piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
W luksusowym gabinecie
MEBIN

W luksusowym gabinecie

MEBLE / Meble / 2019-11-20 14:03:24

Harmonia, solidność i spokój. Tym powinna emanować aranżacja pięknego gabinetu. Jak ten cel osiągnąć? Wystarczy, że klasyka spotka się z nowoczesnością.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEAHauz

Styl klasyczny nigdy nie wychodzi z mody i nigdy się nie nudzi, bo jest ponadczasowy. To szyk, dobry smak i wygoda. Nowoczesność wnosi do niego oszczędność formy, a równocześnie luksus. Te z pozoru dwa przeciwieństwa potrafią stworzyć harmonijną, doskonale uzupełniającą się całość.

Do wykreowania gabinetu w nurcie nowoczesnej klasyki projektant wybrał spokojne beże i brązy, urozmaicone malachitową zielenią i szarością. Stonowana baza kolorystyczna sprzyja koncentracji.  Wśród naturalnych, wysokiej jakości materiałów króluje drewno.

Na tle jasnych ścian i podłogi świetnie prezentują się meble gabinetowe Bari o głębokiej barwie dębu burgundzkiego, z interesującymi czarnymi wstawkami. Fronty wykonano z litego drewna, a korpusy wykończono okleiną dębową. Bryły te cechuje prostota i elegancja.

W centralnym miejscu aranżacji jest oczywiście biurko. Zdecydowano się na model mniejszych rozmiarów, o długości 133 cm, posiadający jedną półkę z boku oraz szufladę lub wnękę pod blatem. Do wyboru są też jednak wersje długie na 173 cm, z dwiema półkami po bokach. Do biurka warto dopasować stylowy przybornik, ułatwiający utrzymanie porządku.

Niezwykle ważny jest fotel – wygodny i ergonomiczny, czyli pozwalający idealnie dopasować się do naszej sylwetki. Ze względu na walory zarówno użytkowe, jak  i estetyczne najlepiej sprawdzają się modele obite naturalną skórą.

Istotne jest odpowiednie oświetlenie. Światło  o białej barwie będzie nie tylko dobre dla wzroku, ale też ułatwi koncentrację. Warto pokusić się o designerską lampkę, która nieco ożywi poważną stylizację, a także i nam doda energii, gdy poczujemy się zmęczeni.

Projektant skomponował pasujący do biurka zestaw meblowy złożony z wysokich witryn z pełnymi drzwiczkami lub przeszkleniami. Wykorzystał przy tym ciekawą witrynę narożną, a także pilastry lub kolumny z tej samej serii. Dzięki temu uzyskano dużą powierzchnię do przechowywania. Mniej atrakcyjne rzeczy, na przykład segregatory i teczki, schowamy za pełnymi drzwiczkami. Literatura fachowa znajdzie dobre miejsce za przeszkleniami.

Gdybyśmy potrzebowali jeszcze więcej schowków, w gabinetowej serii Bari znajdziemy najróżniejsze nadstawki na meble – w formie witrynek z drzwiczkami czy wnęką, zwykłych i narożnych, pojedynczych i podwójnych. Pomieszczą mnóstwo przedmiotów, potrzebnych, ale rzadziej używanych, więc bez problemu mogą znajdować się bardzo wysoko.

Zazwyczaj w gabinecie przyjmujemy gości biznesowych. Nie sadza się ich przy biurku. Przydaje się zgrabny stolik kawowy z wygodną kanapą i fotelami. Zestaw wypoczynkowy z naszej kompozycji obity jest tkaniną w kolorze malachitowej zieleni. Na fotelach położono poduchy w grafitowo-srebrnym odcieniu. Tekstylia wprowadzają przytulność, dobry klimat, który przydaje się podczas rozmów. Każdy szef wie, jak niebagatelne znaczenie w biznesie mają właśnie spotkania w nieco mniej formalnej atmosferze.

Swoją rolę pełnią też dodatki. To często one nadają charakter wnętrzu, wnoszą indywidualny rys do aranżacji. Nowoczesny czarno-drewniany zegar ze stacją pogody na ścianie albo pomysłowy korkowy globus, na którym można zaznaczyć odwiedzone miejsca, bez wątpienia zwrócą uwagę i mogą pomóc przełamać pierwsze lody. 

W artykule wykorzystano aranżację firmy Mebin.

 

MEBIN  www.mebin.pl

 

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe