piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
5 prostych sposobów na odświeżenie wystroju wnętrza za pomocą akcesoriów

5 prostych sposobów na odświeżenie wystroju wnętrza za pomocą akcesoriów

DESIGN / Dekoracje/Ozdoby / 2023-01-11 18:25:23

Wraz z upływem lat wystrój domowego wnętrza może się nieco znudzić. Warto pamiętać, że w celu odświeżenia aranżacji nie trzeba robić gruntownego remontu. Akcesoria potrafią zdziałać cuda w kwestii redekoracji wnętrz.

Dekoracje ścienne, które szybko ożywią wnętrze

Dekoracje ścienne to jedne z podstawowych elementów, które warto wnieść do swojego mieszkania. Dzięki nim ściany nie będą wydawały się puste, a całe pomieszczenie nabierze nieco charakteru. Prostą, ale efektowną dekoracją ścienną są naklejki.

W sklepach dostępne są produkty o różnych formach oraz motywach. Dlatego też z łatwością można znaleźć naklejki do aranżacji w niemalże każdym stylu. Bezproblemowa jest również aplikacja takich ozdób. Obecne technologie sprawiają, że zarówno montaż, jak i demontaż naklejek można wykonać całkowicie samodzielnie.

Ozdobne oświetlenie – efekt przytulności gwarantowany

Wnętrze można odświeżyć również za pomocą dekoracyjnego oświetlenia w formie lampionów, latarenek czy też lamp oliwnych. Takie dodatki są w stanie wytworzyć we wnętrzu przyjemny, domowy klimat. Dzięki płomieniom świec lub delikatnej poświacie ledowych światełek każde pomieszczenie stanie się o wiele bardziej przytulne.

Doniczki i wazony, czyli ozdoby dla roślin oraz wnętrz

Rośliny to element, który obowiązkowo powinien znajdować się w każdym mieszkaniu. Naturalna zieleń sama w sobie ożywia i odświeża wnętrze. Choć to kwiaty, kaktusy czy sukulenty stanowią główną ozdobę, to trzeba trochę pomóc im się zaprezentować.

W ekspozycji domowych roślin pomogą wazony dekoracyjne do salonu oraz doniczki. Naczynia o asymetrycznych kształtach, wiszące kwietniki czy żywe kolory szkła, przez które sączą się promienie słońca, na pewno wniosą do wnętrza powiew świeżości.

Naścienne lustra – idealne do niewielkich pomieszczeń

Wśród dekoracji, które potrafią całkowicie odmienić wnętrze, należy wyróżnić lustra. Te niepozorne dodatki mają niesamowitą moc optycznego powiększania pomieszczeń. Z tego względu są one idealnym rozwiązaniem do niewielkich wnętrz.

Jednak do pokojów o dużym metrażu też warto wprowadzić lustra. Zwierciadła pięknie odbijają światło, dzięki czemu wnętrze wydaje się jaśniejsze i bardziej nasłonecznione.

Oryginalne ramki na zdjęcia – mały szczegół, a duża różnica

W celu odświeżenia aranżacji warto wprowadzać do niej nawet małe elementy ozdobne takie jak ramki na zdjęcia. Dekoracyjne ramy doskonale wyróżnią się na tle pustej ściany. Dodatkowo zadbają o to, aby momenty uwiecznione na fotografiach były wyeksponowane tak, jak na to zasługują.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe