piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
4 kwestie, na które warto zwrócić uwagę wybierając szafę
Raumplus

4 kwestie, na które warto zwrócić uwagę wybierając szafę

MEBLE / Szafy / 2022-11-25 13:35:51

Szafa jest jednym z największych gabarytowo mebli w mieszkaniu. Dlatego niełatwo jest znaleźć model, który rozmiarem i wyglądem dobrze wkomponuje się w przestrzeń. A jednocześnie będzie wygodny na co dzień. Jak zatem skutecznie poradzić sobie z tym dużym problemem? 

Polecane sklepy

allegro

1. Na wymiar 

Tak jak ubrania na miarę są idealne dopasowane, tak szafa na wymiar perfekcyjnie wkomponuje się w każdą przestrzeń. Do tego rodzaju rozwiązań nie trzeba nikogo przekonywać. Tym bardziej, że wykonana na indywidualne zamówienie szafa to często jedyny sposób na zabudowanie trudnych przestrzeni. Należą do nich skosy, narożniki czy też nietypowo niskie lub wysokie sufity. Dzięki szafie na wymiar dosłownie wszędzie można wygospodarować miejsce do przechowywania. 

2. Drzwi przesuwne

W ciasnych pokojach, wąskich korytarzach szafa z tradycyjnymi drzwiami uchylnymi nie jest dobrym rozwiązaniem. Skrzydła tego typu do otwarcia potrzebują miejsca i nie zapewniają wygodnego dostępu do zawartości regału. Dlatego zdecydowanie lepiej wybrać drzwi przesuwne. Tym bardziej, że ich wygląd bardzo łatwo jest dopasować stylistycznie do aranżacji wnętrza. Do wyboru jest cała masa rodzajów szkła, spośród którego szczególną popularnością cieszą się wszelkie wersje lekko przezierne. Spersonalizowanie mebla sprawi, że będzie nam służył przez długie lata. 

3. Regał dostosowany do zawartości

Szafa na wymiar jest także doskonale rozplanowanym miejscem do przechowywania różnego rodzaju dużych, małych i najmniejszych rzeczy. Sekcje do odwieszania długich i krótkich ubrań, szuflady i wysuwne półki, wieszaki z pantografem, organizer na biżuterię czy wieszaki na krawaty, paski i torebki. To dzięki nim szykowanie się będzie przyjemnością, a porządek stanie się naszym sprzymierzeńcem. 

4. Zintegrowane oświetlenie

W szafie powinno znaleźć się oświetlenie. Standardem są podświetlane drążki, szklane półki i szuflady. Liniowe oświetlenie ledowe integruje się również ze ściankami mebla. Światło w szafie pełni nie tylko techniczną rolę, pomagającą nam szybko znaleźć właściwą rzecz. Ale kreuje ono również w pomieszczaniu przyjemną atmosferę. W tym celu zaprojektowane zostały drzwi S1200 LED Raumplus. Mają w ramie zainstalowane ledy, którymi steruje się za pomocą pilota. 

 

— Pamiętajmy, że pierwszym krokiem przed wyborem szafy jest przejrzenie ubrań, obuwia i dodatków. Warto zastanowić się co jeszcze powinna pomieścić nasza szafa. Odkurzacz, deska do prasowania, drabina czy narty. Dla każdej z tych rzeczy można znaleźć właściwe miejsce o ile zawczasu o tym pomyślimy. A wysiłek włożony w zaprojektowanie szafy będzie się zwracał codziennie przy okazji szukania potrzebnych rzeczy – komentuje Aneta Świderska, projektantka Raumplus. www.raumplus.pl

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe