piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Zaproś słońce do swojego wnętrza

Zaproś słońce do swojego wnętrza

DESIGN / Aranżacje / 2012-06-06 07:53:00

Lato zbliża się dużymi krokami. Bujna roślinność i słoneczne dni sprawiają, że mamy w sobie siłę, by przenosić góry. Ta energia wprasza się również do naszych mieszkań. Warto ją wykorzystać i odświeżyć domowy wystrój.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Aby atmosfera lata w pełni zawładnęła naszym mieszkaniem, nie trzeba zmieniać wszystkiego. Od czego zacząć? Pierwszy krok to ściany - jaki mają kolor? Czy wymagają odświeżenia? Jeśli tak, polecamy kolory stonowane, jasne, pastelowe, o słonecznym odcieniu. W ten sposób zaprosimy do wnętrza ciepłą aurę, a równocześnie przygotujemy odpowiednie, neutralne tło dla dodatków, na których opiera się cała tajemnica pięknego mieszkania. Następnie trzeba przyjrzeć się obecnemu wystrojowi. To, co kojarzy się z chłodną porą roku, staramy się usunąć z pola widzenia. Zwłaszcza ciemne i ciężkie przedmioty, tkaniny w kolorach zimnych i szarych, czarne czy masywne ozdoby. Zależy nam na tym, by nasze wnętrze nie było przeładowane sprzętami. Przygotujemy w ten sposób miejsce na lekkie, słoneczne dodatki, dzięki którym nasze mieszkanie zmieni się nie do poznania.

Jak zaprosić letnią energię do wnętrza?

[[[zdjecie,1010,prawa]]] Wystarczy mieszkanie zapełnić kwiatami - a to jest przecież proste! Na parapecie robimy miejsce dla kojarzących się ze słońcem sukulentów, czyli kaktusów, aloesów i pelargonii. Rośliny te przystosowały się do wysokiej temperatury i dużego nasłonecznienia, więc stawiamy je w oknach wschodnich, zachodnich, a zwłaszcza w południowych. Pielęgnacja jest bardzo prosta, bo praktycznie żadna - podlewamy rzadko i zapewniamy dużą ekspozycję na słońcu. To wszystko. To jest jednak dopiero pierwszy krok do stworzenia małej oranżerii w mieszkaniu. Żeby zapewnić więcej świeżej zieleni w pomieszczeniu, proponujemy ustawienie w bardziej zaciemnionych miejscach kwietników (kolekcja Calamus Rotan), najlepiej wykonanych z przywodzącego na myśl ciepłe kraje rattanu w kolorze oliwkowym, bądź koniakowym.

Przyciemnione zakątki w pokoju to lokalizacja idealna dla paproci, które lubią rozproszone światło. Rośliny te są nie tylko piękne, ale też bardzo pożyteczne - ich liście oczyszczają powietrze i łagodzą promieniowanie telewizora czy komputera. Pielęgnacja jest prosta, gdy mają już odpowiednio dużo cienia, wystarczy zraszać powietrze wokół nich wodą (podlewa się je rzadko). Ustawienie doniczek w specjalnych kwietnikach z rattanu wprowadzi do pomieszczenia atmosferę rodem z tropików, dzięki soczystej zieleni paproci oraz słonecznym odcieniom rattanowego mebla. Kwiaty to jeden z proponowanych przez nas elementów letniego wnętrza. Ich zieleń można kontemplować siedząc wygodnie w fotelu wypoczynkowym (kolekcja Calamus Rotan), który ustawiony wśród roślin pozwoli nam na chwilę relaksu i odprężenia bez wychodzenia z domu. Drewno rattanowe jest tworzywem naturalnym, niezwykle pięknym i funkcjonalnym. Wykonane z niego przedmioty są lekkie, wygodne, a swoim wyglądem przywodzą na myśl słoneczną Afrykę czy Azję.

W ramach odprężenia proponujemy także filiżankę aromatycznej kawy czy kieliszek pysznego wina po obiedzie. Wygodny, a zarazem nietypowy sposób podania? Wystarczy ustawić w pobliżu foteli rattanowego barku (kolekcja Calamus Rotan). Pod ręką mamy wtedy wszystkie ulubione trunki, zaś sam mebel wpasowuje się w klimat oranżerii. Wieczorem pełną ciepła i słońca atmosferę zatrzymamy w pomieszczeniu dzięki odpowiedniemu oświetleniu. Miękkie, odprężające światło da nam podświetlany obraz z kolekcji Vinotti, do którego wykonania użyto drewno, lakierowaną stal oraz włókno szklane. Dzięki podobnym zmianom, możemy w pełni cieszyć się słoneczną porą roku - także w swoim domu. Po ciężkim dniu, miło będzie odprężyć się w wygodnym rattanowym fotelu wśród ulubionych kwiatów. Kojąca lampka czerwonego wina, stłumione światło i kilka chwil błogiego spokoju, pozwolą wyciszyć się przed snem, a rano wstać w pełni sił - niczym wulkan energii.

źródło: pięknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe