piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Vacuometr, czyli szczelność pod kontrolą

Vacuometr, czyli szczelność pod kontrolą

INNE / Inne / 2015-07-28 12:05:00

Wydajność centralnego odkurzania jest bardzo istotna. Już na etapie jego montażu warto sprawdzić, czy cały system jest szczelny. Niezbędne narzędzie do wykonania badania stanowi Vacuometr.

Wyprodukowany przez polską firmę UST-M, Vacuometr pozwala w prosty sposób zmierzyć podciśnienie w instalacji centralnego odkurzania. Pomiar ten, najlepiej wykonywać w kilku punktach systemu po to, by otrzymać jak najbardziej rzetelne dane. Uzyskany przez nas wynik powinien być adekwatny do podciśnienia deklarowanego przez producenta naszej jednostki centralnego odkurzania.  W przypadku, gdy wskazówka Vacuometru ulega stopniowemu odchyleniu i pokazuje zmniejszające się podciśnienie, oznacza to, że nasz system posiada nieszczelność. Jeśli różnica pomiędzy wartościami podciśnienia na odkurzaczu i w poszczególnych punktach ssących przekracza 5%, potwierdza to problem z całą instalacją.
Wykryta przez nas usterka powinna być jak najszybciej skonsultowana z autoryzowanym serwisem. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych problemów z dalszym rozszczelnianiem się systemu centralnego odkurzania.

Cena Vacuometru: 260 pln

źródło: ustm/pięknydom24.pl

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA
pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe