piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Zainspiruj się hotelem designerskim – te dekoracje możesz przenieś do swojego domu

Zainspiruj się hotelem designerskim – te dekoracje możesz przenieś do swojego domu

DESIGN / Aranżacje / 2018-07-12 15:54:48

Aż 57% gości hotelowych zainspirowało się rozwiązaniami zastosowanymi w hotelach i przeniosło je do własnego domu! Zdobienia ścian, designerskie meble, nagłośnienie i oświetlenie to najczęstsze elementy, którymi inspirują się Polacy. Portal hotelowy HRS przygotował raport Hotelowy Design, w którym zdradza, jakie elementy wystroju i funkcjonalne rozwiązania warto wykorzystać w mieszkaniu. Sprawdź i zainspiruj się hotelowym designem.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Ponad połowa ankietowanych biorących udział w raporcie HRS zainspirowała się kiedyś hotelowymi wnętrzami. Najczęściej respondenci decydowali się wzbogacić swój dom o oświetlenie, meble, zdobienia ścian czy dekoracje, które widzieli w hotelach. Na elementach dekoracyjnych jednak nie poprzestali. Goście hotelowi często zapożyczają również rozwiązania zwiększające funkcjonalność przestrzeni. Najczęściej jest to:

 • deska do prasowania przymocowana do ściany;
 • lampka nocna, w której zamontowana jest ładowarka do telefonu;
 • zasłony blackout;
 • nagłośnienie (radio) w łazience.

Jakie elementy wystroju hoteli designerskich warto przenieść do własnego domu?

Czasami wystarczy wybrać jeden element dekoracyjny, aby stworzyć aranżację prosto z hotelowego pokoju lub holu. Na co najlepiej się zdecydować?

 • Designerski fotel – taki fotel postawiony w salonie lub sypialni zwróci uwagę każdego. Najlepiej wybrać model o nietypowej linii oparcia lub nóżek i koniecznie w rzucającym się w oczy kolorze.
 • Kafle heksagony – te przypominające plaster miodu sześciokąty (wykonane np. z marmuru czy drewna) świetnie sprawdzą się w kuchni lub w łazience. Mogą też stanowić niekonwencjonalną dekorację w salonie.
 • Lampa w stylu skandynawskim – designerska i minimalistyczna lampa sprawdzi się w każdym miejscu w domu. Najlepiej taki element dekoracyjny umieścić w sypialni, salonie lub korytarzu.
 • Plakaty lub obrazy młodych artystów – ozdoby ścienne to jeden z najpopularniejszych elementów dekoracyjnych w hotelach. Szczególnie warto zainteresować się twórczością młodych grafików i malarzy. Taka mała galeria we własnym domu przyciągnie uwagę odwiedzających i sprawi, że salon będzie wyglądał designersko i nowocześnie.

Więcej inspiracji oraz ciekawostek na temat hoteli designerskich znajduje się w najnowszym raporcie HRS Hotelowy Design.

Źródło: https://www.hrs.com/pl/blog/raporty/hotelowy-design-raport.html

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe