fot. TECE
5 powodów, dla których warto zamienić tradycyjną ceramikę WC na toaletę myjącą
Stały się symbolem nowoczesności, a dla wielu użytkowników także niezbędnym elementem wyposażenia przestrzeni sanitarnej. Mowa o toaletach myjących, które w wielu łazienkach zdetronizowały standardową ceramikę. Ilu użytkowników, tyle argumentów przemawiających za ich funkcjonalnością. My wybraliśmy spośród nich te, które przekonają nawet tych niezdecydowanych.
#1 Higiena i zdrowie
Nie ma bardziej naturalnego sprzymierzeńca czystości niż woda – to właśnie na tym fakcie bazuje pierwszy i najważniejszy argument przemawiający za miską z funkcją myjącą. Toalety te pozwalają dbać o higienę w sposób bezpieczny i przyjazny dla użytkownika. Nie wymagają stosowania dodatkowych środków czystości – co do których składu możemy mieć często uzasadnione wątpliwości. Dzięki nim możemy czuć się świeżo nie tylko po wieczornej kąpieli, ale także w ciągu dnia. Lekarze podkreślają również, że korzystanie z toalety myjącej może mieć także duże znaczenie w łagodzeniu podrażnień i dolegliwości, a strumień czystej wody jest skuteczniejszy i bardziej delikatny dla skóry od tradycyjnych środków.
W przypadku ceramiki z funkcją myjącą higiena ma podwójny wymiar. Z jednej strony dotyczy użytkowników, z drugiej samej toalety. Nowoczesne rozwiązania pozwalają zadbać o nią w obu kontekstach. Dzięki zaawansowanej technologii nie musimy obawiać się o nasze bezpieczeństwo nawet w sytuacji, gdy z toalety korzysta kilka osób. Dysza poddawana jest automatycznemu myciu, zarówno przed, jak i po każdym wysunięciu. Jej końcówki możemy dodatkowo w dowolnej chwili wymienić. Duże znaczenie ma także bezkołnierzowa konstrukcja, dzięki czemu ceramika jest łatwa w utrzymaniu w czystości – wyjaśnia Aleksandra Drozdalska, ekspert marki TECE.
#2 Komfort 2w1
W przypadku toalet myjących słowo „komfort” nabiera podwójnego znaczenia. Z jednej strony to dobre samopoczucie oraz szybki sposób na zachowanie świeżości. To rozwiązanie poprawia samopoczucie niczym orzeźwiający prysznic w upalny dzień. Komfort w tym wydaniu to także wygoda użytkowania.
Pierwsze modele toalet myjących wymagały sporej wiedzy w zakresie aktywacji poszczególnych funkcji. Odnosiło się wrażenie, że niezbędna jest instrukcja lub szkolenie z obsługi. Na szczęście te czasy minęły. Nowoczesne modele zostały zaprojektowane w myśl zasady „mniej znaczy więcej”. Są proste, intuicyjne i łatwe w obsłudze. Na przykład w toalecie TECEone możemy regulować temperaturę i ciśnienie strumienia wody tylko za pomocą dwóch subtelnych pokręteł znajdujących się po bokach ceramiki. To upraszcza obsługę i zwiększa komfort użytkowania. Rozwiązanie to docenią także seniorzy czy osoby z ograniczoną sprawnością ruchową – mówi ekspert TECE.
#3 W zgodzie z naturą
Zastąpienie tradycyjnej miski toaletą myjącą, a co za tym idzie – zmiana nawyków, to także korzyści dla środowiska. Mniej zużytego papieru czy nawilżających chusteczek, niższe zużycie wody w porównaniu do bidetu czy prysznica – to tylko wybrane z nich. Równie ważny jest fakt, że współczesne modele nie wymagają przyłącza instalacji elektrycznej. Istnieją toalety, które działają w oparciu o baterię termostatyczną oraz kartusz do regulacji wody. Brak prądu, modułu zasilającego i mniej technologii – to większe bezpieczeństwo, sprawniejszy serwis i łatwiejsza wymiana poszczególnych elementów w przyszłości.
#4 Czym skorupka za młodu
Prawidłowo urządzona łazienka wpływa także na kształtowanie nawyków i samodzielność w korzystaniu z toalety przez najmłodszych. Wyposażenie jej w miskę myjącą wpłynie z pewnością na efektywność nauki zasad higieny. A ile przy tym zabawy!
#5 Minimalizm dla maksymalizacji przestrzeni
Wśród argumentów przemawiających na korzyść toalet myjących nie może zabraknąć odniesienia do ich funkcjonalności w aranżacji łazienki. Wygląd ma znaczenie – to między innymi na podstawie tego kryterium wybieramy meble, oświetlenie, armaturę czy płytki ceramiczne. Dotyczy ono większości rozwiązań wyposażenia wnętrz – także toalet myjących.
Jeszcze do niedawna rozwiązania te przypominały małe statki kosmiczne sterowane za pomocą dużego pilota. Na szczęście coraz więcej toalet myjących wpisuje się w minimalistyczny charakter łazienek. Mają kompaktową formę, ukryte przyłącza, a jedynym elementem odróżniającym je od tradycyjnej ceramiki są detale. Dzięki niewielkim gabarytom znajdują zastosowanie w niewielkich łazienkach, a łącząc funkcję miski WC i bidetu, pozwalają zrezygnować z dwóch rozwiązań na rzecz jednego – podsumowuje Aleksandra Drozdalska.
Toalety myjące oferują większe możliwości w aranżacji przestrzeni, nową funkcjonalność oraz zmianę w podejściu do kwestii higieny i czystości. Rzecz w tym, aby wybrać dobrze!
źródło: pieknydom24.pl