piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Wyjątkowe wnętrza pierwszej kawiarni Starbucks Reserve w Polsce we Wrocławiu

Wyjątkowe wnętrza pierwszej kawiarni Starbucks Reserve w Polsce we Wrocławiu

2012-06-06 15:22:00

Co prawda to nie dom, ani mieszkanie, ale z całą pewnością inspiracji(...w tym przypadku również i kawy) można zaczerpnąć wszędzie. Dziś we Wrocławiu została otwarta pierwsza kawiarnia Starbucks Reserve w Polsce. Jest to trzecie po Amsterdamie i Moskwie tego typu miejsce w Europie kontynentalnej. Starbucks Reserve to unikalny koncept, który nieco różni się od tradycyjnych kawiarni Starbucks nie tylko ofertą, ale również wyjątkowym wystrojem wnętrza.

[[[zdjecie,1014,prawa]]] Wszystkie kawiarnie Starbucks Reserve wyróżnia unikalny wystrój wnętrza - z jednej strony nawiązujący do kolonialnych sklepów z kawą, herbatą i przyprawami, a jednocześnie nowoczesny i uwzględniający lokalny koloryt, dzięki czemu idealnie wpisują się one w otoczenie. Podobnie został urządzony nowy lokal Starbucks Reserve we Wrocławiu. Utrzymane w stylu lat  50-tych witryny zapewniają dostateczne doświetlenie pomieszczeń, a także świetny widok na rynek. Transparentna konstrukcja wsporcza witryn oraz odpowiednio dobrane ramy o charakterze przemysłowym wzmacniają poczucie ciągłości przestrzeni wewnątrz i na zewnątrz kawiarni. Wejście od ulicy Oławskiej zostało wyeksponowane poprzez okładzinę z metalu wykonaną przy użyciu tradycyjnych metod metalurgicznych. Dzięki temu elewacja idealnie komponuje się z otoczeniem. Oryginalna wysokość pomieszczeń została podkreślona przez zlokalizowane za barem, sięgające sufitu szafki w stylu kupieckim, wykonane z oryginalnych masywnych elementów dębowych oraz dodatkową szklaną ściankę. Zastosowanie metalowych ram okiennych czy odsłoniętych metalowych kanałów wentylacyjnych nadaje wnętrzu nieco industrialny charakter, wnosząc do niego akcent modernistyczny.

W sali wypoczynkowej, pomiędzy wyeksponowanymi, oryginalnymi kolumnami z surowego betonu, znajduje się długi stół przeznaczony dla gości, którzy będą chcieli spędzać czas w kawiarni w większym gronie. Jego blat został wykonany z elementów odzyskanych z ręcznie malowanych skrzyń śląskich z przełomu XIX i XX wieku, które były przeznaczone na zniszczenie. W sali tej znajduje się też kominek, przy którym można odpocząć w wyjątkowo przytulnej atmosferze. Klienci mogą delektować się swoją ulubioną kawą, siedząc w wygodnych fotelach w stylu z lat 50-tych i 60-tych. Szczególną uwagę warto zwrócić na słynne krzesła Diamond Chairs zaprojektowane przez włoskiego projektanta Harry’ego Bertoia oraz krzesła znanych amerykańskich projektantów, Charlesa i Ray Eamesów. Na ścianach kawiarni znajdują się informacje o regionach uprawy kawy oraz stopniach jej palenia namalowane ręcznie przez lokalnego artystę.

Projektanci wnętrza pierwszej w Polsce kawiarni Starbucks Reserve starali się utrzymać równowagę pomiędzy tym, co oryginalne i autentyczne a tym, co nowe. Dzięki takiemu połączeniu udało się stworzyć unikalną atmosferę, która sprawia, że delektowanie się kawą jest jeszcze przyjemniejsze.

źródło: amrest/pięknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe