piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Tulipanowiec amerykański po drugiej stronie lustra  - kolekcja „The Narcissus Collection”

Tulipanowiec amerykański po drugiej stronie lustra - kolekcja „The Narcissus Collection”

MEBLE / Szafy / 2014-11-13 11:28:00

Studio projektowe KIMXGENSAPA z Mediolanu, zainspirowane mityczną postacią Narcyza, stworzyło kolekcję „The Narcissus Collection” z tulipanowca amerykańskiego. Obejmuje ona trzy projekty: krzesło, półkę na książki oraz listwę oświetleniową. Kolekcję można było oglądać podczas tegorocznej edycji The Salone Satellite w Mediolanie, na której prezentowane są projekty młodych designerów.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Gdy Mun Kim i Tsewang Gensapa ze studio KIMXGENSAPA zaczynają opracowywać nowy projekt, ich punktem wyjścia jest zwykle jakaś opowieść lub historia. Nie inaczej było w przypadku „The Narcissus Collection”. Grecki mit o Narcyzie, wybitnym łowcy, który zakochał się w swoim własnym odbiciu w tafli jeziora, zainspirował młodych projektantów do stworzenia kolekcji bazującej na idei lustrzanego odbicia.

„Wszystko zaczęło się od tego, że pomyśleliśmy o lustrze stojącym na siedzisku krzesła, w którym można zobaczyć jego odbicie. Po zaprojektowaniu krzesła szukaliśmy dla niego odpowiedniej nazwy i wtedy trafiliśmy na obraz Caravaggia zatytułowany «Narcyz ». Nazwa ta doskonale pasowała do naszego konceptu odbicia lustrzanego i zainspirowała nas do dalszych eksperymentów. Chcieliśmy uchwycić pozytywną stronę podziwiania swojego lustrzanego odbicia, która może prowadzić do nowych odkryć na swój temat i zobaczenia tego, co niewidzialne na pierwszy rzut oka” - powiedzieli Mun Kim i Tsewang Gensapa.

Projektanci oddali ideę lustrzanego odbicia we wszystkich elementach wchodzących w skład kolekcji, przy pomocy zaledwie jednego materiału - tulipanowca amerykańskiego. „Po raz pierwszy mieliśmy okazję pracować z tym gatunkiem drewna. Tulipanowiec doskonale pasował do naszej kolekcji - jest lekki, ma gładką fakturę i delikatną, kremowobiałą barwę” - powiedzieli projektanci ze studio KIMXGENSAPA.

źródło: ahec/pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe