wykonawców oraz konkursu można dowiedzieć się na www.duluxprofessional.pl.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe