Tetris_Kolorado
5 rad jak wybrać mebel tapicerowany
Polski konsument zmienił się na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza. Jesteśmy otwarci na nowości choć, szczególnie w starszych pokoleniach, pozostaje w nas dużo przywiązania do klasyki. Co charakterystyczne, kupując meble nie podejmujemy decyzji spontanicznych. Zakupy są przemyślane, a bardziej niż trendy modowe cenimy sobie własne poczucie przestrzeni. Niezmiennie popularne meble tapicerowane łączą w sobie przeszłość i przyszłość. O tym, co w nich cenimy opowiada Elżbieta Frankiewicz z firmy meblarskiej Tetris.
Po pierwsze, kształt
Ile razy idąc do kogoś w odwiedziny spędzamy czas na narożniku w kształcie litery L? Jeśli wasza odpowiedź to „często”, nie ma w tym nic dziwnego. Do dziś jest to bodaj najbardziej popularne ustawienie. Powodu takiego stanu rzeczy można wypatrywać w przeszłości. I nie chodzi jedynie o przyzwyczajenie do konkretnych rozwiązań, ale także doświadczenia, gdy często w niewielkim pomieszczeniu służącym za pokój dzienny trzeba było tak zaaranżować przestrzeń, by była ona możliwie najbardziej praktyczna i mieściła w sobie zarówno funkcje wypoczynkowe za dnia oraz sypialni w nocy. - Z naszej codziennej praktyki widzimy, że obok kształtu L coraz bardziej popularny jest kształt U - zwraca uwagę Elżbieta Frankiewicz z firmy Tetris, specjalizującej się w produkcji mebli tapicerowanych - Takie rozwiązanie jest szczególnie wygodne dla posiadaczy domów i większych mieszkań, a narożnik o takim kształcie spełnia także inne zadanie: nadaje przestrzeni charakter zamkniętej przestrzeni. W mniejszych wnętrzach natomiast znakomicie sprawdzają się sofy.
Po drugie, żywotność
Meble możemy dzielić z uwagi na funkcję i sposób użytkowania (m.in. do pracy, siedzenia, leżenia), przeznaczenie według miejsca użytkowania (m.in. sklepowe, szkolne, domowe), materiału przeważającego w konstrukcji (w tym drewniane, kamienne, ceramiczne), sposobu wykończenia przestrzeni (m.in. lakierowanie, polichromia), konstrukcji (m.in. meble skrzyniowe i szkieletowe) i sposobu obróbki. W tej ostatniej kategorii meble stolarskie, gięte i tapicerowane, czyli takie, w których wszystkie powierzchnie użytkowe lub wszystkie powierzchnie widoczne pokryte są materiałami obiciowymi na podściółce, np. tkaniną, skórą czy skajem. - Najnowsze, wykorzystywane także przez nas tkaniny i skóry mają podwyższone parametry, zwiększające trwałość mebla i ułatwiające utrzymanie go w czystości - podkreśla Elżbieta Frankiewicz.
Na żywotność mebla bardzo duży wpływ mają nawet najmniejsze, i w większości niewidoczne, elementy. Począwszy od dobrego kleju stolarskiego, przez rodzaj wykorzystanych do konstrukcji: drewna, sklejek, pasów i sprężyn, na zszywkach i piankach poliuretanowych kończąc. Stosowanie pianek o większej gęstości lub wysokoelastycznych przeciwdziała odgniataniu się mebli pod naszym ciężarem, a solidne stelaże tworzą mocną konstrukcję, która przez lata się nie deformuje.
Po trzecie, wygoda
W zakresie korzystania z mebli popularnością cieszą się meble wyposażone w liczne funkcje. Takie elementy, jak podłokietniki lub regulowane zagłówki są już niemal standardem, a i wbudowana funkcja relaksu pojawia się coraz częściej. Jako konsumenci szukamy praktycznych rozwiązań i o decyzji zakupowej decydować mogą na przykład wbudowane pojemniki na pościel, możliwość rozbudowywania go w przyszłości lub zmiany układu np. narożnika, w zależności od naszych potrzeb i planów. Ważna jest także możliwość kompletowania większej ilości elementów zestawu w jednym charakterze, kolorystyce i wykończeniu. - Jak każda branża, tak i meblarska wychodzi do klienta. Szansą na zyskanie przewagi konkurencyjnej jest uświadomienie wymagającemu klientowi, że nie tylko może posiadać meble tapicerowane jakie mu się podobają i jakie sobie wymarzy, ale także mieć wpływ na ich ostateczny wygląd - mówi Elżbieta Frankiewicz, Tetris.
Po czwarte, kolorystyka
Wydaje się, że meblując swój dom lub mieszkanie Polacy częściej stawiają na własne odczucia niż z góry narzuconą wykładnię modową. To mebel musi pasować do naszej przestrzeni i, w zależności od jego charakteru, uzupełniać ją lub się wybijać. W przypadku mebli tapicerowanych najbardziej popularne są wciąż wszelkie szarości i beże. Ale producenci wprowadzają już szerszą paletę barw do wyboru. - Bardzo szanujemy fakt, że meble tapicerowane są coraz częściej traktowane jako istotny element wyposażenia. A jako taki, musi się wpisywać w charakter danej przestrzeni. Jest to możliwe także dzięki rozszerzaniu portfolio o nowe propozycje kolorystyczne - wskazuje Elżbieta Frankiewicz - W naszym przypadku są to m.in. odcienie czerwieni, turkusu i petrolu. I muszę podkreślić, że spotykają się one z dużym zainteresowaniem naszych klientów. Myślę, że to proces, który będzie dalej postępował.
Po piąte, jakość
W 2016 roku wartość produkcji sprzedanej mebli w Polsce wyniosła 42 miliardy złotych[1], przy czym za 90 proc. tej kwoty odpowiada eksport mebli, głównie do krajów Europy Zachodniej. To czyni z polskiego meblarstwa istotną gałąź gospodarki. - Eksportujemy nasze meble tapicerowane od ponad dekady i obecnie wykonujemy kompleksowe zlecenia na rzecz klientów m.in. z Niemiec, krajów Beneluksu, Anglii, a nawet Australii. To stała współpraca oparta na zaufaniu do jakości mebli. Nie mamy się czego wstydzić na tym polu - konkluduje Elżbieta Frankiewicz, założycielka i właścicielka firmy Tetris.
Tetris - polska firma specjalizująca się w produkcji mebli tapicerowanych, na rynku od 2005 r. W swojej ofercie posiada szeroki wachlarz wzorów oraz bardzo dużą gamę wybarwień tkanin tapicerskich. Dostarcza wyroby na rynki: niemiecki, holenderski, angielski, belgijski oraz polski. W ramach swojego modelu działania oferuje indywidualne podejście do klienta i meble pod indywidualne zapotrzebowanie. Właścicielką firmy jest Elżbieta Frankiewicz. Siedziba firmy znajduje się w Wyszkowie Śląskim.
Więcej informacji: www.tetris-meble.com
[1] https://biznes.newseria.pl/news/polacy-najczesciej,p630032812
źródło: pieknydom24.pl