piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Umywalkowa nowa moda

Umywalkowa nowa moda

AKCESORIA / Armatura sanitarna / 2017-11-29 12:40:00

Analizując listę nowości na rynku umywalek trudno oprzeć się wrażeniu, że zapanowała moda na umywalki nablatowe. Co ciekawe, w obrębie tej kategorii można wyróżnić dwa skrajnie odmienne trendy.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Wśród tegorocznych nowości umywalkowych niepodzielnie panują umywalki nablatowe oraz zintegrowane. Podążając za łazienkowymi megatrendami - nowoczesnym minimalizmem oraz uwspółcześnionym klasycznymi formami, z jednej strony producenci stawiają na minimalizm i redukcję nadmiarowych elementów, z drugiej - na mocne akcenty przyciągające uwagę.

Umywalka wpisana w otoczenie

W pierwszym z modnych wariantów, umywalki nablatowe stanowią swoiste przedłużenie wyposażenia, na którym zostały umiejscowione. W pewien sposób są „udomowioną” wersją rozwiązań stosowanych w designerskich budynkach użyteczności publicznej, gdzie miska stanowi zagłębienie w blacie zajmującym całą długość ściany umywalni. By zwiększyć ich funkcjonalność w domowych warunkach i zapewnić miejsce na schowanie akcesoriów, najczęściej integruje się je z meblami. Najważniejsze wymiary - szerokość i głębokość - są dopasowane do będącej podstawą szafki. Dzięki temu unika się wprowadzania do pomieszczenia nowej bryły - mebel i umywalka jawią się jako jedność. - Ze względu na chęć wizualnego dopasowania do szafki, pod względem formy umywalki nablatowe stworzone z myślą o minimalistycznych łazienkach stanowią wariację na temat prostopadłościanów, w rzucie z góry przyjmując kształt prostokąta - mówi Katarzyna Choniawko, ekspert Armatury Kraków. - Chcąc urozmaicić ten element łazienki, można jednak dobrać model, którego górne krawędzie- frontowa i tylna - przybierają formę łagodnego, wklęsłego łuku- uzupełnia. Efekt dopasowania można natomiast spotęgować, zachowując spójność barwy pomiędzy obydwoma elementami. Dobranie umywalki i szafki w tym samym odcieniu bieli może być zaskakująco trudne. Warto więc porównać ich wygląd w sklepie przy dobrym oświetleniu lub zdecydować się na produkty od jednego producenta.

Łazienkowe wyróżnij się lub zgiń”

W drugiej modnej opcji, umywalka ma w założeniu stanowić centralny punkt strefy pielęgnacji, z lustrem, długim blatem i niezbędnymi akcesoriami (wyłożonymi wokół niej bądź stojącymi na półeczkach pod blatem. Stosuje się tu modele o wyszukanych, przyciągających uwagę kształtach lub celowo nabudowuje się na blacie wyposażenie o wymiarach przełamujących wyznaczone przez podstawę krawędzie. - W łazienkach, gdzie umywalka ma skupiać na sobie wzrok, wykorzystuje się modele w kształcie misy, odwołujące się stylistycznie do dawnych salonów kąpielowych oraz trendów popularnych w pierwszej połowie XX wieku. Na porządku dziennym są to faliste linie krzywe - mówi Katarzyna Choniawko. - Co ciekawe, zastosowanie znajdują tutaj także te same serie, co w przypadku umywalek wpisanych w otoczenie. Efekt wyróżnienia w ich przypadku polega na przełamaniu formy podstawy dzięki mniejszym od niej wymiarom miski. Jej pionowe krawędzie wyznaczają nową bryłę, co podkreślić można dodatkowo dzięki odcinającej się kolorystyce blatu - opowiada ekspert Armatury Kraków. W przypadku awangardowego zacięcia właściciela łazienki można sięgnąć także po nietypowe rozwiązania, jak misa wydrążona w niesymetrycznym kamiennym bloku czy w pniu drzewa. W tym przypadku warto upewnić się, że materiał jest odpowiednio zaimpregnowany oraz że mimo dużej wilgotności nie będą rozwijać się w nim chorobotwórcze drobnoustroje.

źródło: armatura kraków/pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe