piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Wymień okna na ciepłe
Fot. MS więcej niż OKNA

Wymień okna na ciepłe

WYKOŃCZENIE / Drzwi i okna / 2018-09-13 11:00:41

Wymiana starej stolarki okiennej to jeden z podstawowych elementów modernizacji i termomodernizacji budynków. Tylko jakie okna rzeczywiście ochronią przed ucieczką ciepła i pomogą obniżyć wydatki na ogrzewanie, a jednocześnie staną się ozdobą domu? I na co zwrócić uwagę podczas prac remontowych? Na te pytania odpowiadają specjaliści MS więcej niż OKNA.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Zbliżająca się jesień to ostatni dzwonek na przygotowanie domu przed początkiem sezonu grzewczego. Kwestią, na którą właściciele domów powinni zwrócić szczególną uwagę jest szczelność okien. Bardzo często okazuje się bowiem, że to właśnie stara stolarka jest to jedną z najpoważniejszych dróg ucieczki ciepła.

– Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w przypadku domów jednorodzinnych straty energetyczne generowane przez nieszczelne okna mogą wynieść od 15 do nawet 25%, natomiast w blokach sięgają nawet 45% – mówi Artur Głuszcz, Dyrektor ds. Produkcji MS więcej niż OKNA. – Wysokiej jakości stolarka okienna i prawidłowo przeprowadzony jej montaż to, oprócz ocieplenia dachu i ścian, jeden z najważniejszych czynników mających wpływ na energooszczędność budynku. – podkreśla ekspert.

Doświadczenie pokazuje, że jedynym skutecznym sposobem na eliminację utraty ciepła jest wymiana „zimnych” okien i drzwi. Pojawia się jednak pytanie na jakie produkty i rozwiązania warto postawić? Odpowiedź jest prosta – takie, które zagwarantują korzystne parametry izolacyjności cieplnej, ochronę przed wiatrem i deszczem, a przy tym nie kosztują fortuny. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza najcieplejsze produkty firmy MS więcej niż OKNA.

Trzy linie

Okna MSline+ MD, Wood Look+ i ALU LOOK to flagowe produkty producenta ze Słupska. Ich budowę oparto na niemieckich 6-komorowych profilach SALAMANDER o szerokości 82 mm z trzema uszczelkami w ramie. Stolarka ta uzyskała najwyższą klasę energetyczną, którą potwierdzają etykiety energetyczne wydane przez Instytut Techniki Okiennej ift Rosenheim. Współczynnik przenikania ciepła dla tych linii (okna referencyjnego) to Uw=0,79 W/m2K z ciepłą ramką MS, Uw=0,73 W/m2K z ramką CHROMATECH i Uw=0,71 W/m2K z ramką MULTITECH. Warto dodać, że MSline+ MD i ALU LOOK zostały laureatami konkursu Top Ten 2017 w kategorii „Okna pionowe PVC” gdzie spośród ponad trzystu modeli wybrano dziesięć o najlepszym stosunku jakości energetycznej do ceny zakupu.

Nie rezygnuj z marzeń

Troska o energooszczędność i minimalizację wydatków na ogrzewanie, nie oznacza konieczności rezygnacji z dużych przeszkleń. Jeśli marzymy o domu otwartym na ogród, o wnętrzach przestronnych i dobrze doświetlonych, bez kłopotliwych samozamykających się skrzydeł i wysokich progów, warto rozważyć drzwi podnoszono-przesuwne Patio HST. Przeszklone drzwi HST mogą z powodzeniem zastąpić całą ścianę (w zależności od układu szeroką nawet na 6 metrów w wersji PVC i 12 metrów w wersji aluminiowej). Mają znakomite parametry izolacji termicznej, więc nie musimy obawiać się utraty ciepła i większych wydatków na ogrzewanie. Specjalne, niemieckie profile PVC Salamander w klasie A, ciepłe wzmocnienia w ramie, wkładki docieplające, szyba SUPERthermo i ciepły niski próg (zaledwie 15 mm), pozwoliły specjalistom MS więcej niż OKNA osiągnąć współczynnik przenikania ciepła Ud na poziomie 0,80 W/m2k! 

Co równie istotne, drzwi HST są bardzo komfortowe w użyciu. Aby otworzyć lub zamknąć skrzydło wystarczy lekki ruch, a mechanizmy SIEGENIA zrobią resztę – przesuną skrzydła ważące nawet 300 kg bez najmniejszego problemu. Dodatkowo, zastosowane rozwiązania sprawią, że sforsowanie drzwi przez włamywacza będzie bardzo trudne, gdyż nawet w pozycji „mikrowentylacja” Patio HST jest zaryglowane i opuszczone na próg.

Ważny montaż

Planując inwestycję, koniecznie należy pamiętać, że nawet najcieplejsze okno nie będzie pełniło dobrze swoich funkcji, gdy zaniedbamy prawidłowy montaż.

- Aby izolacja była skuteczna musi być zachowana jej ciągłość: okno (będące przecież izolacją od warunków zewnętrznych) powinno być zamontowane w warstwie ocieplenia muru. Na zachowanie ciągłości izolacji wpływają nie tylko zastosowane materiały, ale też dokładność wypełnienia szczeliny pomiędzy ramą okna a murem (ociepleniem). Zasada stosowania izolacji jest prosta: od zewnątrz stosujemy izolację paroprzepuszczalną (by wilgoć mogła odparować). W części środkowej stosujemy termoizolację (najczęściej jest to piana rozprężna). Od wewnątrz okna należy zastosować izolację paroszczelną. - mówi Artur Głuszcz.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe