piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Ustawne regały
MEBIN

Ustawne regały

MEBLE / Meble / 2020-03-17 14:41:20

„Mebel składający się z wielu półek, służący do umieszczania na nim książek, towarów itp.” – tak opisuje go słownik w jednej z trzech definicji. Według dwóch pozostałych charakterystyk regałem nazywamy też organy z XVI-XVIII w. albo szafkę w drukarni do przechowywania kaszt z czcionkami.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEAHauz

W aranżacji wnętrz regał jest przede wszystkim przydatnym meblem, który pozwala optymalnie wykorzystać każdy kawałek swojej powierzchni i wszędzie pasuje.

Bywa wolnostojący, zabudowany, modułowy. Nierzadko zamienia się w przegrodę oddzielającą poszczególne strefy – jadalnię od kuchni, kącik sypialniany czy do pracy od salonu. Sprawdza się w roli biblioteczki albo miejsca na pamiątki i zbiory kolekcjonerskie. Zdarza się, że wysuwa się na pierwszy plan stylizacji, choć częściej jest jej funkcjonalnym dopełnieniem.

Wysoki na 180 cm model Sempre, ustawiony w środkowej części salonu, stanowi jego interesującą dekorację, a zarazem przegrodę oddzielającą strefy pokoju dziennego. Dyskretnie wyznacza też ciąg komunikacyjny. Mebel ten ma cztery półki, został wykonany z naturalnej okleiny dębowej w kolorze rustykalnym i brązu antycznego. Współgra z pozostałymi bryłami z kolekcji: wysokim narożnym barkiem obrotowym, szafką RTV, komodą, ławostołem z pneumatycznym podnośnikiem. Niższą i bardziej „młodzieżową” wersją regału Sempre jest jego skośny, asymetryczny odpowiednik o siedmiu półkach.

Nieco inną, równie ciekawą propozycją – szczególnie do wnętrz urządzonych w klasycznym stylu – jest regał Riva o barwie dębu burgundzkiego. Wysoki aż na 193 cm przypomina elegancką drewnianą witrynę, tyle że bez przeszklonych drzwiczek. Ma dwie półki wykonane z naturalnej okleiny i jedną półkę szklaną. Podświetlony delikatnym światłem LED, jest nastrojową ozdobą aranżacji.

Do każdej nowoczesnej stylizacji pasują regały Corino. To meble modułowe, co pozwala na tworzenie najrozmaitszych kombinacji. Modele niskie (na 97 cm), asymetryczne, wyróżniają się podświetloną wnęką z prawej lub lewej strony.

Do wyboru mamy też regały wysokie na 182 cm, z siedmioma umieszczonymi naprzemiennie półkami albo o nieco bardziej standardowym układzie czterech podłużnych półek. Jeszcze inną propozycją jest nieco niższy (150 cm) model skośny, z sześcioma półkami. Bryły te można zestawiać ze sobą, kreując nietuzinkowe aranżacje. Ażurowość mebli sprawia, że nie przytłaczają wnętrza, a jednocześnie doskonale sprawdzają się w roli „ścianek” dzielących pokój. Corino to kolekcja łącząca prostotę i funkcjonalność, jak również kontrastujące ze sobą wybarwienia jasnego dębu naturalnego i czarnego orzecha.

Miłośnicy nieszablonowych rozwiązań powinni zainteresować się regałami z industrialnej kolekcji PiK. To designerskie meble o formie trójkąta czy trapezu, o wybarwieniu dębu naturalnego lager i kasztana. Świetnie wpiszą się w każdą salonową kompozycję loftową, w której królują metal, szkło, beton i drewno. Dobrze zaprezentują się zarówno w towarzystwie innych brył z tej samej serii, jak i solo, jako ciekawy i praktyczny wyznacznik modnego nurtu.

W artykule wykorzystano regały firmy Mebin.

MEBIN  www.mebin.pl

 

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe