piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Wygodne i eleganckie krzesła
MEBIN

Wygodne i eleganckie krzesła

MEBLE / Meble / 2019-12-12 16:13:24

Krzesło to mebel towarzyszący człowiekowi od tysięcy lat. Początkowo wykonywane było z kamienia i pełniło szczególną rolę – tronu dla władców bądź innych znaczących osób. Zajmowało centralne miejsce w najważniejszych obiektach, symbolizując potęgę i władzę. Z czasem zaczęto konstruować lżejsze i bardziej mobilne krzesła drewniane, które zależnie od aktualnej mody były mniej lub bardziej zdobione. Pojawiły się modele rzeźbione, inkrustowane, intarsjowane i tapicerowane. W XX w. do produkcji krzeseł zaczęto wykorzystywać tworzywa sztuczne, metale i szkło. Siedziska wykonane z tych materiałów zwykle goszczą w obiektach użyteczności publicznej, natomiast w domowych salonach i jadalniach najczęściej spotykamy najbardziej tradycyjne krzesła drewniane. Na wyjątkowość i znaczenie krzesła wpływa fakt, iż w domowych aranżacjach nie występuje ono samodzielnie, lecz w towarzystwie stołu lub stolika.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEAHauz

Większość producentów mebli modułowych oferuje krzesła zaprojektowane specjalnie dla danej kolekcji, zapewniające spójność stylistyczną. Zakup wyposażenia z jednej linii to wybór bezpieczny, wprowadzający do wnętrza poczucie harmonii i ładu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby w eklektycznych aranżacjach zestawić elementy w różnym stylu, kolorystyce, wykonane z różnych materiałów. Efekty mogą być naprawdę imponujące.

Nawet w industrialnych, surowych wnętrzach nie może zabraknąć stołu i krzeseł, pozwalających na długie i przyjemne biesiadowanie, rozmowy i rodzinne zabawy. Tapicerowane, profilowane krzesła PIK na oryginalnych metalowych nogach zaprojektowano jako element kolekcji przeznaczonej do wnętrz w stylu loft. Ich niepowtarzalny design sprawia, że stają się intrygującą, przykuwającą uwagę ozdobą minimalistycznego salonu połączonego z jadalnią. W zestawie PIK znajdziemy także krzesło z podłokietnikami i niskim oparciem, mogące stanowić alternatywę dla fotela.

Obicie wyprofilowanego krzesła Bari efektownie harmonizuje z czarnymi wstawkami w innych meblach zestawu. W kolekcji dostępne jest też bardzo oryginalny designerski model Ibiza pokryty eko skórą lub przyjemną w dotyku i łatwą w pielęgnacji tkaniną carabu.

W modelu Corino 2 oparcie i tylne nogi wykonano z jednego kawałka drewna dębowego.

Krzesło Rimini łączące czerń z głębokim wybarwieniem dębu burgundzkiego oraz Corino 1 z jasnego drewna dębowego to mistrzowskie przykłady wzornictwa zainspirowanego najbardziej tradycyjnym wyobrażeniem krzesła.

Nowoczesne jadalnie zwykle połączone są z otwartą kuchnią i salonem. Umożliwia to łatwą komunikację z osobami we wszystkich tych pomieszczeniach. Ponadto przebywając na dużej, otwartej przestrzeni czujemy się swobodniej. Komfort użytkowania oraz miłe doznania estetyczne zapewnią ergonomicznie zaprojektowane tapicerowane krzesła z litego drewna wysokiej jakości.

Nie każdy gustuje w meblach klasycznych, ale bez wątpienia wszystkim kojarzą się one z dawnymi dworkami oraz bogatymi domami mieszczańskimi, a w konsekwencji z siłą tradycji i rodzinnymi spotkaniami. Krzesła Wiktoria wykonane z litego drewna bukowego, tak jak i inne bryły z kolekcji, przykuwają uwagę finezyjnie wygiętymi nóżkami.

W modelu Afrodyta zachwycają misterne, ażurowe rzeźbienia w oparciu oraz elegancka, połyskująca tkanina obiciowa.

Wszystkie opisane produkty pochodzą z oferty firmy MEBIN.

 

MEBIN, www.mebin.pl

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe