piękny dom - twitterpiękny dom - facebook
Ultra Violet kolorem roku Pantone - w jaki sposób wprowadzić go do wnętrza

Ultra Violet kolorem roku Pantone - w jaki sposób wprowadzić go do wnętrza

DESIGN / Aranżacje / 2018-01-11

Jak co roku Instytut Pantone wybrał najmodniejszy kolor kolejnych czterech sezonów. Ultra Violet to fiolet, który ma symbolizować nonkonformizm, indywidualność i kreatywność. Choć wprowadzenie do wnętrza tej energetycznej barwy może być aranżacyjnym wyzwaniem, zobacz, dlaczego warto to zrobić. Poznaj sposoby na dopasowanie dodatków i mebli w kolorze Ultra Violet do Twojego mieszkania.

Symbolika Ultra Violet - kolor dla artystycznych indywidualistów

Według Pantone Ultra Violet symbolizuje tajemnicę kosmosu i przestrzeń nocnego nieba - bezkresnego jak nasze kreatywne możliwości. To właśnie takie ikony, jak Prince, David Bowie i Jimi Hendrix, wprowadziły odcienie Ultra Violet do popkultury. Oprócz tego reprezentują oni symbolikę koloru: artystyczny geniusz, kreatywność i niekonwencjonalność.

Jeśli chcesz wprowadzić Ultra Violet do swojego wnętrza, ale nie jesteś pewna, jaką drogę wybrać - zerknij na nasze wskazówki. Dzięki nim zrobisz to bez problemu.

„Statement piece” - mebel, który mówi sam za siebie

Artystyczny klimat w każdym domu bez zmiany całego wnętrza? Dlaczego nie! Wystarczy wybrać mebel, który będzie wyróżniał się na tle innych. Zdecydowany akcent kolorystyczny w neutralnym wnętrzu nada charakter całemu pokojowi. Wybierz jeden fotel (lub ich zestaw) idealny do wypoczynku po długim dniu - oczywiście w odcieniu Ultra Violet. Dobrym pomysłem jest również dobranie fioletowych krzeseł do jadalni lub kuchni.    [[[zdjecie,13651,duze]]]

Przy wyborze tzw. „statement piece”, czyli pojedynczego przedmiotu, który określa styl pomieszczenia, warto postawić na klasykę. Meble typu winchester lub chesterfield i minimalistyczne w formie krzesła łatwo dopasujesz do przyszłych aranżacji.

Postaw na tkaninę i twórz, co chcesz

Wybierz tkaninę w kolorze Ultra Violet i… zastosuj ją na czymkolwiek zechcesz! Daj się ponieść wyobraźni - do tego ma inspirować ta barwa. Czy widzisz ją na dodatkach - np. w formie obrusa na stole w jadalni albo wśród stosu poduszek dekoracyjnych? A może warto pomyśleć o zmianie dekoracji okien? W sklepie online Dekoria.pl możesz zamówić wszystkie te produkty  w każdym wzorze i kolorze z dostępnych kolekcji materiałów. W 2018 roku wykreuj to, co chcesz - zgodnie z filozofią Pantone.    [[[zdjecie,13652,duze]]]

 Magia dodatków - błyskawicznie stwórz modne wnętrze

Tym, którzy chcieliby trzymać rękę na pulsie trendów, ale preferują mniejsze zmiany, proponujemy wykorzystanie dodatków. W ten sposób bez sporych kosztów Twoje wnętrze przejdzie prawdziwą metamorfozę. W dobrze widocznym miejscu, np. tuż przy sofie, postaw wysoki wazon w kolorze odważnego fioletu. Włóż do niego cięte kwiaty w kolorze kremowym, a dekoracja będzie wyglądała wyjątkowo elegancko.

Jeśli wolisz coś bardziej dyskretnego, wybierz fioletowe podkładki pod talerze. Sprawdzą się nie tylko w jadalni, gdzie ochronią blat stołu przed gorącymi naczyniami, ale również w salonie - możesz ustawić na nich świeczki. Ultra Violet z pewnością ożywi każde pomieszczenie. Choć jest wymagający, najmodniejszy kolor sezonu ma wyjątkową zdolność przekształcania domu w przestrzeń kreacji - niskim nakładem pracy i kosztów. 

źródło: dekoria/pięknydom24.pl