piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Vacuometr, czyli szczelność pod kontrolą

Vacuometr, czyli szczelność pod kontrolą

INNE / Inne / 2015-07-28 12:05:00

Wydajność centralnego odkurzania jest bardzo istotna. Już na etapie jego montażu warto sprawdzić, czy cały system jest szczelny. Niezbędne narzędzie do wykonania badania stanowi Vacuometr.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Wyprodukowany przez polską firmę UST-M, Vacuometr pozwala w prosty sposób zmierzyć podciśnienie w instalacji centralnego odkurzania. Pomiar ten, najlepiej wykonywać w kilku punktach systemu po to, by otrzymać jak najbardziej rzetelne dane. Uzyskany przez nas wynik powinien być adekwatny do podciśnienia deklarowanego przez producenta naszej jednostki centralnego odkurzania.  W przypadku, gdy wskazówka Vacuometru ulega stopniowemu odchyleniu i pokazuje zmniejszające się podciśnienie, oznacza to, że nasz system posiada nieszczelność. Jeśli różnica pomiędzy wartościami podciśnienia na odkurzaczu i w poszczególnych punktach ssących przekracza 5%, potwierdza to problem z całą instalacją.
Wykryta przez nas usterka powinna być jak najszybciej skonsultowana z autoryzowanym serwisem. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych problemów z dalszym rozszczelnianiem się systemu centralnego odkurzania.

Cena Vacuometru: 260 pln

źródło: ustm/pięknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe