piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Zbuduj sobie taras z desek
Adobe Stock / Ultrament

Zbuduj sobie taras z desek

WYKOŃCZENIE / Chemia budowlana / 2019-06-17 11:54:37

Odpowiednie materiały, trochę sprzętu, podstawowa wiedza budowlana i solidna dawka chęci. Tyle wystarczy, aby samodzielnie i niskim kosztem zbudować prosty taras na wylewce lub wyłożyć powierzchnię balkonu deskami.

Polecane sklepy

PraktikerBricomanLeroy MerlinLeroy MerlinCastoramaBrico DepotIKEA

Do zbudowania tarasu będziesz potrzebować takie materiały, jak:

•          Deski tarasowe, piła do drewna (ukośnica)

•          Legary, podkładki dystansowe z tworzywa, poziomica

•          Wiertarka i wkręty

•          Izolacja pod deski tarasowe, taśma uszczelniająca i paca

•          Środek do impregnacji oraz pędzel

Gdy masz już wszystkie niezbędne materiały, musisz sprawdzić stan betonowej posadzki, na której powstanie okładzina z desek. Trzeba ją oczyść z osadów, tłuszczy, starych powłok malarskich i innych zabrudzeń. Jeżeli ma ubytki, wypełnij je cementową zaprawą wyrównującą. Jeżeli posadzka nie posiada odpowiedniego spadku, wykonaj go wykorzystując w tym celu wspomnianą wyżej zaprawę.

Następnie można przystąpić do położenia hydroizolacji, której zadaniem jest zabezpieczenie betonowej wylewki przed wodą, wilgocią, szkodliwym działaniem promieniowania UV, mrozami i naturalnymi procesami starzenia. Warto skorzystać z Izolacji pod deski tarasowe, która nie wymaga gruntowania, a skutecznie ochroni taras przed degradacją. - Izolacja pod deski tarasowe tworzy szczelną, bezszwową powłokę, której zadaniem jest zabezpieczenie betonowej wylewki przed wodą, wilgocią, szkodliwym działaniem promieniowania UV, mrozami i naturalnymi procesami starzenia - tłumaczy Maciej Szymański, ekspert Ultrament.

PAMIĘTAJ! Posadzka dociskowa balkonu lub tarasu to podłoga niezespolona ze ścianą. Dlatego równoległym krokiem jest wykonanie w pierwszej warstwie izolacji uszczelnienia narożników wewnętrznych oraz dylatacji za pomocą odpowiedniej taśmy uszczelniającej.

UWAGA! Jeżeli balkon lub taras znajduje się nad pomieszczeniem ogrzewanym, koniecznie wykonaj obróbki blacharskie na zewnętrznych krawędziach. Zagwarantują swobodny spływ wody spod desek tarasu, nie narażając przy tym zewnętrznych krawędzi na podsiąkanie wody.

Czas na legary. Aby nie uszkodzić położonej wcześniej hydroizolacji konstrukcję układaj na podkładkach dystansowych z tworzywa sztucznego. Potem poukładaj deski zachowując 4-5 mm luzu między nimi i ok. 10 mm odstęp od ściany. To konieczne, aby pracujące pod wpływem zmiennych temperatur i innych warunków atmosferycznych deski nie uległy deformacji.

Nawierć otwory w desce, ale mniejszym wiertłem niż wkręt - po to, aby przy właściwym montażu nie doszło do pęknięć deski oraz aby główka wkrętu idealnie schowała się w desce. Pamiętaj, aby do montażu używać wkrętów nierdzewnych.

Na koniec już tylko ciesz się pięknym, własnoręcznie zbudowanym tarasem.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe