piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Tynki dekoracyjne ATLAS – efektowna i trwała elewacja

Tynki dekoracyjne ATLAS – efektowna i trwała elewacja

WYKOŃCZENIE / Dach i elewacja / 2018-04-12 14:44:04

Nowoczesna i wykonana ze standardami budowlanymi elewacja jest nie tylko wizualną ozdobą każdego obiektu budowlanego. Nadaje i podkreśla wyjątkowość bryły, a łączac się z technikami dekoracyjnymi, przyciąga wzrok i zainteresowanie. Nowa oferta produktów ATLAS w zakresie tynków dekoracyjnych pozwala na osiągnięcie unikatowych efektów, które swoją trwałością cieszyć będą nie tylko inwestora, ale również projektanta i architekta.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Nowoczesne tynki dekoracyjne ATLAS dają dużą swobodę zastosowań przy projektowaniu i wykańczaniu powierzchni zewnętrznych. Dzięki wyjątkowym właściwościom i dostępności w wielu wariantach i odmianach idealnie sprawdzają się zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i wykańczaniu elewacji budynków użyteczności publicznej.

 

Efekt betonu

Jest to jedna z ciekawszych propozycji wykończeń elewacyjnych w ofercie ATLAS. Tynk mineralny o fakturze betonu architektonicznego ATLAS CERMIT BA-M to materiał wszechstronny, skonstruowany zarówno do kształtowania nowoczesnych i wymagających monolitycznych konstrukcji betonowych, jak i do wysublimowanych form architektonicznych.

 

 

REALIZACJA ATLAS CERMIT BA-M                                                                                                           EFEKT BETONU ATLAS CERMIT BA-M

 

 

ATLAS CERMIT BA-M dostępny jest za­równo w formie idealnie gładkiej powierzchni, jak również z widoczną warstwą strukturalną uzyskiwaną za pomocą właściwego fakturowania. Znajduje zastosowanie przy realizacjach, których zadaniem jest podkreślenie nowoczesnych brył budynków.

 

Efekt metalu

ATLAS LAKIER METALICZNY to niezwykle nowatorskie i dekoracyjne wykończenie elewacji w czterech metalicznych kolorach: patynowanego srebra, starzonego złota, miedzi i tytanu, pozwala uzyskać szlachetny i nowoczesny wygląd fasady. Powłoka jest silnie hydrofobowa, wyróżnia się elastycznością i niską nasiąkliwością. Dzięki takim właściwościom redukuje przywieranie kurzu do elewacji i chroni przed działaniem warunków atmosferycznych. Efekt metalu znajduje zastosowanie na fasadach poprzecinanych boniami, a także na tynkach ciągnionych i szczotkowanych, wykonanych z ATLAS CERMIT N-100 lub ATLAS CERMIT WN.

 

 

 

 

WIZUALIZACJA, EFEKT METALU, KOLOR TYTAN 04 ORAZ DEKO M TM6,              EFEKT METALU, MIEDŹ I TYTAN                        
EFEKT PIASKOWCA, KOLOR PIASKOWIEC 03  

 

 

Efekt drewna

ATLAS CERMIT WN, tynk mineralny o strukturze drewna oraz ATLAS BEJCA to rozwiązanie pozwalające cieszyć się niezawodnością tynku strukturalnego i urokiem naturalnych okładzin.

Dzięki rozwiązaniu systemowemu, na który składają się: tynk mineralny ATLAS CERMIT WN oraz ATLAS BEJCA, środek antyadhezyjny do form silikonowych oraz silikonowa forma imitująca fakturę drewna, możliwe jest uzyskanie na elewacji wyjątkowego efektu drewna naturalnego – bez konieczności konserwacji i pielęgnacji. Za naturalność efektu odpowiadają pasty pigmentowe półtransparentne, zawarte w ATLAS BEJCY, która dostępna jest w 10 trwałych kolorach. Stosując różne techniki aplikacji, z ATLAS BEJCĄ możliwe jest uzyskanie na elewacji zarówno efektu nowej deski, jak i deski starzonej.

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIZUALIZACJA, EFEKT DREWNA CERMIT WN, ATLAS BEJCA,                        EFEKT DREWNA, ATLAS CERMIT WN + ATLAS BEJCA DĄB 04

KOLOR HEBAN 09 EFEKT STARZONEGO DREWNA

ORAZ EFEKT METALU  ATLAS   LAKIER METALICZNY,

KOLOR PATYNOWANE SREBRO 01

 

  • Efekt cegły

ATLAS CERMIT N-100 to drobnoziarnisty tynk dyspersyjny idealny do uzyskania efektu cegły nowoczesnej i cegły starzonej z pomocą rekomendowanych szablonów tekturowych. Niemal nieograniczony zakres kolorystyki spoin oraz różne techniki aplikowania pozwalają na swobodną kreację, ograniczoną jedynie zamysłem projektanta. Tynk tworzy wyprawę o zwartej i niskonasiąkliwej strukturze. Jest odporny na osadzanie się na elewacji zanieczyszczeń z otoczenia.

Dostępność w pełnej kolorystyce SAH oraz w dodatkowych wariantach tworzonych na życzenie klienta sprawia, że każdy efekt z wykorzystaniem ATLAS CERMIT N-100 jest niepowtarzalny.

  • Efekt kamienia

ATLAS DEKO M TM5, to 13 gotowych kompozycji kolorystycznych inspirowanych naturalnym pięknem bazaltu, gnejsu i granitu. Produkt dostępny jest w postaci kompozycji kruszyw i standardowej bazy do tynków ATLAS DEKO M do samodzielnego mieszania. Można go aplikować ręcznie oraz mechanicznie. Pozwala na uzyskanie na elewacji naturalnego, kamiennego efektu bez problematycznego mocowania ciężkich kamieni oraz obciążania elewacji. Tynk o fakturze kamienia wzbogacony jest naturalnymi dodatkami dekoracyjnymi, takimi jak mika lub węglik krzemu, dzięki którym pięknie mieni się w słońcu.

  • Efekt piaskowca

ATLAS DEKO M TM6 to propozycja dla tych, którzy cenią przede wszystkim tynki o naturalnych kolorach i drobnej, nawiązującej do szlifowanego piaskowca, strukturze. ATLAS DEKO M TM6 daje możliwość  formowania dowolnych struktur i efektów przypominających inne kamienie naturalne, m.in. trawertyn.

ATLAS DEKO M TM6 oferowany jest w 6 podstawowych kolorach. Istnieje jednak możliwość barwienia go na systemach kolorowania ATLAS na setki innych kolorów.

ATLAS dba o to, by każdy etap pracy z produktem marki był efektywny i bezpieczny. Produkty dekoracyjne powinny ponadto zdobić i nadawać wyjątkowego charakteru wszelkim rodzajom elewacji. Obecna oferta tynków dekoracyjnych ATLAS to dostosowana do oczekiwań projektantów, architektów i inwestorów propozycja, dzięki której elewacja będzie nie tylko piękna, ale również funkcjonalna i zgodna z obecnymi trendami.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe