piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Windsor - esencja angielskiego stylu

Windsor - esencja angielskiego stylu

WYKOŃCZENIE / Ściany i podłogi / 2013-10-21 14:28:00

Myśląc o domowym, angielskim stylu aranżacyjnym, pierwsze co przychodzi nam na myśl to tradycja widoczna w każdym najmniejszym elemencie kompozycji. Solidne, dębowe meble, pamiętające jeszcze historię pradziadków, miękkie obicia sof wyłaniające się zza ogromnych poduszek oraz niezliczona ilość zdjęć i pamiątek, ustawionych na monumentalnych kredensach, przeszklonych witrynach szaf i na starodawnym fortepianie Steinway & Sons. Niemniej ważny jest kominek - najlepiej duży, postarzany i dający dużo ciepła - prawdziwe remedium na jesień i nadchodzącą zimę.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Pałac od podłogi aż po dach

[[[zdjecie,2903,duze]]] Kompozycja rodem z królewskich wnętrz to przede wszystkim dekoracyjne meble przekazywane z pokolenia na pokolenie, obrazy w złotych ramach, monumentalne żyrandole i parkiet - koniecznie drewniany, w ciepłych odcieniach. „Tak, jak klasyczne są angielskie aranżacje, tak reprezentatywny dąb będzie najlepszym wyborem dopełniającym nasze wnętrze.” - zaznacza Katarzyna Wątor, ekspert firmy Kopp. „Nieco rustykalne, a przede wszystkim naturalne, kojarzące się z sentymentalnym stylem starych pałacyków dęby, przeniosą nas w czasie i pobudzą naszą wyobraźnię. W angielskich, pałacowych i dworkowych aranżacjach, dobrze sprawdzą deski Windsor oraz Nevada. Wszystko zależy od tego, jaki efekt pragniemy osiągnąć. ” - dodaje.

Drewno dobrze prezentuje się także na ścianach. Fornirowane panele ścienne idealnie kontrastują z delikatnymi, angielskimi kolorami i stanowią ciekawy akcent aranżacyjny, przełamujący wszechobecne, pastelowe barwy.

Wzory rozważne i romantyczne

Ascetyczne biele, ciepłe beże oraz delikatne róże - to kolorystyczna podstawa angielskiego wnętrza. Najczęściej zostaje przełamana wzorzystymi tapetami, ciężkimi firanami o florystycznym motywie i serwetami. Wszystko to tworzy nieco babciny, a przez to domowy nastrój . Jeśli uważamy, że nasze wnętrze stało się zbyt pastelowe dodajmy do niego nieco ognistej czerwieni i soczystej zieleni lub powszechny motyw szkockiej kraty, ale z umiarem. Delikatne wnętrza nie lubią zbyt mocnych zestawień kolorystycznych. Cały sekret tkwi w tym, by nie przykładać zbyt dużej uwagi do dopasowania poszczególnych elementów wystroju - eklektyzm to przecież prawdziwy fundament angielskiego stylu. A co króluje w windsorskim zamku?

Oczywiście czerwienie, dostojne złoto i ponadczasowy brąz.

[[[zdjecie,2902,duze]]] Jest coś magicznego w aranżacjach wzorujących się na wnętrzach dworskich posiadłości i ziemiańskich pałacyków. Czar wspomnień? Nieco historii? A może tak dobrze znana domowa atmosfera, którą pamiętamy jeszcze z czasów odwiedzin u naszych babć? Skrzypiący, drewniany parkiet, miękka sofa i dużo kwiatów - każdemu przecież kojarzą się inaczej.

źródło: kopp/pięknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe