piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
W nowoczesnej loftowej kuchni

W nowoczesnej loftowej kuchni

WYKOŃCZENIE / Drzwi i okna / 2019-10-08 16:02:51

Dla kogo jest loftowa kuchnia? Bez wątpienia dla ludzi z wyobraźnią, którzy kochają zarówno design, jak i kulinarne eksperymenty. Dla tych, co nie lubią nudy w wystroju wnętrz, na stole ani w… życiu.  

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Nie trzeba mieć powierzchni hali fabrycznej o wysokich sufitach i wielkich oknach, by wyczarować klimat loftu. Wystarczą dobry pomysł, odrobina fantazji i naturalne materiały.

Co powiecie na drewniane ściany, sufit, podłogę, drzwi? Połączone jednak kontrastowo: ciemne, błyszczące drewniane deski na podłodze, ale jasne, prawie białe ściany z wyraźnymi sękami; ciemne, lakierowane okiennice, ale sęczne, surowe, sosnowe drzwi. Te ostatnie przesuwne, by nie zabierały zbyt wiele miejsca ani nie sprawiały wrażenia dzielenia przestrzeni. Do aranżacji wybrano model „LOFT XO” z charakterystycznym okrągłym okienkiem niczym bulaj na statku. Dolna część drzwi ma dwa ozdobne poprzeczne wzmocnienia, u góry uwagę zwracają czarne elementy mechanizmu przesuwnego.

Drewniany blat kuchenny zestawiono z gładkimi, białymi szafkami i srebrną barwą nowoczesnej lodówki oraz armatury. Minimalistycznie, industrialnie i rustykalnie zarazem. O to właśnie chodziło.

Nurt loftowy wykazuje cechy eklektyzmu. Czasem przypomina pełne chłodu trendy skandynawskie. Białe, błyszcząc fronty zabudowy kuchennej niemal zlewają się z białą ścianą, przez co stają się praktycznie niewidoczne. Industrial, w odróżnieniu od scandi, nie jest jednak monotonny. Wprowadza szarości – na ścianach, meblach. Zwraca uwagę metaliczną barwą nowoczesnych sprzętów i specjalnie uwydatnionych instalacji. Chętnie stosuje przeszklenia. W dopasowanych do loftowo-skandynawskiej kompozycji drzwiach  „TOSSA 5S” z serii Premium, wykonanych z jasnego drewna sosnowego, jest pięć szyb z mlecznego hartowanego szkła.

   

Przeszklone bywają ściany, które dają wrażenie ogromnej, niepodzielonej przestrzeni, większej niż jest w rzeczywistości. Doświetlają sąsiednie pomieszczenia, sprawiają, że wnętrza wydają się jaśniejsze. Doskonale harmonizują z tym „ruchome ściany”, czyli drewniane drzwi przesuwne, na przykład model „LOFT II” w głębokim, ciemnym kolorze. Wydatna, metalowa prowadnica współgra ze stalowymi konstrukcjami szklanych tafli  na ścianach i grafitowym odcieniem zabudowy meblowej.

Pożądanym elementem w lofcie jest wyspa kuchenna – otwarta na salon, a dzięki wspomnianym przeszkleniom, także na inne części mieszkania. To efektowna przestrzeń robocza z nowoczesna strefą gotowania (płyta indukcyjna) i zmywania (biały zlewozmywak z designerską, bardzo wysoką baterią). Specjalną rolę odgrywają lampy – w części kuchennej przypominają światła w laboratorium, w salonie nawiązują do fabrycznych reflektorów.

Nurt przemysłowy wprowadza nieliczne, ale wyraziste dodatki. Coś designerskiego lub   nawiązującego do przeszłości, z innej bajki lub w zaskakującym, ostrym kolorze. Fotel? Plakat? Puf? Rzeźba? Wszystko zależy od wyobraźni gospodarzy.

W artykule wykorzystano drzwi i aranżacje firmy 4iQ. Wszystkie prezentowane modele drzwi nadają się malowania i lakierowania.

 

4iQ, www.4iq.com.pl

 

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe