piękny dom - twitterpiękny dom - facebook
Twoje domowe spa

Twoje domowe spa

AKCESORIA / Kabiny / wanny / 2016-09-13 14:47:00

Styl życia, rozwój osobisty i kondycja fizyczna wpływają pozytywnie na dobre samopoczucie. Programy Roca EFFECTS uwzględniają różne potrzeby człowieka. Stanowią nowe podejście do terapii wodą, łączą doświadczenie tradycyjnych technik relaksacyjnych  z profesjonalną fizjoterapią. Wszystkie zabiegi są dostępne  w zaciszu domowej łazienki, a systemy są bardzo łatwe w obsłudze. Aby uruchomić jeden z trzech programów wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk.

Program hydromasażu powinien być dostosowany do naszych potrzeb. Każdy człowiek z uwagi na wykonywany zawód potrzebuje nieco innego rodzaju odnowy biologicznej. Dlatego z myślą o indywidualnych życzeniach klientów Roca oferuje wanny z hydromasażem, które wyposażone są w innowacyjną technologię Roca Effects.

SkinBeauty - program pielęgnacyjny na co dzień

Zadaniem hydromasażu SkinBeauty, który trwa 15 minut, jest przede wszystkim modelowanie sylwetki i polepszenie jakości skóry, aby stała się gładka, doskonale nawilżona i zdolna do przyswajania większej ilości tlenu. Program usuwa obumarły naskórek, a poprzez otwarcie porów przyśpiesza jego regenerację, ułatwiając wprowadzenie substancji odżywczych, pielęgnacyjnych czy leczniczych. Zaczyna się od masażu wodnego o narastającej sile, który rozluźnia mięśnie. Następnie załącza się masaż powietrzny z ozonowaniem, który poprawia ukrwienie skóry, napina ją i ujędrnia, przynosząc trwały efekt spłycenia zmarszczek, redukcji cellulitu oraz zmniejszenia rozstępów. Dodatkowo działanie hydromasażu wspierane jest przez oświetlenie, które początkowo przechodzi od łagodnego fioletu do pobudzającej czerwieni. W kolejnym etapie kąpiel perełkowa (masaż powietrzny) przechodzi w tryb modulowany. Oświetlenie zmienia wtedy kolor na żółty o działaniu witalizującym. Na koniec oba rodzaje masażu wchodzą w tryb stały, a barwa światła staje się niebieska, co sprzyja z kolei odprężeniu.

„Godziny poświęcone na przygotowania do pokazu i sam występ odciskają piętno na moim ciele - poszarzała cera, podkrążone oczy, opuchnięte nogi. Program SkinBeauty Roca przywraca mu witalność, działa na nie jak kojący kompres. Dla osób, których nienaganny wizerunek nierozerwalnie wiąże się z wykonywanym zawodem, hydromasaż jest nieoceniony”,  - mówi Magdalena Pierzynowska, zawodowo zajmująca się modelingiem.

ProRelaxation - znajdź swój wewnętrzny spokój

Taka 10-minutowa stymulująca kąpiel przywraca harmonię ciała i umysłu. Pierwszym etapem programu jest masaż powietrzny o stałej, wysokiej intensywności. Po chwili jego działanie zostaje wzmocnione silnym masażem wodnym. W efekcie tego napięte mięśnie rozluźniają się. Natomiast dzięki niebieskiemu oświetleniu umysł wchodzi w stan głębokiej relaksacji. Następnie masaż wodny ustaje, a kąpiel perełkowa przechodzi w tryb modulowany, stając się mniej intensywna. Światło staje się zielone, co pomaga odzyskać wewnętrzną harmonię i równowagę. Później uruchamia się rozluźniający masaż wodny, który zanika wraz ze zmianą światła na barwę żółtą o działaniu witalizującym. Na koniec hydromasaż wodny i powietrzny wchodzą w tryb stały. Towarzyszy im pomarańczowe oświetlenie, które przywraca chęć do życia po wyjściu z kąpieli.

Zdaniem Joanny Kaczyńskiej, dwukrotnej mistrzyni Polski w kategorii Fitness Bikini z roku 2013 i 2014 oraz psychologa klinicznego,  każdy, kto chce odnaleźć swój wewnętrzny spokój, powinien zwrócić uwagę na program ProRelaxation. „Mnóstwo czasu poświęcam na treningi siłowe, sport jest nieodłączną częścią mojego życia. Jestem ponadto trenerem indywidualnym, co pochłania także moją energię. Zawody fitness są nie tylko wykańczające dla mojego ciała, lecz także stresujące, dlatego wracając do domu z medalem w ręku chce wyciszyć myśli, uspokoić ciało, daje mi to właśnie hydromasaż ProRelaxation. Czas na relaks to podstawa każdej aktywności fizycznej” - dodaje J. Kaczyńska.

BodyRegeneration - obowiązkowy punkt programu szkoleniowego

Program rozpoczyna się modulowanym masażem powietrznym oraz wodnym o średnim natężeniu. Towarzyszy im czerwone światło, które ma pobudzić organizm do intensywnej regeneracji. Następne rośnie siła obu masaży, a wodny przechodzi dodatkowo w tryb pulsacyjny, który doskonale imituje ruchy masażysty. Różnobarwne, szybko zmieniające się oświetlenie pobudza krążenie krwi. Po krótkim seansie przychodzi czas na łagodne zmiany kolorystyczne, które ułatwiają rozluźnienie mięśni. Gdy światło przybiera przywracający siły witalne kolor żółty, masaż wchodzi w tryb sinusoidalny, a siła masażu wodnego zostaje ustalona na wysokim poziomie. Na koniec światło przybiera odcień energetyzującej pomarańczy.

Program BodyRegeneration  zapewnia szybki powrót do sił witalnych i odzyskanie sprawności mięśni i stawów. „Intensywne przygotowania do startu w zawodach i same zawody żeglarskie wymagają ode mnie wielu wyrzeczeń. Chociaż smak wygranej w dużej mierze rekompensuje poniesione trudy i wszelkie niedogodności, to wyczerpane ciało nie wróci szybko do pełni formy bez kompleksowej regeneracji. Tylko odpowiednia kondycja fizyczna jest bowiem gwarancją uczestnictwa i sukcesów w kolejnych starciach pod żaglami. Dlatego BodyRegeneration to obowiązkowy punkt mojego programu treningowego”, twierdzi  Piotr Tarnacki, wielokrotny żeglarski mistrz świata w klasie Micro, członek sponsorowanej przez Roca załogi 77Racing Team, ścigającej się na katamaranie klasy Flying Phantom.

źródło: roca/pieknydom24.pl