piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Wendre: Jak wybrać poduszki dekoracyjne

Wendre: Jak wybrać poduszki dekoracyjne

INNE / Tekstylia i pościel / 2016-11-22 12:35:00

Zaskakujące, jak niewiele wystarczy, aby nadać wnętrzu indywidualnego charakteru, a wszystko za sprawą niepozornych dodatków jakimi są np. poduszki dekoracyjne. Wendre poszerza linię dekoracyjnych poduszek o nowe wzory, które już za chwilę trafią na sklepowe półki i podpowiada jak łączyć ze sobą tkaniny, kolory i kształty poduszek.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Jakie kolory wybierać?

Aranżacja salonu to duże wyzwanie, jednak łącząc ze sobą odpowiednie kolory, umiejętnie zestawiając ze sobą faktury tkanin można w prosty sposób uzyskać niesamowity efekt. Prostą zasadą łączenia ze sobą kolorów we wnętrzach, która zawsze się sprawdza, jest kombinacja barw współgrających ze sobą w naturze. Przykładem tego typu połączenia może być: beż/turkus/błękit czyli kolory piasku, morza i nieba czy ciemny brąz/zieleń jako kolory odpowiadające korze drzewa i liściom. Takie zestawienie zaczerpnięte wprost z natury odpowiednio wyważone daje poczucie komfortu i spokoju. Kolejnym sposobem, który ułatwi zestawianie ze sobą kolorów jest zastosowanie się do jednej z poniższych reguł. 

Korzystanie z uproszczonego koła kolorów pozwoli w prosty sposób zrozumieć, które kolory ze sobą współgrają. Pierwsza kombinacja to łączenie kolorów znajdujących się naprzeciwko siebie. Wybierz kolor i poprowadź linię prostą, kolor znajdujący się po drugiej stronie nazywany jest kolorem uzupełniającym. Jeżeli chcesz połączyć większą ilość kolorów wybierz kolor podstawowy, dwa sąsiadujące z nim będą jego uzupełnieniem analogicznym. W takim otoczeniu łatwiej jest się zrelaksować, ponieważ są to kolory naturalnie łączące się w przyrodzie.  [[[zdjecie,10358,duze]]]

Jak łączyć ze sobą poduszki dekoracyjne?

Odpowiednio połączone poduszki ocieplą wnętrze, spowodują, że stanie się ono bardziej przytulne i oryginalne. Wybierając poduszki zwróć uwagę, aby dostosować ich wielkość do sofy czy łóżka. Komponując poduszki dekoracyjne możesz łączyć ze sobą różne kształty np. świetnym uzupełnieniem poduszek kwadratowych są prostokątne, które pełnią także dodatkową funkcję - można ich używać jako podparcie dolnego odcinka kręgosłupa. Wybierając wzorzyste poduszki dekoracyjne łącz je z gładkimi, monochromatycznymi. Dzięki temu wzory nie przytłoczą przestrzeni,a tylko podkreślą jej wyjątkowy charakter. We wnętrzach utrzymanych w stonowanych kolorach dobrze sprawdzą się wzorzyste poduszki utrzymane w jednym kolorze.

Szczegółowe informacje:

  • Oryginalne wzornictwo
  • Nietypowy rozmiar 30x60
  • Poszycie wykonane z policottonu
  • Wypełnienie 100% poliester

Sugerowana cena detaliczna: 17 zł

 

źrodło: wendre/pięknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe