piękny dom - twitterpiękny dom - facebook
Wnieś ciepło i styl do swojego wnętrza. Tak jak Luxrad od 10 lat

Wnieś ciepło i styl do swojego wnętrza. Tak jak Luxrad od 10 lat

DESIGN / Aranżacje / 2017-09-12

Rok 2017 dla marki Luxrad jest wyjątkowy. Zakład produkcyjny istnieje na rynku od ponad 20 lat, ale to 10 lat temu powstała marka Luxrad. A jak jest dzisiaj? Nowoczesny zakład produkcji, innowacyjne technologie, unikatowy design, dostępność oferty w całej Europie. I coś jeszcze. Produkt w 100% „Made in Poland”. To wszystko spowodowało, że Luxrad dzisiaj jest liderem wśród producentów grzejników dekoracyjnych i łazienkowych w Polsce.

Dwadzieścia trzy lata temu, w Komorowie powstał zakład produkcyjny, który obecnie zajmuje 8 000 m² i zatrudnia ponad 250 wykwalifikowanych pracowników. Od tego momentu rozpoczęła się trwająca do dziś historia producenta grzejników - pokojowych, łazienkowych, elektrycznych oraz zaworów termostatycznych i akcesoriów. Z zakładu produkcyjnego każdego dnia wyjeżdża ponad 1 100 grzejników. Dzięki rozwiniętej sieci logistycznej (magazyny dystrybucyjne w Pruszkowie, Magdeburgu i Leicester) - dzisiaj Luxrad jest jednym z największych eksporterów, a produkty z oferty sprzedażowej dostępne są w całej Europie. Marka posiada swoje oddziały w Anglii, Niemczech i Austrii. Luxrad jako pierwszy producent w Polsce wprowadził do oferty grzejniki dekoracyjne i dzięki temu dzisiaj posiada bogate portfolio swoich produktów.

Wnieś ciepło

Za marką stoi zespół ekspertów - projektantów, konstruktorów, którzy czerpiąc z własnego, codziennego doświadczenia starają się tworzyć produkty funkcjonalne. Dbając o jakość do produkcji wykorzystywane są najwyższej jakości materiały i komponenty, a cała produkcja ma miejsce w Polsce. Warto zauważyć, że jako jedyny polski producent wykonuje grzejniki ze stali nierdzewnej polerowanej i szczotkowanej. W ofercie Luxrad szczególną pozycję zajmują grzejniki ogólnego stosowania, wykonane w specjalnie opracowanej i opatentowanej technologii „Wulkan”, która wykorzystuje zasadę konwekcji. Grzejniki te produkuje się przy zastosowaniu dwuściennych rurek. Woda znajduje się tylko pomiędzy ściankami rurek, co powoduje dodatkowo powstanie w środku komina ciepłego powietrza i znacząco zwiększa moc grzewczą grzejnika.

Korzystając z doświadczeń, zdobytych na rynkach europejskich, pojektanci marki starają się, aby produkty spełniały nie tylko funkcje grzewcze, ale również stanowiły istotny element wystroju wnętrza. Każdego roku pracują nad poszerzeniem asortymentu o oryginalne wzory, zgodne z panującymi trendami.

Styl

Ciekawostką może być to, że Luxrad jako pierwszy producent promował grzejniki w kolorach innych niż biały, a dziś jako jedyny oferuje grzejniki w specjalnych okleinach imitujących wyglądem drewno lub kamień naturalny. Unikatowe wzornictwo jest dla marki kluczowym aspektem przy projektowaniu nowych modeli. Podążając za gustami klientów, ale i trendów marka Luxrad jako pierwszy, polski producent wykorzystał szkło w produkcji grzejników. Dzięki temu takie modele, jak najnowszy z oferty - VITRO, nie tylko grzeje, ale także powiększa optycznie pomieszczenie. Z drugiej strony mamy funkcjonalność i grzejniki ze szkłem, czy lustrem stanowią nie tylko element dekoracyjny, ale też sprawdzają się na co dzień. Marka poszła o krok dalej i umożliwiła zakup grzejnika z oświetleniem. Jest to dodatkowe źródło światła w domu, które możemy ustawić według własnych preferencji tak jak np. w modelu NIAGARA LED.

Projektanci marki zdają sobie sprawę, że klienci są coraz bardziej świadomi swoich wyborów. Zależy im na produkcie dobrym jakościowo, ale również takim, który wzbogaci wnętrze. Nada charakteru i przyciągnie oko. Właśnie dlatego Luxrad stale poszerza swoją ofertę, daje sporą możliwość wyboru - zaczynając od kształtu, rozmiaru a kończąc na geometrii otworów. Co więcej Luxrad umożliwia wykonanie grzejnika według indywidualnego projektu.

Od 10 lat możemy obserwować rozwój marki, która w 100% jest polską firmą. Przez ten czas Luxrad rozwija się na wielu obszarach - jako pracodawca, producent i innowator. Ten rok to nie koniec ważnych wydarzeń w życiu firmy - już we wrześniu będzie można zobaczyć produkty marki podczas tegorocznej edycji Warsaw Home.

źródło: luxrad/pieknydom24.pl