piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Tempur: On zimny, ona gorąca

Tempur: On zimny, ona gorąca

SYPIALNIA / Tekstylia / pościel / 2012-12-20 12:08:00

Od dziś koniec łóżkowych sporów o otwarte na noc okno czy denerwujące odkrywanie i przykrywanie na przemian. Nawet jeśli jedno z was jest śpiącym w skarpetkach zmarzluchem, a drugiemu pod kołdrą „gotuje się” krew, nie musicie zasypiać pod osobnym przykryciem. Oto sposób, który rozwiąże problem różnych przyzwyczajeń podczas snu.
 

Polecane sklepy

Leroy MerlinJYSKIKEA

Wahania temperatury ciała podczas snu wpływają na efektywność wypoczynku. Aby lepiej się spało, niektórzy wyłączają ogrzewanie, inni wietrzą sypialnię. Jednak ciepło emitowane przez organizm zostaje pod kołdrą, a wysoka temperatura nie pomaga w zasypianiu. Podobnie jest, gdy pod przykryciem śpią dwie osoby, których przyzwyczajenia i organizmy się różnią, np. jedna jest zmarzluchem, a druga odczuwa dyskomfort z powodu nadmiaru ciepła. Rozwiązaniem problemu może być Tempur-Fit - kołdra puchowa wykorzystująca technologię TEMPRAKON. Dzięki jej właściwościom poziom wilgotności utrzymany jest na stałym poziomie, zapewniając komfort termiczny. Gdy jest za gorąco i ciało się przegrzewa, kołdra magazynuje energię, a oddaje ją ogrzewając organizm wówczas, gdy temperatura spada. Takie rozwiązanie ogranicza również pocenie się i przewracanie z boku na bok, dzięki czemu możemy spać spokojnie i pozwolić organizmowi się regenerować.

Tempur-Fit to bawełniana kołdra wypełniona miękką warstwą puchu syberyjskiego wysokiej jakości o gramaturze 100g/m2. Powstał on w regionie, gdzie notuje się ekstremalnie niskie temperatury, nawet -50°C. Druga warstwa składa się z zaawansowanych technologicznie cząsteczek termoregulujących, nazywanych Thermocules™. Aktywna strona pokrycia, która powinna przykrywać nasze ciało, wykończona jest czerwoną lamówką i narożną metką. Technologia wykorzystana w kołdrze Tempur-Fit została stworzona w instytucie badań kosmicznych NASA. Stosowano ją do wypełnienia kombinezonów astronautów podczas „kosmicznego spaceru”. Dzięki temu posiada prestiżowy certyfikat Amerykańskiej Fundacji Kosmicznej. Utrzymanie w czystości kołdry termoregulacyjnej nie jest trudne. Można ją prać w pralce przy użyciu delikatnych środków stosowanych np. do wełny lub puchu i odwirować na niezbyt wysokich obrotach. Drobne plamy najlepiej usuwać wilgotną gąbką. Kołdrę można również wietrzyć, jednak bez trzepania i odkurzania. Pokrycie zabezpieczono warstwą materiału zapobiegającego wypadaniu puchu, która stanowi jednocześnie barierę ochronną przeciw wnikaniu roztoczy do środka. Kołdra przeznaczona jest do wnętrz, w których temperatura mieści się w przedziale od 10 do 20°C.

Kołdra Tempur-Fit:

Standardowy rozmiar/cena:

  •  135x200 - 1159,00 zł
  •  155x200 - 1309,00 zł
  •  200x200 - 1809,00 zł
  •  200x220 - 1999,00 zł

Pozostałe certyfikaty:

  •  Oeko Tex Standard 100 - nie wydziela substancji szkodliwych dla zdrowia
  •  NOMITE - produkt hipoalergiczny
  • - Downfresh - spełnia wymogi najwyższej jakości i czystości

Gwarancja: 3 lata
100% bawełna

źródło: tempur/pięknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe