piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Zaproszenie do zabawy formą. Oświetlenie modułowe

Zaproszenie do zabawy formą. Oświetlenie modułowe

WYKOŃCZENIE / Oświetlenie / 2018-04-26 09:07:45

Marka AQForm zaprosiła do współpracy Olimpię Ajakaiye, która zaprojektowała kolekcję SATELLITE. Opracowany kształt umożliwia dodawanie kolejnych modułów w każdym kierunku, co pozwala tworzyć rozbudowane wzory z brył i światła. SATELLITE otwiera możliwość umieszczenia wielu punktów świetlnych blisko siebie w zupełnie nowy i oryginalny sposób.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Nieliniowy, a przy tym wyważony, kształt nowej oprawy SATELLITE projektu Olimpii Ajakaiye otwiera szeroki wachlarz możliwości. Symetryczny kształt pozwala tworzyć rozbudowane wzory na ścianie czy suficie, dzięki możliwości dodawania kolejnych modułów w dowolnym kierunku. Z drugiej strony pojedynczą oprawę można wykorzystać jako oświetlenie punktowe lub ozdobne.

„Jest to innowacyjny system, do którego stworzenia zainspirowała mnie przypadkowo znaleziona w Internecie informacja naukowa dotycząca nanosatelitów. Idea nanosatelit tworzących spójny system stała się punktem wyjścia do szkicowania” – mówi Olimpia Ajakaiye. SATELLITE w estetyczny i niebanalny sposób pozwala umieścić wiele punktów świetlnych blisko siebie.  „Szkice rysowane na kalce i nakładane na siebie uzmysłowiły mi ogromne możliwości łączenia modułów” – dodaje projektantka.

Kształt SATELLITE pozwala umiejscowić oprawy w wielu kierunkach. Jest to szczególnie ciekawe rozwiązanie do oświetlania nieregularnych pomieszczeń, gdzie dodanie kolejnego modułu w linii prostej nie zawsze się sprawdzi: może spowodować spadek równomierności oświetlenia – światła będzie wystarczająco dużo, ale niekoniecznie w optymalnym miejscu. W takiej sytuacji najprostsze kształty nie zawsze są dobrym rozwiązaniem. SATELLITE dzięki dwóm sposobom montażu pozwala tworzyć bardzo ciekawe kompozycje zarówno na ścianach jaki i na suficie. Modułowy system o kształcie pozwalającym na rozszerzanie go we wszystkich kierunkach jest jak klocki – można więc łatwo tworzyć własne układy i aranżacje. W razie potrzeby, podpowiemy iloma klockami najlepiej się bawić.

Oprawy w standardzie dostępne są w siedmiu podstawowych kolorach (mat: alu, copper, szary, czarny, biały oraz struktura: złoty, antracyt).

AQForm od lat rozwija swoje produkty technologicznie, dbając przy tym o wzornictwo opraw czego przykładem może być współpraca z Olimpią Ajakaiye, a w latach wcześniejszych z czeskim biurem projektowym DECHEM, Joanną Piaścik czy Piotrem Jagiełłowiczem.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe