piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Wnętrza odziane tundrą

Wnętrza odziane tundrą

WYKOŃCZENIE / Ściany i podłogi / 2013-10-23 11:47:00

Tundra to ekskluzywna kolekcja okładzin podłogowych i ściennych wykonanych z naturalnej skóry. Projektanci holenderskiej marki Alphenberg postawili na podkreślenie autentycznego rysunku skóry i szlachetne matowe wykończenie.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

W dobie masowej produkcji niezwykle rzadko mamy do czynienia z nietuzinkowymi produktami, które wyłamują się ze schematów i intrygują naturalnością. Twórczą odpowiedzią na produkt masowy są wyspecjalizowane manufaktury, które nacisk kładą na jakość i autentyczność swoich wyrobów. Miarą ich sukcesu jest ciekawe wzornictwo, a nie ilość sprzedanych egzemplarzy. Udaną ilustracją takiego podejścia do procesu tworzenia jest holenderska marka Alphenberg i jej ekskluzywna kolekcja Tundra.

[[[zdjecie,2982,duze]]]

Tundra to linia skórzanych okładzin podłogowych i ściennych, które urzekają bezpretensjonalną elegancją. Nie ma w niej miejsca na ingerencję w naturalne piękno skóry. Projektanci marki Alphenberg postanowili, że poszczególne fragmenty okładziny nie będą identyczne i banalnie powtarzalne. Próba ujednolicenia odarłaby produkt z jego wysmakowanych walorów dekoracyjnych. Dzięki zachowaniu oryginalnej faktury, barwy i rysunku każdy fragment okładziny opowiada swoją własną historię. Wrażenie przytulności potęguje matowe wykończenie, na którym zauważalne są ślady codziennego użytkowania. Kolekcja składa się z 6 rodzajów skóry o zróżnicowanej kolorystyce. Bardzo ciepły, przytulny klimat we wnętrzu zbudują intensywnie czekoladowa okładzina Tundra Chocolate oraz budząca skojarzenia z odcieniami ziemi Tundra Clay. Chłodna aura towarzyszy grafitowej szarości Tundra Grey i matowej czerni Tundra Off Black. To propozycja dla właścicieli surowych, modernistycznych apartamentów i domów. Kolekcję uzupełniają uniwersalne kolory: Tundra Sand, okładzina w odcieniu zgaszonych kremów oraz Tundra Titanium, zaskakujący miks bladych brązów i szarości.

[[[zdjecie,2981,duze]]]

Skóry z linii Tundra wykończone są przy użyciu parafiny wprasowywanej w materiał w wysokiej temperaturze. Czynność ta jest kilkukrotnie powtarzana. Parafina podkreśla kolor skóry, zabezpiecza powierzchnię przed wnikaniem zabrudzeń i niweluje ewentualne zarysowania. Okładziny Tundra marki Alphenberg cechuje wysoka odporność na mokre plamy z wody i innych płynów. Dzięki ochronnej warstwie tłustej parafiny utrudnione jest wnikanie płynów w strukturę skóry i ewentualne odkształcanie się okładziny. W przypadku powstania uszkodzeń mechanicznych (przecięcia, głebokie rysy, wgłębienia) również istnieje możliwość ich naprawy. Rozgrzanie uszkodzonego fragmentu skóry spowoduje roztopienie się zawartej w niej parafiny, a w efekcie zasklepienie uszkodzenia.

Okładziny skórzane z kolekcji Tundra mają szerokie spektrum zastosowań zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i użytkowych. Poza dekoracją podłóg i ścian mogą posłużyć m.in. do wykończenia sufitów, barów, mebli czy obudowy kominków. Stanowią tym samym efektowną alternatywę dla drewna czy kamienia.

Cena: od 1200 zł/m²

źródło: alphenberg/pięknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe