piękny dom - twitterpiękny dom - facebook
Wiosenny powrót do natury, czyli kilka słów o nadchodzących trendach łazienkowych

Wiosenny powrót do natury, czyli kilka słów o nadchodzących trendach łazienkowych

AKCESORIA / Inne / 2017-02-28

Beże, brązy i zielenie - myśląc o remoncie lub odświeżeniu aranżacji łazienki, zainspirujmy się naturą - to ona bowiem będzie królować w kompozycjach AD 2017. Tegoroczne trendy przejawiać się będą nie tylko w całej palecie modnych kolorów ziemi, ale jeszcze mocniejszym podkreśleniu wyboru produktów eko - przyjaznych dla zdrowia i środowiska, czy wykonanych z naturalnych materiałów.Gotowi na naturalnie doskonałą rewolucję w Waszej łazience? Sprawdźcie jak wykonać ją za pomocą kilku modnych dodatków!

Kolory inspirowane naturą to bardzo wdzięczny materiał kompozycyjny, który, w zależności od zamysłu projektanta może stworzyć zarówno harmonijne, kojące wnętrze, jak i dynamiczną, pełną energii całość.

Gra w zielone

Co sprawia, że tak chętnie przebywamy wśród zieleni i wplatamy ją w aranżacje naszych mieszkań? Powszechnie uznaje się, że to kolor nadziei, wolności i silnego związku z naturą. Użyty w delikatnych, stonowanych odcieniach, wprowadza do pomieszczeń spokój, nastraja nas optymistycznie i relaksuje, zaś w wariancie jaskrawym nadaje pomieszczeniu świeży, energetyzujący klimat. Pomysłów jest wiele. Do wyboru mamy różne odcienie płytek ściennych i podłogowych, wielobarwne fugi, meble łazienkowe i elementy wyposażenia, a nawet kolorową ceramikę. - Nieograniczone możliwości aranżacyjne dają nam także akcesoria oraz dodatki łazienkowe. Odrobinę wiosny w salonie kąpielowym wyczarują wielobarwne zielone przybory łazienkowe oraz ręczniki z malunkami motyli, a miękki, soczyście zielony dywanik lub ten w wersji marmurkowej z efektowną kuleczką, otuli nasze bose stopy niczym wiosenna łąka - podpowiada Hanna Maruta, główny stylista marki home&you.

Dla fanów klasyki

Brąz i jego beżowe warianty to barwy znacznie bardziej oswojone, zwłaszcza w kontekście łazienkowej aranżacji. Wariantów zdaje się być nieskończenie wiele - ciepły herbaciany, stonowana kawa z mlekiem, słoneczny piasek, mleczna i gorzka czekolada, a jeślidodamy do tego, odcienie które w odpowiednim świetle wydobywają kasztanowe, ceglane czy miodowe refleksy, to okaże się, że każda aranżacja utrzymana w tych kolorach stanie się niepowtarzalna i wyjątkowa. - Naturalne kolory ziemi mają to do siebie, że doskonale sprawdzają się też w połyskujących wersjach lub w towarzystwie mieniących się kamieni. Nabłyszczana powierzchnia przyborów łazienkowych lub dodatek drobniutkich diamentów sprawią, że nasza łazienka nabierze blasku. Niecodzienny efekt wzmocnią ręczniki z marginesem zdobionym efektownymi, polerowanymi kamykami lub udekorowane imitacją brylantów - radzi stylista home&you. - Nieco kobiecego blasku doda łazience także fuga z brokatem - mały detal, który robi ogromną, aranżacyjną różnicę - dodaje Daria Bielska-Muszalik, ekspert Sopro. 

Kolorowa fuga - doskonałe uzupełnienie nowoczesnej ceramiki

Tak, jak detal wieńczy dzieło, tak dobór zaprawy fugowej wpływa na ostateczny wygląd okładzin ściennych i podłogowych, a co za tym idzie, całej aranżacji. Za pomocą tak niewielkiego, lecz ważnego elementu wykończeniowego możemy zupełnie zmienić charakter naszego wnętrza - tworząc harmonijne i stonowane połączenia lub kontrastowe, przykuwające wzrok zestawienia. Zwrot ku barwom natury nie umknął również producentom chemii budowlanej.

- Dziś zaprawa fugowa to coś więcej niż tylko konieczny produkt glazurniczy. Szeroki wachlarz kolorów i właściwości stawia ją na równi z designerskimi dodatkami, które bezapelacyjnie tworzą klimat całego pomieszczenia - podkreśla Daria Bielska-Muszalik, ekspert firmy Sopro.  Najnowsze trendy kolorystyczne znajdują swoje odzwierciedlenie również w palecie kolorystycznej fug. - Dla tych, którzy planują zmiany zgodnie z obowiązującymi trendami, przygotowaliśmy kilka niezwykłych odcieni, które doskonale wpiszą się w łazienki inspirowane otaczająca naturą. Wśród barw zaprawy fugowej DF10 prym wiodą różnorodne odcienie brązów - piaskowo szary (18), beż (32) i jego pochodne - beż jura (33), beż bahama (34), a także klasyczny brązowy (52), karmel (38) czy brąz bali (59). Miłośnicy zielonej świeżości znajdą coś dla siebie w palecie zaprawy fugowej Saphir 5, gdzie naturalną aranżację wspaniale dopełni ciemnozielony (12), oliwka (45),  zielony (49) czy giada (41) - dodaje ekspert Sopro. Oprócz aspektów estetycznych, obie fugi charakteryzuje trwały kolor, zwiększona odporność na przenikanie wody i zabrudzenia, a także ochrona przed drobnoustrojami, czyniąc te produkty ekologicznymi i bezpiecznymi dla użytkowników.    [[[zdjecie,11035,duze]]]

Inspiracje czerpane z natury

Choć naturalne materiały uchodzą za dość kłopotliwe w użytkowaniu to inwestorzy doceniają ich ogromny potencjał aranżacyjny. Świadomi stanu rzeczy producenci starają się więc tworzyć doskonałe betonowe imitacje drewna, trawertynu czy piaskowca licząc, że wyjątkowe wzornictwo w połączeniu z niezwykłą trwałością odpowie na wszystkie potrzeby odbiorców. Dzięki temu powstają przepiękne, inspirowane naturą kolekcje dekoracyjnych płyt ściennych oraz podłogowych, jak również serie przyborów łazienkowych, które sprawiają wrażenie wykutych w skale. Naturalny look salonu kąpielowego podkreśli z pewnością kosz na bieliznę starannie upleciony z morskiej trawy lub wykonany z wikliny oraz łazienkowe akcesoria wykonane z drewna.      [[[zdjecie,11036,duze]]]

Ukłon w stronę trendu eko stanowią również wysokie wymagania stawiane produktom z zakresu chemii budowlanej - W budynkach spędzamy dziś znaczną część naszego życia. Odpowiednie środowisko wewnętrzne i komfort użytkowania tych przestrzeni ma więc duży wpływ na jakość naszego życia, dlatego wybierając np. zaprawy fugowe, stawiajmy przede wszystkim na wysoki stopień bezpieczeństwa, obliczoną na lata trwałość oraz zgodność z wszelkimi normami technicznymi, przepisami BHP i obowiązującymi przepisami ochrony środowiska. Pewne, ekologiczne produkty, niskoemisyjna chemia budowlana, surowce odnawialne - to klucz do zapewnienia sobie i otaczającemu środowisku najlepszej, bezpiecznej przyszłości - deklaruje ekspert Sopro.

źródło: sopro/pięknydom24.pl