piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Zabezpiecz drewno na zimę z Jedynką
Meble ogrodowe

Zabezpiecz drewno na zimę z Jedynką

DESIGN / Ogród / 2020-10-30 18:47:33

Zimowe miesiące stanowią trudny okres dla drewnianej architektury naszego ogrodu. Zmienne warunki pogodowe mogą nie tylko niekorzystnie wpłynąć na ich wygląd, ale również narazić na uszkodzenia. Na szczęście można temu zapobiec z pomocą specjalistycznych produktów, które skutecznie ochronią ogrodowe wyposażenie, zachowując jego urok na wiele sezonów.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Wilgoć, promieniowanie UV, wahania temperatury oraz naprzemiennie topniejąca i zamarzająca woda – to główne czynniki atmosferyczne towarzyszące nadejściu zimy, które mogą powodować niszczenie drewna. Aby temu zapobiec i móc cieszyć się jego pięknem przez długi czas, konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie drewnianych powierzchni. Dostępne na rynku produkty dekoracyjno-ochronne, jak np. Jedynka Deco & Protect Impregnat 3w1, zapewniają utrzymanie dobrej kondycji naturalnego surowca, podkreślając także niepowtarzalny rysunek jego usłojenia. Dodatkowo, powstała powłoka zwiększa odporność na grzyby pleśniowe i inne drobnoustroje mające destrukcyjny wpływ na drewno.

W przeciwieństwie do mebli, stałych elementów architektury ogrodu nie da się przechować w suchym pomieszczeniu, przez co są narażone na działanie zmiennych warunków atmosferycznych przez cały rok. Dlatego też tak ważna jest ich właściwa pielęgnacja jeszcze przed wystąpieniem pierwszych przymrozków. Dzięki temu skutecznie zabezpieczymy drewno już po godzinie od zastosowania, nawet w przypadku deszczu. Zaletą impregnatu jest także zapewnienie walorów dekoracyjnych. Dostępność wielu atrakcyjnych odcieni na rynku pozwala na podkreślenie estetyki drewna w ulubionym i pasującym do aranżacji ogrodu kolorze.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe