piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Akcesoria do drzwi - czym się kierować przy ich wyborze?

Akcesoria do drzwi - czym się kierować przy ich wyborze?

WYKOŃCZENIE / Drzwi i okna / 2022-04-27 17:51:12

Wybór odpowiednich akcesoriów do drzwi pozwala na poprawę estetyki oraz zwiększa ich walory użytkowe. Część z nich można zamontować samodzielnie, a niektóre wymagają konkretnych narzędzi i pomocy specjalisty. Czym więc kierować się przy ich wyborze? Podpowiadamy.

Zamki do drzwi

Zamek należy dobrać w zależności od tego czy są to drzwi wyjściowe, czy wewnętrzne. W pierwszym przypadku sięga się po wysokiej jakości rozwiązania w postaci systemów antywłamaniowych. Duże znaczenie w tym przypadku ma nie tylko sam zamek, ale również materiał z którego są wykonane drzwi. Dobierając konkretny jego model należy kierować się między innymi wagą oraz wielkością otworu na jego montaż. Szeroki wybór zamków do drzwi zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych można znaleźć pod adresem https://sklep.winkhaus.pl/pl/akcesoria-do-drzwi-i-okucia-drzwiowe/zamki-drzwiowe-listwowe-do-drzwi-zewnetrznych.

Klamki i szyldy

Wybierając klamki i szyldy do drzwi należy kierować się głównie indywidualnymi potrzebami. W sklepach znajdziemy bardzo szeroki wybór różnych ich rodzajów. Można zarówno zdecydować się na dopasowanie kolorystyczne, jak i wybrać materiał kontrastowy do barwy drzwi. Obecnie dużą popularnością cieszą się zwłaszcza klamki z bardzo krótkim, praktycznie niewidocznym szyldem. Są one mniej rzucające się w oczy i kojarzą się z nowoczesnym budownictwem. Jeśli natomiast urządzamy dom w stylu klasycznym to warto zdecydować się zarówno na klamkę, jak i szyld z dodatkowymi zdobieniami.

Wizjer do drzwi

W przypadku drzwi zewnętrznych dużą popularnością cieszy się niewielki wizjer, który pozwala sprawdzić kto stoi na zewnątrz. W wielu przypadkach wizjer stanowi integralną ich część. W razie jego uszkodzenia nic nie stoi na przeszkodzie, aby łatwo go wymontować i wymienić. W sklepach znajdziemy szeroki ich wybór. Warto zwrócić zwłaszcza uwagę na modele elektroniczne, które zamiast klasycznego podglądu pozwalają między innymi nagrywać wideo i przesyłać je bezpośrednio do wygodnego, większego ekranu podglądowego.

Daszki nad drzwi wejściowe

Daszki nad drzwi wejściowe do domu spełniają praktyczną funkcję. Chronią gości przed warunkami atmosferycznymi. Najczęściej kupowane są te wykonane z drewna lub stali, głównie ze względu na niską cenę. Jeśli jednak zależy nam na estetyce wykonania to warto zwrócić uwagę na modele wykonane z przezroczystego szkła. Natomiast największą wytrzymałością na warunki atmosferyczne wykazuje się poliwęglan. Jest to jednak dość drogi materiał, więc niewiele osób decyduje się na zakup takiego daszku.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe